Kokios namo sienų skilinėjimo priežastys

Klausimas:
Norėčiau pasiteirauti, kokios gali būti priežastys, kai skilinėja namo sienos. Namas pastatytas prieš tris metus, namas 2 aukštų, 250 kv. m. Tikriausiai sėda pamatai. Ką patartumėte daryti? Kokie galimi problemos sprendimo variantai? Pamatų tipas: vientisinis (nepolinis).
Komentarai:
Jokių pamatų sėdimų neturi būti - netinkamai įrengti pamatai.
"Sėdimas" gali buti tik, jeigu pamatai įrengti netinkamai, statybininkai nesilaiko technologijų ir konstruktyvo. Tai ir armavimas ir netinkamas gylis ir kt. priežastys.
Pasikveskite professionalų statybininką. Reikėtų įvertinti įtrūkimus - kur ir kokie jie. Tada galima bus patarti, kaip padaryti kosmetinio įtrūkimų užtaisymą.
Sienų skilinėjimo priežastys, kaip taisyklė, susijusios su pamatų netolygiais nuosėdžiais, nors gali būti ir kitokios. Jeigu plyšiai sienose yra pasvirę kampu, tai tokie plyšiai tikrai yra atsiradę dėl padarytų klaidų, susijusių su geologinių tyrimų nebuvimu apskritai ir neturėjimu galimybės įvertinti nepalankias gruntines sąlygas, darant pamatų projektą, o gal ir dėl grubių klaidų vykdant pačius statybos darbus. Iš visų galimų defektų, kurie galimi pastačius namą, sunkiausia ištaisyti defektus, atsiradusius dėl netinkamo pamatų įrengimo. O ir ką įmanoma tokiais atvejais padaryti? Pastato juk nenukelsi ir naujų pamatų nepadarysi. Todėl dažniausiai apsiribojama tik kosmetinėmis priemonėmis, tuos plyšius paslepiant ar kitaip užmaskuojant. Jeigu, žinoma, atsiradę plyšiai dar negresia pačių konstrukcijų stabilumui. Iškilus šiam pavojui, pamatai gali būti stiprinami. Tam yra įvairios priemonės, tačiau pirmiausiai visa tai turėtų įvertinti specialistas. Todėl kalbant iš esmės, pamatų klausimas namo statyboje yra vienas svarbiausių ir jam būtina iš anksto tinkamai pasiruošti.
Dainius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: