Kokius pamatus įrengti smulkaus smėlio grunte

Klausimas:
Statome sodo namą, iškilo klausimas dėl pamatų tipo. Yra atlikti geologiniai tyrimai. Tyrimų išvados. „Sklypo litologinio pjūvio viršutinę dalį sudaro minkštai plastingas priemolis, smulkus smėlis, nuo 2,8 m gylio priemolis sukietėja. Smėlis nuo 1,7 m gylio vandeningas, gręžiniuose užplaukia. Tai gali apsunkinti gręžtinių polinių pamatų įrengimą. Juostinius[/B] pamatus reikėtų kloti 1,5 m gylyje iki gruntinio vandens.“ Ar tikrai esant tokiam gruntui reikia dėti juostinius pamatus? Jei taip, tai kokie jie turėtų būti: iš blokų ar išlieti? Darbų vadovas siūlo daryti 3 m gylio polinius pamatus sutvirtintus 30 cm juosta. Geologiniais tyrimais jis nesidomėjo.
Komentarai:
Darbų vadovo siūlymas yra teisingas - jei jis ir nesidomėjo tyrimais, tai optimaliausią sprendimą jis paprasčiausiai atspėjo (gręžtiniai poliniai pamatai yra teisingiausias sprendimas visiems atvejams). Nesudėtingiems statiniams dažniausiai pakanka polių įgilinimo 3 m.Silpnuose gruntuose (o pas jus iki 2,8 m gylio jie tokie ir yra), įrengti juostinius pamatus, geriau ne iš surenkamų blokų, bet monolito su armatūra (gelžbetonis). Ypač pamato pade, kad visi įtempimai pamato masėje, kurie atsiranda nuo pastato svorio, tolygiai pasiskirstytų visame plote, o visa apkrova į gruntą būtų vienoda visame pamato užimame plote - tada neskilinės pamatas. Dėl pamato skilinėjimo atsiranda įtrūkimai sienose ir perdengimuose. Šiuo atveju darykite, kaip pigiau - galutinį sprendimą turite priimti patys.Poliai yra polinių pamatų sudėtinė dalis. Polių paskirtis - surasti patikimą atramą grunte. Ši konstrukcija būtinai turi būti daroma gelžbetoninė. Formoje dedama gatavas surištas arba suvirintas armatūros karkasas, teisingiau - surištas. Jis rišamas prie išsikišusių polių armatūros. Sudėtingiems statiniams rostverko konstrukcija paskaičiuojama, jums pakaks paprasčiausios konstrukcijos, ją Jūs turėsite aptarti su savo darbo vadovu.Žemė po rostverku neturi sušalti. Tai reiškia, kad turite paruošti statybos aikštelę taip, kad nuo jos būtų pašalintas vandeniui nelaidus gruntas, o jo vietoje užpilamas žvyras, prieš tai padarius drenažą.
Ekspertai.lt
Pagal pamatų išvadas galima įrengti polinius-spraustinius pamatus. Tada įgilinti ne mažiau kaip 4m. Galima įrenti polinius-gręžtinius pamatus. Reikėtų įgilinti iki vandens 1,6-1,7m (0,4m skersmens polis laikys 6-8 tonas. Nėra daug. Bet rostverką (pamatinę siją) betonuokit ne ant putplasčio, o ant sutankinto 30 cm storio žvyringo smėlio sluoksnio. Namas puikiausiai laikysis ant rostverko. Po apačia bus nekilsnus gruntas ir peršalimo nebijos. Galit dar iš šonų apšltinti. Trečias variantas - juostiniai monolitiniai pamatai įgilinti 0,45 m, virš žemės 0,35 m, bendras aukštis 0,8 m. Galit paarmuoti 4 armatūros strypais 12 mm skersmens. Betonuoti ant ne mažiau 30 cm storio sutankinto žvyringo smėlio sluoksnio. Galima apšiltinti iš lauko pusės.
 
Sritis:
Sritis: