Pamatų įrengimas – Patarimai

Pamatų įrengimas, kaip išsirinkti tinkamus? Interesantų klausimai ir ekspertų atsakymai apie pamatų įrengimą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Sklype juodžemio gylis 1.2m - 2.1m. Jis truputį maišytas su smėliu, o po to eina smėlis, žvirgždas. Tiek nustumdyti yra nelogiška. Pamatai bus poliniai. Mano dabartinis planas yra nustumdyti +- 30cm, užvežti smėlio, išlyginti, sutankinti, tada gręžti polius, daryti rostverką. Ar yra problemų su tuo?
Planuoju prie sodo namo pristatyti apie 20 m2 patalpą ir iškilo klausimas. Sodo namas su rūsiu. Noriu atkasti, uždėti hidroizoliaciją ir apšiltinti, kaip tada su naujo pamato surišimu prie esamo pamato, nes bus sujudinta žemė?
Noriu pasiteirauti ar nebus problemų ir ar neiškilnos šaltis pamato. Mano sklypas iškeltas, kaimynas žemiau, tai nusprendėme pasidaryti pamatą. Nuo kaimyno lygio, kadangi jis yra žemiau, nukasėm 40cm gylį, ten dėsim 5cm polistirolo, gruntas molis. Nes esmė, kad kasantis gyliau jau auga kaštai betono. Nes pvz. Viena sklypo pusė eina žemyn į vieną pusę, kita į kitą, per vidurį pamato aukštis gausis apie 1 metrą, žemiausios vietos apie 60cm. Tai vat klausimas, nuo kaimyno žemiausios vietos, ar reiktų kastis gyliau? Ar užtenka to 40cm nuo žemiausios vietos?
Sveiki. Ketiname pirkti nebaigtą įrengti vieno aukšto namą. Yra pastatyta dėžutė 2020 metais su stogu ir langais. Namą apžiūrint buvo šlapia ir pastebėjome, kad nors pamatai yra apšiltinti iš išorės ir vidaus bei išorėje yra uždėta membrana, pamatai yra peršlapę ir namo viduje šlapia, net telkšo balos. Pamatai poliniai apie 2,5 metro su rostverku. Jei pamatai yra peršlapę ir tai jau tęsiasi nuo 2020 metų, ar nebus pažeisti? Ar ateityje nebus problemų su pamatų sėdimu? Gal iš viso nebeapsimoka net galvoti apie šio namo pirkimą?
Noriu kaime statyti kryžių - brusas pušies ar eglės 200x200. Aukštis - 4 m. Kaip įtvirtinti į pamatą? Ketinu gręžti duobę, 150 cm, betonuoti. Bet neišmanau, kaip surišti pamatą ir medinį stulpą, t.y. patį kryžių. Galite patarti?
Nusipirkome namą, išvalius iš rūsio visas šiukšles pastebėjome po pamatais tekant šaltinį. Palei pamatų apačią pastebėjome, kad rūsys būdavo pastoviai apsemtas apie 30 cm aukščio. Pasidarėme drenažą, lietaus sistemą, bet jei nesiurbiant su siurbliuku į spec. įtaisytą talpą, tai vanduo per porą, trejetą valandų vėl apsemia rūsį. Šalia yra sodų kanalas, jis tame pat aukštyje kaip ir rūsyje. Beje šaltinio srovė kaip iš krano... Nebežinom ką dar galima padaryti...
Ką patartumėt daryt, jei pamatai įrengti 20cm per žemai?
Mane domintų kokios yra rizikos pamatą pasidaryti per kelis kartus. Nes turiu sodo namelį, kuriame ruošiuosi gyventi, o kitais metais yra planai dasistatyti porą kambarių. O vėliau dasistatyti ir iki 80kvadratų.
Ką daryti norint kuo geriau apsaugoti pamatus nuo vandens ir drėgmės? Bus statomas paprastas vieno aukšto be rūsio sodo namelis su juostiniais pamatais. Drenažo įsirengti nėra galimybės (nėra kur nuvesti). Sklypas gana sausas. Pamatas bus pilamas į iškastą paprastą tranšėją. Iš išorinės pusės manau sudėsiu xps arba geoporą ir užpilsiu betonu. Apie 30cm pamatą iškelsiu virš žemės. Ką dar pasiūlytumėt? Gal dėti kažkokią plėvelę ar membraną? Ačiū
Norėjau pasiteirauti dėl pamatų pasirinkimo ir kainos. Ruošiuosi statytis vieno aukšto, 17x15m, mūrinį namą. Apytikslis pamatų ilgis būtų 110 m. Gruntas - normalus. Kokio tipo pamatus rekomenduotumėte rinktis ir kokia būtų tokių pamatų kaina?
Norėjau paklausti, kiek betono skiedinio m3 kaina šiai dienai, ir kiek kainuotų 80 m2 pamatai įsirengti, jeigu būtų daromi įgrežtiniai poliai ir apjuosiami rostvertu 200mm pločio, bei užliejamos šildomos grindys?
Pilsim pamatus, liepė atvežti 30 kubinių metrų žvyro, kiek reikės cemento nupirkti nežinome. Pagal mane - 10 kubinių metrų, o kiek maišų, kiek kg? Kiek po 35 kg - maišų?
Reikia sukelti sklypo aukštį apie 2 metrus. Kokį gruntą pilti, kada ir kokius pamatus galima bus montuoti?
Kiek laiko turi pastovėti išlieti pamatai, kad galima būtų statyti rąstinį namą?
Norėčiau pasiteirauti, kokios gali būti priežastys, kai skilinėja namo sienos. Namas pastatytas prieš tris metus, namas 2 aukštų, 250 kv. m. Tikriausiai sėda pamatai. Ką patartumėte daryti? Kokie galimi problemos sprendimo variantai? Pamatų tipas: vientisinis (nepolinis).
Planuoju gręžiant skyles poliams, įstatyti tūtas. Tai apsaugotų išgręžtą vietą nuo byrančio grunto, nes trambuojant poliaus dugną, statant į duobę armatūros karkasą, pilant skiedinį, pribyra žemių. Ar galima? Ir ar galima palikti tūtas?
Kokius pamatus rekomenduotumėte daryti - juostinius ar gręžtinius? Kokie šių pamatų privalumai ir trūkumai?
Ar kiekvienam namui reikia įrengti pamatų drenažą ir kada jis turėtų būti daromas? Prieš darant pamatus norime išsitirti gruntą, kad žinotume, kokių pamatų reikės.
Norėčiau pasiteirauti dėl pamatų remonto. Pamatai yra seno namo ir vietomis aptrupėję, kaip reikėtų tokius pamatus tvarkyti? Ar užtenka nukasti žemes, nuvalyti ir su cemento ir žvyro mišiniu nutinkuoti? Ar reikia dėl sukibimo kažką tepti?
Ar pamatams galima naudoti akmenis, plytas ir pan. Ar liejant pamatus tarp pamatų klojinių galima dėti akmenis, kad reikėtų mažiau betono.
Darysiu gręžtinius pamatus ir trisluoksnį rostverką su 12cm ekstrudiniu polistirenu. Rostverkas 70 cm aukščio iš kurių apie 50 cm po žeme. Ar reikia po rostverku ir iš išorės dėti apšiltinimą, jei taip tai kas geriausiai tiktų.
Norėčiau sužinoti, ar būtina kaip nors sutvirtinti senos sodybos pamatus jei jie yra įgilinti tik apie 30 cm, planuoju namą paaukštint ir pakeisti stogo konstrukciją ir dangą.
Pamatus apšiltinome ekstrudiniu polistiroliu ir nuarmavome "Knauf". Kada galime pamatus dažyti? Kokiai temperatūrai esant reikia dažyti pamatus?
Pamatus kilnoja šaltis. Ką patartumėte daryti?
Statant A+ klasės vieno aukšto mūrinį namą ir įrengiant polinius pamatus, koks gali būti minimalus rostverko aukštis?
Architektė žadėjo leidimą statyboms jau rugsėjo gale mums atiduoti, bet viskas užsitempė dar mėnesiui ar daugiau. Grįžta vyras ir norim pamatus išsipilti. Kuo rizikuosime, jei pilsimės pamatus be leidimo?
