Aukštesnės klasės energinio naudingumo sertifikatas

Klausimas:
Jei statybos leidimas išduotas A energetinei klasei, bet 85 proc. baigtumo namas faktiškai atitinka A+ klasę, ar priduodant namą galėsiu gauti A+ energetinio naudingumo sertifikatą? Jei ne, tai faktinis energetinis sertifikavimas prieš priduodant namą yra nieko vertas veiksmas ir pinigų išmetimas...
Komentarai:
Kai pabaigsit statyti namą, atliksite sandarumo ir kitus energinio naudingumo įvertinimo testus - ir gausite faktinius rezultatus. Jie ir bus jūsų pagrindas sertifikatui išrašyti bei įregistruoti.
Dalius Viršilas, UAB Pridavimas
Kuo remiantis teigiate, kad "85 proc. baigtumo namas faktiškai atitinka A+ klasę"? Jei tai žinote atlikę skaičiavimus, tuomet baigus statybos darbus ir atlikus energinio naudingumo sertifikavimo skaičiavimus - rezultatas nesikeis, jei ir sandarumas tenkins minimaliai keliamus reikalavimus. Jei leidimas A klasei, namo pridavimui tinkamos klasės yra: A, A+, A++.
Sertifikavimas atliekamas pastatytam namui, o ne namo idėjai. Jei namas gavosi aukštesnės klasės, tai ir bus sertifikuojama tai, aukštesnei klasei. Nėra draudžiama statyti geresnės klasės pastatą nei buvo numatyta projekte, taip pat svarbu, kad nebūtų neįgyvendinti reglamento reikalavimai.
Sertifikuojant pastatą yra vertinama faktiška pastato būklė, visiškai nesvarbu koks projektas, kada išduotas leidimas ir pan.
Priduodant namą, A klasė bus minimaliai reikalinga klasė. Jei faktas bus A+, tai dar geriau.
Mantas, Namo pridavimas
Jei namas atitinka A+, tai galėsite gauti ir tokį sertifikatą.
Jei atliekant pastato sandarumo matavimo testą jūsų pastatas atitiks A+ klasės sandarumo reikalavimą, jei vis tik A klasės namas buvo teisingai suprojektuotas, buvo įvertintas pastato projekto energinis efektyvumas, o jūs projektinius sprendinius įgyvendinote teisingai, tuomet jūs pretenduojate į aukštesnės klasės energinį sertifikatą. Pirmiausia atlikę sandarumo testą, jei rezultatas 0,6 ir mažiau, tuomet yra didelė tikimybė, jog gausite A+ klasės sertifikatą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: