Sėda poliniai namo pamatai

Klausimas:
Kas atsakingas dėl namo pamatų sėdimo? Pastačius namą po 2 metų pastebėjome, kad namas grimzta, sėda poliniai pamatai. Atlikome geologinius grunto tyrimus, išaiškėjo, kad stabilus gruntas yra tik 6 metrų gylyje. Namas statytas su projektu, visi leidimai yra, statybas vykdė individuali imonė.
Komentarai:
Problema tame, kad pati pradžių pradžia, kalbant apie pamatų įrengimą ir yra geologiniai tyrimai, kurie deja, atlikti tik dabar. Kalti pirmiausia yra projektuotojai, jeigu jie išdrįso pamatus suprojektuoti be geologinių tyrimų. Kai projekte yra nurodytas netgi tikslus polių gylis, tai statybas vykdžiusi įmonė yra nieko dėta, jeigu polių gylis atitinka projektinį. Tačiau, jeigu yra nurodytos tik polių vietos plane, o polių gylis nepateiktas, tai tuomet kalta yra darbus vykdžiusi įmonė. Visiškai akivaizdus yra tik vienas dalykas, kad pamatus jums įrengė ne specialistai.
Ekspertai.lt
Geologiniai tyrimai turi būti atliekami prieš statant namą, netgi tik įsigijus sklypą, nebūtina tam turėti statybos leidimą. Pagal geologinius tyrimus parengiamas pamatų projektas. Kas jums prižiūrėjo statybas, turėjo šitai išaiskinti. Neturint geologinių tyrimų negalima projektuoti pamatų ir tuo labiau statyti.
Artūras Kriščiūnas, Minties kelias, UAB
 
Sritis:
Sritis: