Gręžtinių pamatų kaina už m3

Klausimas:
Kokia būtų namo pamatų kaina už m3? Pamatai gręžtiniai, 3,5 m gylio, iš viso 50 vnt. Norėčiau paprašyti paskaičiuoti visą pamatų įrengimo kainą.
Komentarai:
Gręžtinių pamatų kaina nuo 320 Eur už m3. Kur yra Jūsų sklypas? Atsiųskite pamatų planą pateiksime pamatų įrengimo kainą.
Pamatų kaina iš HAUS pamatų blokelių su medžiagomis ir darbais Vilniuje ar Vilniaus raj. yra apie 165 Eur/m3.
Gręžtinių pamatų kainą nustatyti reikia daugiau informacijos. Kaina prasideda nuo 300 Eur/m3.
Aleksandr, UAB SK Auto
Atsakant į Jūsų paklausimą šiek tiek išsamiau, pradžioje norėtume priminti, kad į pamatus nedera taip tiesmukai žiūrėti, sprendžiant apie jų kainą, kaip tai daroma su sienų blokeliais, plytomis ar kitais statybinių konstrukcijų elementais. Taip yra tik todėl, kad skirtingai nuo panašių statybinių konstrukcijų, gruntai pasižymi savo savybių nevienalytiškumu. Todėl pamatų kaina pirmiausiai turi priklausyti nuo konkrečių gruntinių sąlygų, kurios atsispindi geologinių tyrimų medžiagoje. Kitas, nemažiau svarbus faktorius, jeigu vadovautis europinio standarto “Eurocode7” nurodymais – tai pagrindo kokybės kontrolė, kuri suteikia galimybę apčiuopti minėtą gruntų nevienalytiškumą po kiekvienu pamatu ir taip išvengti lemtingų klaidų, nustatant gręžtinio pamato įgilinimą konkrečioje vietoje. Čia jau yra darbų kokybės bei patikimumo klausimas. Kai gruntinės sąlygos nėra pačios palankiausios pamatų įrengimui, tai atsakant į šį klausimą, vieno gręžtinio pamato kaina po mažaaukščiais pastatais, vykdant darbus pagal gręžtinių pamatų patobulintą technologiją, šiuo metu yra nuo 130 Eur be PVM. Be to, kuo didesnė darbų su pamatais apimtis, tuo taikomas didesnis kainą mažinantis koeficientas. Šioje vietoje svarbiausia yra tai, kad į nurodytą kainą įeina ir minėta pagrindo kokybės kontrolė po kiekvienu pamatu, be išimties. Išsamios pagrindo kontrolės po kiekvienu pamatu dėka, šie pamatai pasižymi ypač aukšta kokybe bei patikimumu. Ko negalima būtų pasakyti netgi apie spraustinius polius, jau nekalbant apie paprastus gręžtinius pamatus. Ir pabaigoje apie vis dar pasitaikančias perdėtas projektuotojų pastangas, išdėliojant pamatus po pastatu ir, ko gero, tuo bandant kompensuoti kvalifikacijos šioje srityje stygių. Jeigu ekspertizės metu, peržiūrint pamatų projektą, pamatų kiekį po pastatu įmanoma sumažinti iki 50–100%, o kartais ir dar daugiau, kai nusižengiant elementariems projektavimo principams pamatai pakišami po sienų angomis arba apskritai išdėstomi neracionaliai, tai kalbant apie pamatų kainą, derėtų įvertinti ir šią aplinkybę. O kur dar dažnai neišnaudojami darbų kiekių mažinimo rezervai, kai pamatinės sijos nesutapdinamos su namo cokoline dalimi? Todėl, jeigu į pamatų kainą pažiūrėti iš esmės, tai šioje vietoje pirmiausiai reikėtų pradėti nuo tinkamo projekto parengimo, o tik vėliau vertinti pagal pamatų įrengimo kainą, nepamirštant čia paminėtų svarbių aplinkybių.
Dr. Rimantas Gruodis, Ekspertai.lt
Padarytume pamatus Kaune ir arti Kauno. Pamatų kaina - 375 Eur/m3 su mūsų medžiagomis. Rostverką darome su metaliniais klojiniais.
Ekspertai.lt
Gręžtinių pamatų kaina 200-400Eur/m3. Tiksliai kainai reikia konkrečių brėžinių.
 
Sritis:
Sritis: