Darbų vadovas statant namą mieste

Klausimas:
Ar reikalingas techninis prižiūrėtojas, darbų vadovas statant A+ klasės namą iki 80kv. mieste, namų valdos sklype? Taip pat noriu paklausti ar reikalingi kokie leidimai nugriauti seną namą ir ūkinį pastatą?
Komentarai:
Statybos vadovas, statant nesudėtingą statinį iki 80kv.m nėra privalomas, bet galite jį pasiskirti. Šiuo atveju tinka asmuo ir turintis aukštojo mokslo diplomą statybos inžinerijos srityje. Jei namas ir ūkinis yra nesudėtingos kategorijos, tada leidimai griauti nėra reikalingi.
Ne, nereikalingas prižiūrėtojas. Mieste nugriauti įregistruotą pastatą reiktų griovimo aprašą pasidaryti. Jei statysit gyvenamą namą, kartu galima ir griovimą aprašyti, nes gyvenamajam namui reikia leidimo statybai.
Bet kokiu atveju reikalingas arba vadovas arba techninis prižiūrėtojas, jei pastatas neypatingas - griovimui projekto nereikia, tik sutvarkyt registrų centro dokumentus.
Ramunė Matijošienė, UAB Froleta
Statybos vadovas neprivalomas, jei statomas nesudėtingas statinys. Nesvarbu, ar tai miestas ar kaimas, statybos vadovas ir techninis prižiūrėtojas neprivalomi. Leidimas nugriauti statinį reikalingas, jei statinys yra ypatingosios kategorijos. Visais kitais atvejais reikalingas statinio griovimo aprašas.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: