Pamatų įrengimas

Rodomi įrašai 1-70 iš 85.
Norėjau pasiteirauti dėl pamatų pasirinkimo ir kainos. Ruošiuosi statytis vieno aukšto, 17x15m, mūrinį namą. Apytikslis pamatų ilgis būtų 110 m. Gruntas - normalus. Kokio tipo pamatus rekomenduotumėte rinktis ir kokia būtų tokių pamatų kaina?
Norėjau paklausti, kiek betono skiedinio m3 kaina šiai dienai, ir kiek kainuotų 80 m2 pamatai įsirengti, jeigu būtų daromi įgrežtiniai poliai ir apjuosiami rostvertu 200mm pločio, bei užliejamos šildomos grindys?
Pilsim pamatus, liepė atvežti 30 kubinių metrų žvyro, kiek reikės cemento nupirkti nežinome. Pagal mane - 10 kubinių metrų, o kiek maišų, kiek kg? Kiek po 35 kg - maišų?
Reikia sukelti sklypo aukštį apie 2 metrus. Kokį gruntą pilti, kada ir kokius pamatus galima bus montuoti?
Kiek laiko turi pastovėti išlieti pamatai, kad galima būtų statyti rąstinį namą?
Norėčiau pasiteirauti, kokios gali būti priežastys, kai skilinėja namo sienos. Namas pastatytas prieš tris metus, namas 2 aukštų, 250 kv. m. Tikriausiai sėda pamatai. Ką patartumėte daryti? Kokie galimi problemos sprendimo variantai? Pamatų tipas: vientisinis (nepolinis).
Kokius pamatus rekomenduotumėte daryti - juostinius ar gręžtinius? Kokie šių pamatų privalumai ir trūkumai?
Planuoju gręžiant skyles poliams, įstatyti tūtas. Tai apsaugotų išgręžtą vietą nuo byrančio grunto, nes trambuojant poliaus dugną, statant į duobę armatūros karkasą, pilant skiedinį, pribyra žemių. Ar galima? Ir ar galima palikti tūtas?
Ar kiekvienam namui reikia įrengti pamatų drenažą ir kada jis turėtų būti daromas? Prieš darant pamatus norime išsitirti gruntą, kad žinotume, kokių pamatų reikės.
Ar pamatams galima naudoti akmenis, plytas ir pan. Ar liejant pamatus tarp pamatų klojinių galima dėti akmenis, kad reikėtų mažiau betono.
Norėčiau pasiteirauti dėl pamatų remonto. Pamatai yra seno namo ir vietomis aptrupėję, kaip reikėtų tokius pamatus tvarkyti? Ar užtenka nukasti žemes, nuvalyti ir su cemento ir žvyro mišiniu nutinkuoti? Ar reikia dėl sukibimo kažką tepti?
Darysiu gręžtinius pamatus ir trisluoksnį rostverką su 12cm ekstrudiniu polistirenu. Rostverkas 70 cm aukščio iš kurių apie 50 cm po žeme. Ar reikia po rostverku ir iš išorės dėti apšiltinimą, jei taip tai kas geriausiai tiktų.
Pamatus apšiltinome ekstrudiniu polistiroliu ir nuarmavome "Knauf". Kada galime pamatus dažyti? Kokiai temperatūrai esant reikia dažyti pamatus?
Norėčiau sužinoti, ar būtina kaip nors sutvirtinti senos sodybos pamatus jei jie yra įgilinti tik apie 30 cm, planuoju namą paaukštint ir pakeisti stogo konstrukciją ir dangą.
Pamatus kilnoja šaltis. Ką patartumėte daryti?
Architektė žadėjo leidimą statyboms jau rugsėjo gale mums atiduoti, bet viskas užsitempė dar mėnesiui ar daugiau. Grįžta vyras ir norim pamatus išsipilti. Kuo rizikuosime, jei pilsimės pamatus be leidimo?
Statant namą buvo įrengtas rūsys po visu namu (30m2). Pamatus betonavom su akmenimis ir daug armatūros. Atsitiko taip, kad labai pakilo gruntinis vanduo ir dabar realiai visas rūsys pilnas vandens (1,5 m gylis). Drenažo padaryt nėra kur. Klausimai mano sekantys: 1. ar pamatam bus geriau, blogiau ar vienodai jeigu tokį rūsį užpilt tarkim žvyru. 2. Kiek pamatai tokiom sąlygom gali būt ilgaamžiai? Jie taip mirksta jau kokius 5 m. kažkokių ypatingų sėdimų ar pan. nepastebėjau.
