Pamatų apsauga nuo vandens ir drėgmės

Ką daryti norint kuo geriau apsaugoti pamatus nuo vandens ir drėgmės? Bus statomas paprastas vieno aukšto be rūsio sodo namelis su juostiniais pamatais. Drenažo įsirengti nėra galimybės (nėra kur nuvesti). Sklypas gana sausas. Pamatas bus pilamas į iškastą paprastą tranšėją. Iš išorinės pusės manau sudėsiu xps arba geoporą ir užpilsiu betonu. Apie 30cm pamatą iškelsiu virš žemės. Ką dar pasiūlytumėt? Gal dėti kažkokią plėvelę ar membraną? Ačiū

Sklypo geologiniai tyrimai Vilniuje

Domina sklypo geologiniai tyrimai Vilniuje, Riešėje. Norime pasitikrinti gruntą prieš projektuojant/statant saulės parką (elektrinę).

Geologinių tyrimų kaina ir terminai

Laba diena, Kokia būtų kaina geologinių tyrimų ir terminai? Individualus namas (jau pastatytas) Panevėžyje.

Kiek kainuotų pamatai 220 kv.m namui

Norėjau pasiteirauti dėl pamatų pasirinkimo ir kainos. Ruošiuosi statytis vieno aukšto, 17x15m, mūrinį namą. Apytikslis pamatų ilgis būtų 110 m. Gruntas - normalus. Kokio tipo pamatus rekomenduotumėte rinktis ir kokia būtų tokių pamatų kaina?

Kokia betono skiedinio m3 kaina pamatams įrengti

Norėjau paklausti, kiek betono skiedinio m3 kaina šiai dienai, ir kiek kainuotų 80 m2 pamatai įsirengti, jeigu būtų daromi įgrežtiniai poliai ir apjuosiami rostvertu 200mm pločio, bei užliejamos šildomos grindys?

Grunto tyrimų kaina

Nuo ko priklauso geologinių grunto tyrimų kaina? Kiek vidutiniškai kainuoja grunto tyrimai? Kiek laiko jie užtrunka?

Gręžtinių pamatų kaina už m3

Kokia būtų namo pamatų kaina už m3? Pamatai gręžtiniai, 3,5 m gylio, iš viso 50 vnt. Norėčiau paprašyti paskaičiuoti visą pamatų įrengimo kainą.

Kurie pamatiniai blokeliai geresni - Haus ar Fibo

Kokius pamatinius blokelius naudoti pamatų statybai? Kurie pamatiniai blokeliai geresni - Haus ar Fibo?

Kaip apskaičiuoti kiek reikės cemento pamatams

Pilsim pamatus, liepė atvežti 30 kubinių metrų žvyro, kiek reikės cemento nupirkti nežinome. Pagal mane - 10 kubinių metrų, o kiek maišų, kiek kg? Kiek po 35 kg - maišų?

Sklypo aukščio sukėlimas

Reikia sukelti sklypo aukštį apie 2 metrus. Kokį gruntą pilti, kada ir kokius pamatus galima bus montuoti?

Plokštuminių pamatų įrengimo kaina

Namas bus karkasinis ir tik 50kv.m (plius pastogė) ploto, grindinio šildymo nebus. Ar tokio namo plokštuminiai pamatai vis vien savo energetiniu taupumu lenktų juostinius ir polinius pamatus? Ar įrengiant plokštuminius pamatus mažam plotui, kvadratinis metras kainuotų daugiau, nei didesnio ploto namo? Kokia galėtų būti orientacinė plokštuminio pamato su medžiagomis ir darbų įrengimo kaina?

Gręžtinių pamatų gylis ir polių diametras

Planuoju savo jėgomis įrengti gręžtinius pamatus pamatus, todėl noriu paklausti, kokie pagrindiniai pamatų įrengimo principai? Koks turi būti gręžinių gylis, diametras, bei atstumas tarp pamatų polių? Gruntas - po juodžemio sluoksniu smėlis su šlynu.

Kiek laiko turi pastovėti išlieti pamatai

Kiek laiko turi pastovėti išlieti pamatai, kad galima būtų statyti rąstinį namą?

Kokios namo sienų skilinėjimo priežastys

Norėčiau pasiteirauti, kokios gali būti priežastys, kai skilinėja namo sienos. Namas pastatytas prieš tris metus, namas 2 aukštų, 250 kv. m. Tikriausiai sėda pamatai. Ką patartumėte daryti? Kokie galimi problemos sprendimo variantai? Pamatų tipas: vientisinis (nepolinis).

Ką pilti po rostverku

Statysime karkasinį namą 100m2. Statybininkai siūlo po rostverku, vietoje polistirolo pilti smėlį. Kokia nuomonė apie tai? Ką pilti po rostverku? Geriau smėlis ar polistirolas?

2 taškų grunto tyrimų kaina

Norėčiau sužinoti 2-jų taškų grunto tyrimų kainą namui apie 120m2. Namas naujos statybos.

Pamatų izoliavimas nuo drėgmės

Gal kas galėtų pakonsultuoti, kaip izoliuoti pamatus nuo drėgmė? Pamatai iš betoninių blokų, kuo juos reikia nutepti, kad nebūtų plyšelių. Pavasarį būna problemos su paviršiniu vandeniu, taigi norisi rimatai izoliuoti pamatus. Ar verta naudoti drenažinę pamatų membraną?

Juostiniai ar gręžtiniai pamatai geriau

Kokius pamatus rekomenduotumėte daryti - juostinius ar gręžtinius? Kokie šių pamatų privalumai ir trūkumai?

Tūtos pamatams

Planuoju gręžiant skyles poliams, įstatyti tūtas. Tai apsaugotų išgręžtą vietą nuo byrančio grunto, nes trambuojant poliaus dugną, statant į duobę armatūros karkasą, pilant skiedinį, pribyra žemių. Ar galima? Ir ar galima palikti tūtas?

Sėda poliniai namo pamatai

Kas atsakingas dėl namo pamatų sėdimo? Pastačius namą po 2 metų pastebėjome, kad namas grimzta, sėda poliniai pamatai. Atlikome geologinius grunto tyrimus, išaiškėjo, kad stabilus gruntas yra tik 6 metrų gylyje. Namas statytas su projektu, visi leidimai yra, statybas vykdė individuali imonė.

Gręžtinių pamatų polių skersmuo

Norėtume įsirengti gręžtinius pamatus. Kontruktorius yra paskaičiavęs, kad ant vieno poliaus tenka 22 tonų apkrova. Kokio diametro turėtų būti polius, jei gruntas priešmėlis moreninis plastingas? C''=15kPa, fi=26 laipsniai, tankis=2500kg/m3, E=24MPa R0=250KPa, qc =4.8 MPa. qc-svyruoja 2-2,6m gylyje nuo3,7-7,6MPa (jei teisingai suprantu diagrama) lentelėje-4,8. Reikėtų manyti, kad polio gylis turėtų būti ten kur didesnis qc.

Juostinių pamatų armavimas

Darysiu juostinius monolitinius pamatus, ar turėčiau juos armuoti? Jei taip, tai kiek?

Plokštuminiai pamatai ant sukelto grunto

Ar galima daryti plokštuminius pamatus, jei sklypas yra žemoje vietoje, jį sukelti reikia apie 1,5 metro (privežčiau grunto ir jį sutankinčiau vibro plokšte). Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą. Sienos Fibo 250 pločio, apdaila tinkas ir klinkerio plytelės, perdanga medinė, stogas Ranilla skarda. Gal rinktis kitokius pamatus? Kokius?

Kokius pamatus įrengti smulkaus smėlio grunte

Statome sodo namą, iškilo klausimas dėl pamatų tipo. Yra atlikti geologiniai tyrimai. Tyrimų išvados. „Sklypo litologinio pjūvio viršutinę dalį sudaro minkštai plastingas priemolis, smulkus smėlis, nuo 2,8 m gylio priemolis sukietėja. Smėlis nuo 1,7 m gylio vandeningas, gręžiniuose užplaukia. Tai gali apsunkinti gręžtinių polinių pamatų įrengimą. Juostinius[/B] pamatus reikėtų kloti 1,5 m gylyje iki gruntinio vandens.“ Ar tikrai esant tokiam gruntui reikia dėti juostinius pamatus? Jei taip, tai kokie jie turėtų būti: iš blokų ar išlieti? Darbų vadovas siūlo daryti 3 m gylio polinius pamatus sutvirtintus 30 cm juosta. Geologiniais tyrimais jis nesidomėjo.

Gręžtinių pamatų įrengimas neatliekant grunto tyrimų

Man padarė gręžtinius pamatus, namas yra vieno aukšto plius mansarda. Firma nedarė jokių tyrimų, sakė, kad išgręžė 1.40 m ir to turi užtekti tokiam namui. Pas mane gruntas – molis. Skiedinį maišė vietoje, tas mane neramina tai pat, be to jie pamatus padarė siauresnius negu projekte, kadangi sakiau kad iš išorės dėsiu putoplastą. Sakykite ar galiu pasitikėti tokiais pamatais?

Ar visada reikalingas pamatų drenažas

Ar kiekvienam namui reikia įrengti pamatų drenažą ir kada jis turėtų būti daromas? Prieš darant pamatus norime išsitirti gruntą, kad žinotume, kokių pamatų reikės.

Pagrindo sutankinimo koeficientas

Po pamatais nurodytas pagrindo sutankinimo koeficientas k=0,95, kokį tai atitiktų deformacijų modulį E (MPa)?

Ar reikalingi poliai vidinėms namo sienoms

Bus daromi gręžtiniai 1 a. namo pamatai. Ar reikalingi poliai vidinėms namo ne kapitalinėms sienoms? Gal užtektų tik šiek tiek įgilinti rostverką. Ir ar reikia šiltinti vidinį rostverką?

Įtrūkimai pamatuose priežastys ir sutvarkymas

Pirmus metus juostinius pamatus išpyliau molingame grunte ir palikau žiemoti. Pavasarį nebuvo jokių įtrūkimų. Antrais metais išpylus pamatus iki viršaus ir palikus juos žiemoti šį pavasarį radau keliose vietose įskylimus. Kaip šią problemą išspręsti, ar galiu statyti toliau ar papildomai kažką reikia daryti? Pamatų gylis dabar apie 1m, kai juos apšiltinsiu ir užpilsiu juodžemiu, jų gylis sieks 1,2-1,3 m. Klausimas ką dabar turiu daryti?

Plokštuminių pamatų įrengimo trūkumai

Kiek kainuotų, 16 000 x 8 100, (stačiakampis ~131 m2) plokštuminio pamato padarymas, pagal projekto kūrėjo paruoštus brėžinius? Ar jie tinkami įrenginėti mūsų lietuviškoje žemėje? Kokie jų trūkumai?

Atstumas tarp gręžtinių pamatų polių

Geologinis grunto tyrimas nedarytas. Pamatai suprojektuoti karkasiniam namui, bet mano nuomone gręžtiniai poliai yra per tankūs. O rostverkas 30 cm storio, nors manau karkasiniam užtektų 25. Norėčiau sutaupyti pinigų ir atstumus tarp polių pasididinti. Kokį atstumą galima daryti tarp gręžtinių polių?

Ką daryti, kad šaltis neiškilotų pamatų

Juostiniai pamatai padaryti spalio mėnesį, į žemę įleisti 1,20 m, virš žemės iškilę apie 1m. Kai kurias būsimo namo dalis, nespėjau pilnai užpildyti smėliu, nes pradėjo šalti. Noriu paklausti, ar neiškilnos šaltis pamatų, ar nesulaužys ir ką dar galėčiau padaryti kad taip neatsitiktų?

Nešiltintų pamatų palikimas žiemai

Vasarą išsiliejau juostinius pamatus. Jie išėjo kiek aukštoki, aukščiausia vieta pamatų viduje ir iš lauko pusės - 1.4 metro. Kadangi pamatų išorės neapšiltinau ir grunto neužpyliau, ar galima privežti vidų pilną smėlio ir taip palikti per žiemą? Ar neišstums man pamatų į išorę? Žemėje pamatų gylis 1.5 metro.

Plokštuminių pamatų kaina

Kiek kainuoja įrengti plokštuminius pamatus su grindiniu šildymu?

Akmenų naudojimas liejant pamatus

Ar pamatams galima naudoti akmenis, plytas ir pan. Ar liejant pamatus tarp pamatų klojinių galima dėti akmenis, kad reikėtų mažiau betono.

Patarkite dėl pamatų

Mano konstruktoriai nusprendė, kad turi būti spraustiniai poliai. Bet nemanau, kad tokio tipo ten jų reikia. Gal žinote gerų firmų? Ir ar gręžtiniai, spraustiniai poliai, juostiniai pamatai labai ženkliai skiriasi kainose?

Senų pamatų remontas

Norėčiau pasiteirauti dėl pamatų remonto. Pamatai yra seno namo ir vietomis aptrupėję, kaip reikėtų tokius pamatus tvarkyti? Ar užtenka nukasti žemes, nuvalyti ir su cemento ir žvyro mišiniu nutinkuoti? Ar reikia dėl sukibimo kažką tepti?

Privalomas grunto tyrimas individualiam namui

Ar privalomas grunto tyrimas individualiam namui? Namas karkasinis, vieno aukšto, apie 94 m2.

Gręžtinių pamatų kaina

Kokia būtų gręžtinių pamatų kaina? Projekte suskaičiavau 57 gręžtinius polius, 10 metrų gylio, sakau gal tiek daug nereikia? Gal yra kitoks pamatų sprendimas.

Putų polistirolo dėjimas po rostverku

Darysiu gręžtinius pamatus ir trisluoksnį rostverką su 12cm ekstrudiniu polistirenu. Rostverkas 70 cm aukščio iš kurių apie 50 cm po žeme. Ar reikia po rostverku ir iš išorės dėti apšiltinimą, jei taip tai kas geriausiai tiktų.

Betonas gręžtiniams pamatams

Nusamdžiau įmonę įrengti gręžtinius pamatus. Rostverkas 25/50. poliai 30 diametras 2 metru gylis kas 2 metrus. Armatūra suvirintas karkasas. Pilant rostverką pradžioje maišė maišykle vietoje smėli su cementu(proporcijų nežinau), po to atvežė iš betono centro. Atvežtinis betonas buvo su priedu nuo šalčio, maišė be priedo naktį temp. buvo žemiau -5. Rankinis maišymas vietomis iki 20 cm. Po mėnesio skiriasi tiek spalva, tiek tvirtumas. Ar tai stipriai įtakoja pamato tvirtumą?

Gruntas plokštuminiams pamatams

Koks gruntas yra tinkamiausias plokštuminiams pamatams įrengti?

Pamatų įrengimas, kai gruntinis vanduo aukštas

Ruošiuosi statytis skydinį namą. Sklype yra aukštas gruntinis vanduo (- 0,8 m). Kokio tipo pamatai būtų tinkamiausi, kai yra aukštas gruntinis vanduo ir kokių pamatų įrengimas atseitų pigiausiai.

Apšiltintų ir armuotų pamatų dažymas

Pamatus apšiltinome ekstrudiniu polistiroliu ir nuarmavome "Knauf". Kada galime pamatus dažyti? Kokiai temperatūrai esant reikia dažyti pamatus?

Juostiniai, gręžtiniai, kaltiniai ir plokštuminiai pamatai

Planuoju statyti namą, gruntas - smėlis. Patarkite, iš ko galima padaryti pamatus? Girdėjau, kad pamatams naudojamos plokštės, kokie dar yra variantai?

Senos sodybos pamatų sutvirtinimas

Norėčiau sužinoti, ar būtina kaip nors sutvirtinti senos sodybos pamatus jei jie yra įgilinti tik apie 30 cm, planuoju namą paaukštint ir pakeisti stogo konstrukciją ir dangą.

Pamatus kilnoja šaltis

Pamatus kilnoja šaltis. Ką patartumėte daryti?

Monolitiniai ar blokiniai pamatai rūsiui

Kokius pamatus geriau daryti namo rūsiui, monolitinius ar iš surenkamų betoninių blokų? Namo sienos bus mūrijamos iš keraminių blokelių, o namo stogas - keraminių čerpių.

Kokius blokelius pasirinkti pamatams

Planuoju namą 10x10 m 2 aukštų iš silikatinių blokelių, norėčiau paklausti, kokius man derėtų pasirinkti pamatinius blokus? Noriu, kad pamatai būtų truputėlį žemiau užšalimo zonos ir ant pagalvių. Ką ir kokios klasės rekomenduotumėte?

Pamatų liejimas be leidimo

Architektė žadėjo leidimą statyboms jau rugsėjo gale mums atiduoti, bet viskas užsitempė dar mėnesiui ar daugiau. Grįžta vyras ir norim pamatus išsipilti. Kuo rizikuosime, jei pilsimės pamatus be leidimo?

Polinių ir juostinių pamatų palyginimas

Kurie pamatai geresni - poliniai ar juostiniai? Kokie jų privalumai ir trūkumai?

Gręžtiniai pamatai molingame grunte

Ar galima įrengti gręžtinius pamatus molingame grunte, kurie numatyti iki 2 m gylio 25 diametro, kai atlikus grunto tyrimus paaiškėjo, kad 1,5 m gylyje yra vanduo. Kokie pamatai tiktų geriausiai?

Monolitinių ir surenkamų pamatų palyginimas

Kokius pamatus - monolitinius ar surenkamus - juostinius pigiau ir geriau įrenginėti?

Pamatų įrengimas molingame grunte

Įsigytame sklype gruntas molingas, bet yra lygi vietovė. Po lietaus renkasi vanduo, nes molis sulaiko vandenį. Kokius pamatus patartumėt man statyti ir kokiame gilyje? Namas be rūsio!

Pamatai mobiliam nameliui

Mobilų namelį norėčiau pastatyti ant pamatų ir iškelti antrą aukštą. Domina, kokie pamatai mobiliam nameliui būtų tinkami patvarumo ir kainos atžvilgiu.

Kokiu metų laiku betonuoti pamatus

Ar galima dar šiais metais išsibetonuoti pamatus namui? Pamatai būtų gręžtiniai. Ar jau ne per vėlu? Gal geriau palaukti kitų metų? Kokiu metų laiku geriausia betonuoti pamatus?

Grunto tyrimai

Norime statyti 2 aukštų namą iki 80 m2 ploto kolektyviniame sode. Žadame įrengti gręžtinius pamatus su rostverku. Kas atlieka grunto tyrimą ir nustato koks bus reikalingas polių įgilinimas?

Į pamatų duobę renkasi vanduo

Noriu dar šį rudeni pasidaryti namui pamatus iš pamatų blokų arba lietus, bet statybos vieta gana žema ir iškasus pamatų duobę iš karto renkasi į ją vanduo. Kaip tinkamiausiai elgtis.

Juostinių pamatų liejimas

Žadu kloti juostinius pamatus 1,2m gylio, ar galima užpilti juostinį pamatą, palikti išlindusius armatūros strypus ir ant viršaus išlieti rostverką ir jo armatūrą surišti su juostinio pamato? Ar būtina viską lieti vienu metu? Taip pat, ar geras variantas parinktas? Gruntas: 40cm juodžemio, daugiau tik smėlis, truputi vietomis plaukiantis, paviršutinis vanduo pradeda kauptis 1m gylyje. Kločiau 40cm pločio juostinį pamatą 1,2m gylio, o rostverką 30cm pločio, aukštis 60cm+

Plokštuminių pamatų įrengimas

Ruošiuosi statyti namą su plokštuminiais pamatais. Namas bus vieno aukšto su paaukštinta mansarda. Užstatymo plotas 100 m2. Kokia būtų tokių pamatų kaina, įskaitant vandentiekį, kanalizaciją ir drenažą apie pamatą?

Armatūros skersmuo plokštuminiams pamatams

Kokio storio (skersmens) turi būti armatūros karkasai – 10 mm, 12 mm ar 16 mm? Kokį tinklą kloti (plokštuminiai pamatai) grindims (akies dydis) 20x20, 15x15 ar 10x10 betonavimui? Ar tiks plokštuminiai pamatai durpingai žemei? Kokį polistirolą kloti ir kokio storio? Namukas vieno aukšto, karkasinis, 6x12, medinukas.

Pamatų blokelių kaina

Norėčiau sužinoti pamatų blokelių kainą. Sienos storis 20cm

Tinkamiausias laikas lieti pamatus

Kada tinkamiausias metas lieti pamatus? Pavasarį ar visgi palaukti vasaros, ar pagal kokius kriterijus vertinti kada tai galima daryti? Po kiek laiko jau galima pradėti statybas iš blokelių.

Juostinių pamatų keitimas į polinius pamatus

Statome 1 a. namą. Turim projektą su juostiniais monolitiniais, pamatas 1.2 gylio, bet pasidarėm grunto tyrimus ir galvojam keisti projektą į polinius pamatus, gruntas iki 4.5 m smėlis. Ar verta keisti projektą kainos atžvilgiu?

Įvertinti pamatų būklę

Kas gali įvertinti pamatų būklę kai siena įskilusi. Ar tai labai didelė problema ir ką reikia daryti?

Kaip išvengti polių iškilnojimo

Stovi rąstinis namelis 6*4m pajūrio zonoje. Polių gylis į žemę 70 cm, virš žemės 30 cm. Ar neiškilnos šaltis polių? Ir kaip galima būtų apsisaugoti nuo iškilnojimo. Gal galima po namu dėti kokią šildančią medžiagą?

Ar reikia vibruoti pamatų viduje esantį gruntą

Padaryti juostiniai pamatai (1,5 m nuo žemės paviršiaus), viduje liko griovys, stogo nėra, pamatai bus paliekami per žiema ir grindys daromos tik vasara. Klausimas ar reikia vibruoti viduje esantį gruntą užpilant griovį viduje žvyrų/smėliu, ar jis per žiema natūraliai susigulės?

Rūsys pilnas vandens, ar tai kenkia pamatams

Statant namą buvo įrengtas rūsys po visu namu (30m2). Pamatus betonavom su akmenimis ir daug armatūros. Atsitiko taip, kad labai pakilo gruntinis vanduo ir dabar realiai visas rūsys pilnas vandens (1,5 m gylis). Drenažo padaryt nėra kur. Klausimai mano sekantys: 1. ar pamatam bus geriau, blogiau ar vienodai jeigu tokį rūsį užpilt tarkim žvyru. 2. Kiek pamatai tokiom sąlygom gali būt ilgaamžiai? Jie taip mirksta jau kokius 5 m. kažkokių ypatingų sėdimų ar pan. nepastebėjau.

Pamatų iš HAUS blokelių šiltinimas

Ruošiuosi šiltinti pamatus, reikia patarimo. Žadu klijuot eps100 100 mm. Prisiklausiau visokių kalbų, kad reikia klijuoti xps ekstrudinį. Koks skirtumas ir kas geriau. Ar eps100 100 mm ar xps ekstrudinį 50mm? Ir iš tų dviejų variantų, kieno geresnė šiluminė varža? Pamatai iš Haus blokelių, 30 cm.

Polistireninio putplasčio ilgaamžiškumas plokštuminiuose pamatuose

Noriu pasiteirauti dėl polistireninio putplasčio ilgaamžiškumo plokštuminiuose pamatuose. Kaip yra su polisterolo dūlėjimu į kurį yra liejamas pamatas, ar jis nesunyks, nesudūlės per ilgą laiką?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 366203 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3246
Iš viso buvo užduota 150750 klausimų