Iškasėme dalį pamatų ir pastebėjome, jog duobėje ima kauptis vanduo. Ką siūlytumėte daryti? Gruntas - molis, pamatai - juostiniai, namas - vieno aukšto, be rūsio.
Nuo ko priklauso pamatų įrengimo kaina? Kas sudaro darbų kainą?
Pamatų rostverko armatūra išbuvo per žiemą lauke apie penkis mėnesius ir gerokai aprūdijo. Kaip žinoti ar ji tinkama betonavimui?
Stovi senas rąstinis namas, noriu palikti senus rąstus tik pakeisti apatinį rąstą. Namo pamatas tik 50 cm gylio. Ką patartumėte daryti – gal aplinkui seną pamatą išlieti naują ir su senu sutvirtinti armatūra, o vietoj apatinio rąsto dėti pamatinius blokelius?
Sklype aukšti gruntinai vandenys. Pamatai yra 90 cm žemėje ir 30 cm virš jos. Ar galėtume išaukštinti pamatus ir pakelti sklypą, o tada statyti namą?
Ar ruberoidas yra tinkamas pamatų hidroizoliavimui? Tarp pamato ir sienos, kaip hidroizoliacija buvo naudotas ruberoidas, kuris mano manymu vietomis yra suiręs. Namas be rūsio.
Kokio gylio turėtų būti pamatai vieno aukšto namui? Vieni sako turi būti po žemėm 1,20m, o kiti, kad užtenka pusės metro ir apšiltinti. Kaip būtų geriau?
Yra naujai vystomas kvartalas, apie 60 namų šiuo metu statoma. Aplink kiekvieną namą yra išstumdytos žemės, išlyginti kvartalai, tačiau labai visur šlapia, pelkėta. Aplink pamatus, kur yra iškasta kaupiasi vanduo po lietaus, sklype einant ant išstumdytos žemės sminga koja. Žodžiu visur kaupiasi vanduo. Tai čia dėl to kad visos žemės išstumdytos, viskas išrausta ir nėra sutvirtėjusi žemė ar kaip čia?
Kada geriau daryti sklypo drenažą – prieš liejant pamatus ar po? Ar gerai bus, jei lietaus vandens sutekėjimas bus nukreiptas į drenažinį vamzdį?
Kuo, kokio storio sluoksniu ir kaip giliai šiltinti blokinius pamatus? Po visu namu yra rūsys, rūsio sienos iš blokų. Pusė rūsio po žemėm, kita pusė virš žemės. Žiemą blokas peršąla kiaurai.
Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą iš keramikinių blokelių. Kokie pamatai tinkamiausi? Gruntas molis.
Norėčiau sužinoti, kiek mažiausiai laiko reikia laukti padarius pamatus, kol pamatai susės, kad galėtume kelti mūrą. Namas be rūsio, 2 aukštų. Pamatai bus liejami iš betono, pamatų gylis 150 cm, plotis 40 cm.
Pavasarį vanduo apsemia rūsį, norime daryti drenažą. Prie namo yra pristatytų naujų pastatų (po jais nėra rūsio), todėl neina atkasti rūsio pamatų. Kaip šiuo atveju įsirengti drenažą, kad vanduo nesemtų rūsio?
Noriu statyti pusantro aukšto namą. Gruntas yra smėlis ir yra aukšti gruntiniai vandenys. Kokius geriau būtų įsirengti pamatus?
Norėjau paklausti, jeigu padarai namo pamatus, apšiltini ir palieki kokiems porai metų, ar jiems nieko blogo neatsitiks, ar pamatus reiktų kažkaip konservuoti, kad galėtų prastovėti kelis metus, kol bus statomas namas.
Kas geriau, patvariau - namo pamatų fasadą nudažyti ar apklijuoti klinkerio plytelėmis?
Ar būtina hidroizoliuoti pamatus, jei namas neturi rūsio?
Kaip būtų galima suskirstyti pamatus į rūšis? Pavyzdžiui būna: gilieji (ar įgilinti?) pamatai, seklieji, plokštuminiai ar plokštiniai pamatai? Stulpiniai ar poliniai, gręžtiniai, kaltiniai, spraustiniai pamatai, juostiniai, atskirieji, ištisiniai, sraigtiniai pamatai? Pagal ką reikėtų pamatus skirstyti į grupes, ar pagal pamatų konstrukciją ar pagal sąlyčio su pagrindu pobūdį ar dar kitaip?
Namas stovi nuokalnėje, kaip ir dauboje, šlampa pamatas, net pirmame aukšte sienos prie grindų šlapios. Pamatą apžiūrėjus matosi, kad likę tik akmenys ir smėlis, žvyras, cemento tik likučiai. Kokia būtų remonto eiga? Pirma bandyti sutvirtinti pamatus atkasus, tada gruntuoti, tepti mastiką, šiltinti, tiesti plėvelę ir daryti drenažą? Kokio storio drenažo vamzdis turėtų dėtis ir su kokosu ar geotekstile, jei molis žemesniame sluoksnyje? Ir kodėl šlapia siena pirmame aukšte prie grindų? Vien dėl drenažo nebuvimo ar dar kitų priežasčių?
Kaip pasirinkti koks turi būti pamatas? Koks pamatas statant namą turi būti? Statant namą iki 80kv.m., ar gali būti pamatas, ar reikia statyti ant polių?
Statant namą buvo įrengtas rūsys po visu namu (30m2). Pamatus betonavom su akmenimis ir daug armatūros. Atsitiko taip, kad labai pakilo gruntinis vanduo ir dabar realiai visas rūsys pilnas vandens (1,5 m gylis). Drenažo padaryt nėra kur. Klausimai mano sekantys: 1. ar pamatam bus geriau, blogiau ar vienodai jeigu tokį rūsį užpilt tarkim žvyru. 2. Kiek pamatai tokiom sąlygom gali būt ilgaamžiai? Jie taip mirksta jau kokius 5 m. kažkokių ypatingų sėdimų ar pan. nepastebėjau.
Ar galima gręžtinius pamatus palikti žiemai poliu ilgis 3 metrai. Ar per žiemą neiškels pamatų.
Kaip sutapdinti namo sieną su pamatu? Planuojame statyti namą iš Durisol blokelių 37,5 cm pločio (4 cm skiedrų/cemento mišinys + 17,5 cm putų polistirolo sluoksnis + 12 cm užpilama betonu + 4 cm skiedrų/cemento mišinys). Pamatus planuojame daryti gręžtinius: 30 cm storio liejimys ir 10 cm putų polistirolo sluoksnis. Kaip sutapdinti sieną su pamatu? Ar turi sutapti izoliacinė medžiaga? Man atrodo, kad geriausias variantas, jei lauko siena butų platesnė už pamatą 5 cm (4 cm skiedrų/cemento mišinys + 1cm izoliacinės medžiagos), bet vidinėje pusėje išeina, kad pamatas platesnis 7,5cm nei siena?
Prieš keletą metų pastatėme namą, viskas buvo kaip ir gerai. Tačiau pernai sudėjus trinkeles, tose vietose, kur jos yra pradėjo irti pamatas. Ką patartumėte daryti, į ką kreiptis.
Su kokiomis rizikomis galime susidurti, jei naujas namas statytomas ant senų pamatų, įrengtų prieš 15-20 metų?
Gal galėtumėte patarti, pamatus iškilnojo šaltis, pamatų gylis 120 cm, gruntas priemolis. Ar gali pagelbėti šalia, aplink visą pamatą iškastos tumbos 2 m gylio, 30x30, kas 150 cm, ir jas sujungiant su senu pamatu armatura.
Kokius pamatus ir kaip įrengti ant durpyno namui ir ūkiniam pastatui? Durpės sluoksnis apie 4m. Pastatai jau stovėjo, bet esami pamatai apsėmus teritoriją suskilo ir išvirto.
Norime pirkti sklypą, bet viršutinis gruntas yra durpės, jokie tyrimai nedaryti tiesiog kas matosi iš akies. Ar nebus didelių problemų su pamatų įrengimu? Planuojame vieno aukšto namą, tai pamatų plotas bus nemažas.
Norėjau paklausti, koks tinkamiausias variantas sutvarkyti trūkstantį namo pamatą. Namas statytas 1960m. ir jis visas nėra stiprus, trupa. Galvoju iškasti kokį 1m gylio ir išlieti naują pamatą, o ką jūs manot?
Kas geriau gyvenamajam 160kv.m dviejų aukštų namui rostverkas iš pamatinių blokelių ar su klojiniais? Kokie skirtumai? Pliusai, minusai?
Noriu paklausti ar būtina nuimti augalinį sluoksnį prieš darant pamatus, jeigu sklypas keliasi apie 70cm? Klausiu dėl to, nes dalis grunto jau išversta sklype ir reikia jį išlyginti.
Susidūriau su pamatų įrengimo problema privačiam namui. Trumpai: namas iki 195 kv.m, vieno aukšto, mūrinis. Yra atlikti grunto tyrimai, architektai parinko juostinius pamatus (gruntas nėra tvirtas). Pradėjus domėtis kainomis ir pasirinkimais iškilo problema, kiekviena įmonė ar konstruktorius mato skirtingus variantus: vienas tik juostinius, kitas paprastus gręžtinius iki 4 metrų, kitas tik spraustinius ir t.t. Jau nebežinau kuo tikėti, nejaugi grunto tyrimus kiekviena kompanija vertina skirtingai? Gal kas gali patarti?
Žinau, kad negalima vibruoti smėlio esant jau išbetonuotam rostverkui, o kaip dėl polių? Ar galima vibruoti smėlį, kai jau visi poliai užpilti?
Pradėjom daryti polinius pamatus, pagal projektą namo priestatui vieno aukšto. Nustumdė augalinį sluoksnį, išgręžėm ir įbetonavom polius. Pradėjus lyginti su smėliu padą polistirolui tarp polių, pasirodė, kad nelygiai nusistumdytas augalinis sluoksnis, nes viename kampe vos truputis smėlio, o kitame gavosi apie 40 cm smėlio pagalvė. Namas pastatytas stovi aukštai, nes yra įkalnė iki upės. Noriu paklaust ar toks smėlio sluoksnis atlaikys, ar jo neišplaus lietus? Priestatą statysiu iš Ytong blokelių.
Senam karkasiniam namui žadu apšiltinti pamatus. Net neįsivaizduoju ar tas pamatas po žeme nesubyrėjęs ar iš vis jis giliai yra. Jei subyrėjęs, kokių imtis veiksmų restauruojant? Mano taktika buvo tokia: išlyginti pamatą betoniniu sluoksniu, po to tepti kokia bitumine hidroizoliacine mastika, po to dėti putplastį EPS100 ir jį pritvirtinti prie pamato spec. klijais ir tik po to ant jo uždėti drenažinę membraną, jei ši išvis kažkuo pagelbės. Ar aš teisingai mastau? Gal turite kokių profesionalių patarimų?
Noriu pasiteirauti kokie pamatai būtų optimaliausi kokybės ir kainos santykiu smėlėtoje vietoje? Namas bus statomas karkasinis iki 80m2.
Domina pamatų kaina. Namas karkasinis, o pamatai būtų poliniai.
Nusipirkau sklypą, kuris buvo pakeltas apie 3 metrus netankinant. Kokius pamatus daryti ir kokiame gylyje?
Kada tinkamiausias metas lieti pamatus? Pavasarį ar visgi palaukti vasaros, ar pagal kokius kriterijus vertinti kada tai galima daryti? Po kiek laiko jau galima pradėti statybas iš blokelių.
Kaip tinkamai įrengti pamatus šlaite? Bus paprasta pirtelė su rūsiu 4x4. Šlaito perkritimas 2,5 m.
Kokius pamatus įrengti mediniams rąstiniams karkasiniams namams?
Ar tinka liejant pamatus, kaip jų sudedamąją dalį naudoti betono gabalus?
Kaip reiktų teisingai „užkonservuoti" pamatus žiemai? Kiek gali būti palikti neapsaugoti nuo atmosferos poveikio pamatai?
Kokių pamatų reikės mobiliam nameliui? Kiek maždaug tai kainuoja? Ko apskritai reikia statant tą namelį 6 a sodo sklype?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166240 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 76 specializuotų įmonių