Iškasėme dalį pamatų ir pastebėjome, jog duobėje ima kauptis vanduo. Ką siūlytumėte daryti? Gruntas - molis, pamatai - juostiniai, namas - vieno aukšto, be rūsio.
Ar būtina hidroizoliuoti pamatus, jei namas neturi rūsio?
Nuo ko priklauso pamatų įrengimo kaina? Kas sudaro darbų kainą?
Kada geriau daryti sklypo drenažą – prieš liejant pamatus ar po? Ar gerai bus, jei lietaus vandens sutekėjimas bus nukreiptas į drenažinį vamzdį?
Pamatų rostverko armatūra išbuvo per žiemą lauke apie penkis mėnesius ir gerokai aprūdijo. Kaip žinoti ar ji tinkama betonavimui?
Stovi senas rąstinis namas, noriu palikti senus rąstus tik pakeisti apatinį rąstą. Namo pamatas tik 50 cm gylio. Ką patartumėte daryti – gal aplinkui seną pamatą išlieti naują ir su senu sutvirtinti armatūra, o vietoj apatinio rąsto dėti pamatinius blokelius?
Kuo, kokio storio sluoksniu ir kaip giliai šiltinti blokinius pamatus? Po visu namu yra rūsys, rūsio sienos iš blokų. Pusė rūsio po žemėm, kita pusė virš žemės. Žiemą blokas peršąla kiaurai.
Sklype aukšti gruntinai vandenys. Pamatai yra 90 cm žemėje ir 30 cm virš jos. Ar galėtume išaukštinti pamatus ir pakelti sklypą, o tada statyti namą?
Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą iš keramikinių blokelių. Kokie pamatai tinkamiausi? Gruntas molis.
Norėčiau sužinoti, kiek mažiausiai laiko reikia laukti padarius pamatus, kol pamatai susės, kad galėtume kelti mūrą. Namas be rūsio, 2 aukštų. Pamatai bus liejami iš betono, pamatų gylis 150 cm, plotis 40 cm.
Ar ruberoidas yra tinkamas pamatų hidroizoliavimui? Tarp pamato ir sienos, kaip hidroizoliacija buvo naudotas ruberoidas, kuris mano manymu vietomis yra suiręs. Namas be rūsio.
Kaip būtų galima suskirstyti pamatus į rūšis? Pavyzdžiui būna: gilieji (ar įgilinti?) pamatai, seklieji, plokštuminiai ar plokštiniai pamatai? Stulpiniai ar poliniai, gręžtiniai, kaltiniai, spraustiniai pamatai, juostiniai, atskirieji, ištisiniai, sraigtiniai pamatai? Pagal ką reikėtų pamatus skirstyti į grupes, ar pagal pamatų konstrukciją ar pagal sąlyčio su pagrindu pobūdį ar dar kitaip?
Pavasarį vanduo apsemia rūsį, norime daryti drenažą. Prie namo yra pristatytų naujų pastatų (po jais nėra rūsio), todėl neina atkasti rūsio pamatų. Kaip šiuo atveju įsirengti drenažą, kad vanduo nesemtų rūsio?
Noriu statyti pusantro aukšto namą. Gruntas yra smėlis ir yra aukšti gruntiniai vandenys. Kokius geriau būtų įsirengti pamatus?
Gal galėtumėte patarti, pamatus iškilnojo šaltis, pamatų gylis 120 cm, gruntas priemolis. Ar gali pagelbėti šalia, aplink visą pamatą iškastos tumbos 2 m gylio, 30x30, kas 150 cm, ir jas sujungiant su senu pamatu armatura.
Norėjau paklausti, jeigu padarai namo pamatus, apšiltini ir palieki kokiems porai metų, ar jiems nieko blogo neatsitiks, ar pamatus reiktų kažkaip konservuoti, kad galėtų prastovėti kelis metus, kol bus statomas namas.
Statant A+ klasės vieno aukšto mūrinį namą ir įrengiant polinius pamatus, koks gali būti minimalus rostverko aukštis?
Kas geriau, patvariau - namo pamatų fasadą nudažyti ar apklijuoti klinkerio plytelėmis?
Kada tinkamiausias metas lieti pamatus? Pavasarį ar visgi palaukti vasaros, ar pagal kokius kriterijus vertinti kada tai galima daryti? Po kiek laiko jau galima pradėti statybas iš blokelių.
Ar galima gręžtinius pamatus palikti žiemai poliu ilgis 3 metrai. Ar per žiemą neiškels pamatų.
Kaip sutapdinti namo sieną su pamatu? Planuojame statyti namą iš Durisol blokelių 37,5 cm pločio (4 cm skiedrų/cemento mišinys + 17,5 cm putų polistirolo sluoksnis + 12 cm užpilama betonu + 4 cm skiedrų/cemento mišinys). Pamatus planuojame daryti gręžtinius: 30 cm storio liejimys ir 10 cm putų polistirolo sluoksnis. Kaip sutapdinti sieną su pamatu? Ar turi sutapti izoliacinė medžiaga? Man atrodo, kad geriausias variantas, jei lauko siena butų platesnė už pamatą 5 cm (4 cm skiedrų/cemento mišinys + 1cm izoliacinės medžiagos), bet vidinėje pusėje išeina, kad pamatas platesnis 7,5cm nei siena?
Prieš keletą metų pastatėme namą, viskas buvo kaip ir gerai. Tačiau pernai sudėjus trinkeles, tose vietose, kur jos yra pradėjo irti pamatas. Ką patartumėte daryti, į ką kreiptis.
Ar tinka liejant pamatus, kaip jų sudedamąją dalį naudoti betono gabalus?
Kas nutiks, jei tarp pamato ir pirmo aukšto sienos nepadėta hidroizoliacija?
Su kokiomis rizikomis galime susidurti, jei naujas namas statytomas ant senų pamatų, įrengtų prieš 15-20 metų?
Norėjau paklausti, mums ankstyvą rudenį padarė pamatus, liejo, ir dabar po žiemos jie, tiksliau dalis jų, trupa, byra, eina plutomis, kaip būtų pastatyti tik iš smėlio. Kaip dabar geriausia mums būtų elgtis, kaip juos sutvarkyti, kad būtų galima tęsti statybas, kelti sienas šymet? Ar galima kažką reikalaut iš tų žmonių kurie atliko darbus? O gal čia kaltos medžiagos nekokybiškos, gal nekokybiškas darbas? Patarkit, nes jau nežinom, ką daryti.
Kokio gylio turėtų būti pamatai vieno aukšto namui? Vieni sako turi būti po žemėm 1,20m, o kiti, kad užtenka pusės metro ir apšiltinti. Kaip būtų geriau?
Yra naujai vystomas kvartalas, apie 60 namų šiuo metu statoma. Aplink kiekvieną namą yra išstumdytos žemės, išlyginti kvartalai, tačiau labai visur šlapia, pelkėta. Aplink pamatus, kur yra iškasta kaupiasi vanduo po lietaus, sklype einant ant išstumdytos žemės sminga koja. Žodžiu visur kaupiasi vanduo. Tai čia dėl to kad visos žemės išstumdytos, viskas išrausta ir nėra sutvirtėjusi žemė ar kaip čia?
Kaip reiktų teisingai „užkonservuoti" pamatus žiemai? Kiek gali būti palikti neapsaugoti nuo atmosferos poveikio pamatai?
Jei pamatams hirdoizoliuoti panaudota difuzinė membrana (korys), tai kaip reikia paslėpti išlindusią membraną, kokią cokolio apdailą tam panaudoti.
Kaskart po žiemos šaltis kilnoja vartus. Vartai padaryti iš metalinių keturkampių, kurie į žemę įleisti apie 80 cm. Iškasta yra daugiau, juos dedant, apie metrą pylėm žvyrą, po to dėjom kuolus ir pylėm skiedinį.
Nusipirkau sklypą, kuris buvo pakeltas apie 3 metrus netankinant. Kokius pamatus daryti ir kokiame gylyje?
Reikia įrengti pamatus Vilniaus rajone. Domina kaina, ir kada patartumėte įrenginėti pamatus, ar prieš žiema ar pavasarį? Ko dar reikia prieš įrengiant pamatus?
Turiu standartinį geltonų plytų namuką 10x10. Pamatas virš žemės yra apie 30 cm. Aišku, kaip ir priklauso, cemento buvo pagailėta ir jis nuo drėgmės ties žeme byra. Rūsio nėra, tad dėl drėgnos aplinkos nesuku galvos, bet ką padaryti su plaunamu pamatu ir kiek giliai jį iškasti?
Kokia yra pamatų projektavimo trukmė?
Kokius pamatus įrengti mediniams rąstiniams karkasiniams namams?
Kaip reikia įrengti lizdinius pamatus po kolonomis šiuo metu laiku, kai lyja ir šala. Gruntas yra žvyras, kokio gylio išikasti pamatų duobę, kad neperšaltų gruntas?
Kaip teisingai įrengti medinio namo pamatų (be rūsio) hidroizoliaciją? Žinau, kad pamatus iš vidaus galima apšiltinti ne putų polistirolu, o keramzitu. Kaip teisingai įrengti medinio namo grindis, pamatų ir grindų šiltinimui naudojant keramzitą? Kambaryje planuoju įrengti medines grindis, visur kitur bus klojamos plytelės.
Norėčiau paklausti kaip sutvarkyti akmeninį namo pamatą. Jis vietomis perskilęs.
Namas stovi nuokalnėje, kaip ir dauboje, šlampa pamatas, net pirmame aukšte sienos prie grindų šlapios. Pamatą apžiūrėjus matosi, kad likę tik akmenys ir smėlis, žvyras, cemento tik likučiai. Kokia būtų remonto eiga? Pirma bandyti sutvirtinti pamatus atkasus, tada gruntuoti, tepti mastiką, šiltinti, tiesti plėvelę ir daryti drenažą? Kokio storio drenažo vamzdis turėtų dėtis ir su kokosu ar geotekstile, jei molis žemesniame sluoksnyje? Ir kodėl šlapia siena pirmame aukšte prie grindų? Vien dėl drenažo nebuvimo ar dar kitų priežasčių?
Kaip pasirinkti koks turi būti pamatas? Koks pamatas statant namą turi būti? Statant namą iki 80kv.m., ar gali būti pamatas, ar reikia statyti ant polių?
Norėčiau paklausti Jūsų nuomonės. Kaip palikti pamatus peržiemoti? Pamatai gręžtiniai, 50 cm rostverkas. Bus apšiltinti iš apačios. Ar verta prieš žiemą apšiltinti ir iš šonų, apipilti smėliu ir t. t. Kokį priimti tinkamiausią sprendimą, kad jie ramiai peržiemotų?
Ką manote apie neįgilintus (mažai įgilintus) pamatus karkasiniam namui? Kodėl jie tokie nepopuliarūs Lietuvoje? Mano būsimo namo pamatų plotas būtų ~80 m2.
Yra problema, kasmet pavasarį pašalas iškilnoja pamatą ir kasmet įtrūkimas (susidaręs jau iš seniai) padidėja. Pastatas - senos statybos blokinė ferma. Kaip pagelbėti senukui pastatui išvengti tokių problemų? Gal egzistuoja kokia technologija tokiom bėdom spręsti? Gal atkasus pamatą apšiltini ir pašalas nepalys po pamatu? Dar prie to paties, jau jaunesnė problema su tvoros stulpeliu, vieną stulpelį kasmet iškraipo pašalas, gal ir jam kokių "vaistų" yra?
Kaip tinkamai įrengti pamatus šlaite? Bus paprasta pirtelė su rūsiu 4x4. Šlaito perkritimas 2,5 m.
Norėjau sužinoti, kiek maždaug daug laiko išliejus pamatus galima juos palikti ir nepradėti tolimesnių statybų?
Pamatas yra 110 cm aukščio, plotis 40 cm, pamato padas 30 cm aukščio ir 60 cm pločio. Taigi viso pamato aukštis h-140 cm. Kaip reikėtų išdėstyti armatūrą ir kokio diametro?
Kokių pamatų reikės mobiliam nameliui? Kiek maždaug tai kainuoja? Ko apskritai reikia statant tą namelį 6 a sodo sklype?
Kokio pamato reikėtų (pločio, gylio, juostinio, gręžtinio) atraminei sienelei iš akmenų? Gruntas - priemolis, sienelės aukštis apie 1300 mm, o plotis apie 350 - 400 mm.
Kokius įrengti pamatus rąstinei pirtelei, kai gruntinio vandens gylis 0,7 m, o pavasarį pakyla net iki 0,3-0,2 m?
Kokius pamatus ir kaip įrengti ant durpyno namui ir ūkiniam pastatui? Durpės sluoksnis apie 4m. Pastatai jau stovėjo, bet esami pamatai apsėmus teritoriją suskilo ir išvirto.
Norėjau paklausti, koks tinkamiausias variantas sutvarkyti trūkstantį namo pamatą. Namas statytas 1960m. ir jis visas nėra stiprus, trupa. Galvoju iškasti kokį 1m gylio ir išlieti naują pamatą, o ką jūs manot?
Kas geriau gyvenamajam 160kv.m dviejų aukštų namui rostverkas iš pamatinių blokelių ar su klojiniais? Kokie skirtumai? Pliusai, minusai?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto