Namo statyba be statybos techninės priežiūros

Klausimas:
Ar galima statyti namą be statybos techninės priežiūros? Namą statysiu pats išskyrus pamatus. Ar man reikia techninės priežiūros, jei 140kv.m namą statau pats turintis patirties?
Komentarai:
Jūsų pastatas, greičiausiai priskiriamas neypatingųjų statinių kategorijai, todėl jums nebūtina samdyti techninio prižiūrėtojo. Tačiau būtina samdyti statybos darbų vadovą, kuris atestuotas tai statinių grupei (iš klausimo suprantu, kad greičiausiai jūsų namas - gyvenamasis, tai atestate turi būti nurodyta gyvenamųjų statinių grupė). Taip pat prieš pradėdamas vykdyti statybos darbus, ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną turite praneši statybos inspekcijai apie statybos pradžią ir pagrindinių sričių vadovų pasamdymą (t.y. apie statybos pradžią ir statybos darbų vadovo pasamdymą). Jei pats turite statybos inžinerijos išsilavinimą ir esate atestuotas statybos darbų vadovas, galite nesamdyti statybos vadovo, o nurodyti save. Visais kitais atvejais turite samdyti atestuotą statybos vadovą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Tokiam statiniui nereikalinga techninė priežiūra (tik nuo 300m2), jums reikia tik atestuoto statybos vadovo ir apie jo pasamdymą (sutartis), bei statybų pradžią informuoti statybos inspekciją per Informacinę sistemą "Infostatyba". tai reik atlikti per 1 dieną nuo statybų pradžios.
 
Sritis:
Sritis: