Pamatai – Patarimai

Pamatai. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie pamatus, jų įrengimą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Sveiki. Ketiname pirkti nebaigtą įrengti vieno aukšto namą. Yra pastatyta dėžutė 2020 metais su stogu ir langais. Namą apžiūrint buvo šlapia ir pastebėjome, kad nors pamatai yra apšiltinti iš išorės ir vidaus bei išorėje yra uždėta membrana, pamatai yra peršlapę ir namo viduje šlapia, net telkšo balos. Pamatai poliniai apie 2,5 metro su rostverku. Jei pamatai yra peršlapę ir tai jau tęsiasi nuo 2020 metų, ar nebus pažeisti? Ar ateityje nebus problemų su pamatų sėdimu? Gal iš viso nebeapsimoka net galvoti apie šio namo pirkimą?
Planuoju išsilieti polinius pamatus ir rostverką lieti iš karto į polistirolo klojinius XPS U-300. Ir teks juos palikti per žiemą, kokius veiksmus reiktų atlikti prieš palikimą žiemoti? Iš lauko užarmuoti? Iš viršaus uždengti (ir taip aišku), ką daryti iš vidinės pusės?
Noriu kaime statyti kryžių - brusas pušies ar eglės 200x200. Aukštis - 4 m. Kaip įtvirtinti į pamatą? Ketinu gręžti duobę, 150 cm, betonuoti. Bet neišmanau, kaip surišti pamatą ir medinį stulpą, t.y. patį kryžių. Galite patarti?
Nusipirkome namą, išvalius iš rūsio visas šiukšles pastebėjome po pamatais tekant šaltinį. Palei pamatų apačią pastebėjome, kad rūsys būdavo pastoviai apsemtas apie 30 cm aukščio. Pasidarėme drenažą, lietaus sistemą, bet jei nesiurbiant su siurbliuku į spec. įtaisytą talpą, tai vanduo per porą, trejetą valandų vėl apsemia rūsį. Šalia yra sodų kanalas, jis tame pat aukštyje kaip ir rūsyje. Beje šaltinio srovė kaip iš krano... Nebežinom ką dar galima padaryti...
Ką patartumėt daryt, jei pamatai įrengti 20cm per žemai?
Mane domintų kokios yra rizikos pamatą pasidaryti per kelis kartus. Nes turiu sodo namelį, kuriame ruošiuosi gyventi, o kitais metais yra planai dasistatyti porą kambarių. O vėliau dasistatyti ir iki 80kvadratų.
Ką daryti norint kuo geriau apsaugoti pamatus nuo vandens ir drėgmės? Bus statomas paprastas vieno aukšto be rūsio sodo namelis su juostiniais pamatais. Drenažo įsirengti nėra galimybės (nėra kur nuvesti). Sklypas gana sausas. Pamatas bus pilamas į iškastą paprastą tranšėją. Iš išorinės pusės manau sudėsiu xps arba geoporą ir užpilsiu betonu. Apie 30cm pamatą iškelsiu virš žemės. Ką dar pasiūlytumėt? Gal dėti kažkokią plėvelę ar membraną? Ačiū
Domina sklypo geologiniai tyrimai Vilniuje, Riešėje. Norime pasitikrinti gruntą prieš projektuojant/statant saulės parką (elektrinę).
Laba diena, Kokia būtų kaina geologinių tyrimų ir terminai? Individualus namas (jau pastatytas) Panevėžyje.
Norėjau pasiteirauti dėl pamatų pasirinkimo ir kainos. Ruošiuosi statytis vieno aukšto, 17x15m, mūrinį namą. Apytikslis pamatų ilgis būtų 110 m. Gruntas - normalus. Kokio tipo pamatus rekomenduotumėte rinktis ir kokia būtų tokių pamatų kaina?
Norėjau paklausti, kiek betono skiedinio m3 kaina šiai dienai, ir kiek kainuotų 80 m2 pamatai įsirengti, jeigu būtų daromi įgrežtiniai poliai ir apjuosiami rostvertu 200mm pločio, bei užliejamos šildomos grindys?
Nuo ko priklauso geologinių grunto tyrimų kaina? Kiek vidutiniškai kainuoja grunto tyrimai? Kiek laiko jie užtrunka?
Kokia būtų namo pamatų kaina už m3? Pamatai gręžtiniai, 3,5 m gylio, iš viso 50 vnt. Norėčiau paprašyti paskaičiuoti visą pamatų įrengimo kainą.
Pilsim pamatus, liepė atvežti 30 kubinių metrų žvyro, kiek reikės cemento nupirkti nežinome. Pagal mane - 10 kubinių metrų, o kiek maišų, kiek kg? Kiek po 35 kg - maišų?
Kokius pamatinius blokelius naudoti pamatų statybai? Kurie pamatiniai blokeliai geresni - Haus ar Fibo?
Reikia sukelti sklypo aukštį apie 2 metrus. Kokį gruntą pilti, kada ir kokius pamatus galima bus montuoti?
Namas bus karkasinis ir tik 50kv.m (plius pastogė) ploto, grindinio šildymo nebus. Ar tokio namo plokštuminiai pamatai vis vien savo energetiniu taupumu lenktų juostinius ir polinius pamatus? Ar įrengiant plokštuminius pamatus mažam plotui, kvadratinis metras kainuotų daugiau, nei didesnio ploto namo? Kokia galėtų būti orientacinė plokštuminio pamato su medžiagomis ir darbų įrengimo kaina?
Planuoju savo jėgomis įrengti gręžtinius pamatus pamatus, todėl noriu paklausti, kokie pagrindiniai pamatų įrengimo principai? Koks turi būti gręžinių gylis, diametras, bei atstumas tarp pamatų polių? Gruntas - po juodžemio sluoksniu smėlis su šlynu.
Kiek laiko turi pastovėti išlieti pamatai, kad galima būtų statyti rąstinį namą?
Norėčiau pasiteirauti, kokios gali būti priežastys, kai skilinėja namo sienos. Namas pastatytas prieš tris metus, namas 2 aukštų, 250 kv. m. Tikriausiai sėda pamatai. Ką patartumėte daryti? Kokie galimi problemos sprendimo variantai? Pamatų tipas: vientisinis (nepolinis).
Statysime karkasinį namą 100m2. Statybininkai siūlo po rostverku, vietoje polistirolo pilti smėlį. Kokia nuomonė apie tai? Ką pilti po rostverku? Geriau smėlis ar polistirolas?
Norėčiau sužinoti 2-jų taškų grunto tyrimų kainą namui apie 120m2. Namas naujos statybos.
Gal kas galėtų pakonsultuoti, kaip izoliuoti pamatus nuo drėgmė? Pamatai iš betoninių blokų, kuo juos reikia nutepti, kad nebūtų plyšelių. Pavasarį būna problemos su paviršiniu vandeniu, taigi norisi rimatai izoliuoti pamatus. Ar verta naudoti drenažinę pamatų membraną?
Planuoju gręžiant skyles poliams, įstatyti tūtas. Tai apsaugotų išgręžtą vietą nuo byrančio grunto, nes trambuojant poliaus dugną, statant į duobę armatūros karkasą, pilant skiedinį, pribyra žemių. Ar galima? Ir ar galima palikti tūtas?
Kas atsakingas dėl namo pamatų sėdimo? Pastačius namą po 2 metų pastebėjome, kad namas grimzta, sėda poliniai pamatai. Atlikome geologinius grunto tyrimus, išaiškėjo, kad stabilus gruntas yra tik 6 metrų gylyje. Namas statytas su projektu, visi leidimai yra, statybas vykdė individuali imonė.
Kokius pamatus rekomenduotumėte daryti - juostinius ar gręžtinius? Kokie šių pamatų privalumai ir trūkumai?
Darysiu juostinius monolitinius pamatus, ar turėčiau juos armuoti? Jei taip, tai kiek?
Statome sodo namą, iškilo klausimas dėl pamatų tipo. Yra atlikti geologiniai tyrimai. Tyrimų išvados. „Sklypo litologinio pjūvio viršutinę dalį sudaro minkštai plastingas priemolis, smulkus smėlis, nuo 2,8 m gylio priemolis sukietėja. Smėlis nuo 1,7 m gylio vandeningas, gręžiniuose užplaukia. Tai gali apsunkinti gręžtinių polinių pamatų įrengimą. Juostinius[/B] pamatus reikėtų kloti 1,5 m gylyje iki gruntinio vandens.“ Ar tikrai esant tokiam gruntui reikia dėti juostinius pamatus? Jei taip, tai kokie jie turėtų būti: iš blokų ar išlieti? Darbų vadovas siūlo daryti 3 m gylio polinius pamatus sutvirtintus 30 cm juosta. Geologiniais tyrimais jis nesidomėjo.
Norėtume įsirengti gręžtinius pamatus. Kontruktorius yra paskaičiavęs, kad ant vieno poliaus tenka 22 tonų apkrova. Kokio diametro turėtų būti polius, jei gruntas priešmėlis moreninis plastingas? C''=15kPa, fi=26 laipsniai, tankis=2500kg/m3, E=24MPa R0=250KPa, qc =4.8 MPa. qc-svyruoja 2-2,6m gylyje nuo3,7-7,6MPa (jei teisingai suprantu diagrama) lentelėje-4,8. Reikėtų manyti, kad polio gylis turėtų būti ten kur didesnis qc.
Man padarė gręžtinius pamatus, namas yra vieno aukšto plius mansarda. Firma nedarė jokių tyrimų, sakė, kad išgręžė 1.40 m ir to turi užtekti tokiam namui. Pas mane gruntas – molis. Skiedinį maišė vietoje, tas mane neramina tai pat, be to jie pamatus padarė siauresnius negu projekte, kadangi sakiau kad iš išorės dėsiu putoplastą. Sakykite ar galiu pasitikėti tokiais pamatais?
Po pamatais nurodytas pagrindo sutankinimo koeficientas k=0,95, kokį tai atitiktų deformacijų modulį E (MPa)?
Ar galima daryti plokštuminius pamatus, jei sklypas yra žemoje vietoje, jį sukelti reikia apie 1,5 metro (privežčiau grunto ir jį sutankinčiau vibro plokšte). Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą. Sienos Fibo 250 pločio, apdaila tinkas ir klinkerio plytelės, perdanga medinė, stogas Ranilla skarda. Gal rinktis kitokius pamatus? Kokius?
Ar kiekvienam namui reikia įrengti pamatų drenažą ir kada jis turėtų būti daromas? Prieš darant pamatus norime išsitirti gruntą, kad žinotume, kokių pamatų reikės.
Bus daromi gręžtiniai 1 a. namo pamatai. Ar reikalingi poliai vidinėms namo ne kapitalinėms sienoms? Gal užtektų tik šiek tiek įgilinti rostverką. Ir ar reikia šiltinti vidinį rostverką?
Kiek kainuotų, 16 000 x 8 100, (stačiakampis ~131 m2) plokštuminio pamato padarymas, pagal projekto kūrėjo paruoštus brėžinius? Ar jie tinkami įrenginėti mūsų lietuviškoje žemėje? Kokie jų trūkumai?
Geologinis grunto tyrimas nedarytas. Pamatai suprojektuoti karkasiniam namui, bet mano nuomone gręžtiniai poliai yra per tankūs. O rostverkas 30 cm storio, nors manau karkasiniam užtektų 25. Norėčiau sutaupyti pinigų ir atstumus tarp polių pasididinti. Kokį atstumą galima daryti tarp gręžtinių polių?
Pirmus metus juostinius pamatus išpyliau molingame grunte ir palikau žiemoti. Pavasarį nebuvo jokių įtrūkimų. Antrais metais išpylus pamatus iki viršaus ir palikus juos žiemoti šį pavasarį radau keliose vietose įskylimus. Kaip šią problemą išspręsti, ar galiu statyti toliau ar papildomai kažką reikia daryti? Pamatų gylis dabar apie 1m, kai juos apšiltinsiu ir užpilsiu juodžemiu, jų gylis sieks 1,2-1,3 m. Klausimas ką dabar turiu daryti?
Vasarą išsiliejau juostinius pamatus. Jie išėjo kiek aukštoki, aukščiausia vieta pamatų viduje ir iš lauko pusės - 1.4 metro. Kadangi pamatų išorės neapšiltinau ir grunto neužpyliau, ar galima privežti vidų pilną smėlio ir taip palikti per žiemą? Ar neišstums man pamatų į išorę? Žemėje pamatų gylis 1.5 metro.
Norėčiau pasiteirauti dėl pamatų remonto. Pamatai yra seno namo ir vietomis aptrupėję, kaip reikėtų tokius pamatus tvarkyti? Ar užtenka nukasti žemes, nuvalyti ir su cemento ir žvyro mišiniu nutinkuoti? Ar reikia dėl sukibimo kažką tepti?
Ar privalomas grunto tyrimas individualiam namui? Namas karkasinis, vieno aukšto, apie 94 m2.
Kiek kainuoja įrengti plokštuminius pamatus su grindiniu šildymu?
Juostiniai pamatai padaryti spalio mėnesį, į žemę įleisti 1,20 m, virš žemės iškilę apie 1m. Kai kurias būsimo namo dalis, nespėjau pilnai užpildyti smėliu, nes pradėjo šalti. Noriu paklausti, ar neiškilnos šaltis pamatų, ar nesulaužys ir ką dar galėčiau padaryti kad taip neatsitiktų?
Ar pamatams galima naudoti akmenis, plytas ir pan. Ar liejant pamatus tarp pamatų klojinių galima dėti akmenis, kad reikėtų mažiau betono.
Nusamdžiau įmonę įrengti gręžtinius pamatus. Rostverkas 25/50. poliai 30 diametras 2 metru gylis kas 2 metrus. Armatūra suvirintas karkasas. Pilant rostverką pradžioje maišė maišykle vietoje smėli su cementu(proporcijų nežinau), po to atvežė iš betono centro. Atvežtinis betonas buvo su priedu nuo šalčio, maišė be priedo naktį temp. buvo žemiau -5. Rankinis maišymas vietomis iki 20 cm. Po mėnesio skiriasi tiek spalva, tiek tvirtumas. Ar tai stipriai įtakoja pamato tvirtumą?
Mano konstruktoriai nusprendė, kad turi būti spraustiniai poliai. Bet nemanau, kad tokio tipo ten jų reikia. Gal žinote gerų firmų? Ir ar gręžtiniai, spraustiniai poliai, juostiniai pamatai labai ženkliai skiriasi kainose?
Ruošiuosi statytis skydinį namą. Sklype yra aukštas gruntinis vanduo (- 0,8 m). Kokio tipo pamatai būtų tinkamiausi, kai yra aukštas gruntinis vanduo ir kokių pamatų įrengimas atseitų pigiausiai.
Kokia būtų gręžtinių pamatų kaina? Projekte suskaičiavau 57 gręžtinius polius, 10 metrų gylio, sakau gal tiek daug nereikia? Gal yra kitoks pamatų sprendimas.
Koks gruntas yra tinkamiausias plokštuminiams pamatams įrengti?
Darysiu gręžtinius pamatus ir trisluoksnį rostverką su 12cm ekstrudiniu polistirenu. Rostverkas 70 cm aukščio iš kurių apie 50 cm po žeme. Ar reikia po rostverku ir iš išorės dėti apšiltinimą, jei taip tai kas geriausiai tiktų.
Norėčiau sužinoti, ar būtina kaip nors sutvirtinti senos sodybos pamatus jei jie yra įgilinti tik apie 30 cm, planuoju namą paaukštint ir pakeisti stogo konstrukciją ir dangą.
Pamatus apšiltinome ekstrudiniu polistiroliu ir nuarmavome "Knauf". Kada galime pamatus dažyti? Kokiai temperatūrai esant reikia dažyti pamatus?
Planuoju statyti namą, gruntas - smėlis. Patarkite, iš ko galima padaryti pamatus? Girdėjau, kad pamatams naudojamos plokštės, kokie dar yra variantai?
Žadu kloti juostinius pamatus 1,2m gylio, ar galima užpilti juostinį pamatą, palikti išlindusius armatūros strypus ir ant viršaus išlieti rostverką ir jo armatūrą surišti su juostinio pamato? Ar būtina viską lieti vienu metu? Taip pat, ar geras variantas parinktas? Gruntas: 40cm juodžemio, daugiau tik smėlis, truputi vietomis plaukiantis, paviršutinis vanduo pradeda kauptis 1m gylyje. Kločiau 40cm pločio juostinį pamatą 1,2m gylio, o rostverką 30cm pločio, aukštis 60cm+
Turime sodybą, kurią norime rekonstruoti, tačiau ji yra pastatyta be pamatų ir stovi ant akmenų. Kokius pamatus reiktų įrengti - juostinius ar polinius?
Pradėsim statyti namą. Pas mus gruntas yra molis, o mes galvojom apie monolitinius pamatus arba gręžtinius pamatus. Namas bus dviaukštis, ką Jūs patartumėte?
Išsipyliau juostinius pamatus kuriuose nuo klojinių liko skylės su plastmasiniais vamzdeliais, sakykite ar jas būtina užtinkuoti ar galima tiesiog palikti? Taipogi gal patartumėte, kaip toliau juos hidroizoliuoti bei apšiltinti? Pirmas sluoksnis pamatų buvo išpiltas į molyje iškastą tranšėją, be klojinių, apie 1m. gylije, po to dejau 60 cm. klojinius, kai apsipils žemėmis pamatai virš žemės bus išlindę 30cm. Ar užteks hidroizoliuoti ir apšiltinti tik tą dalį pamatų, kurią pyliau su klojiniais? Ar reikės atsikasti ir apatinę pamatų dalį? Be to kadangi sklypas buvo pakankami vandeningas, aplink namą apie 10 cm žemiau pamato ir apie 2m nuo pamato sienos dėjau 100 mm drenažinį vamzdį. Tad ar dar reikės papildomo drenažo?
Įsigytame sklype gruntas molingas, bet yra lygi vietovė. Po lietaus renkasi vanduo, nes molis sulaiko vandenį. Kokius pamatus patartumėt man statyti ir kokiame gilyje? Namas be rūsio!
Ar galima dar šiais metais išsibetonuoti pamatus namui? Pamatai būtų gręžtiniai. Ar jau ne per vėlu? Gal geriau palaukti kitų metų? Kokiu metų laiku geriausia betonuoti pamatus?
Pamatus kilnoja šaltis. Ką patartumėte daryti?
Ar lengviems karkasiniams namams būtini monolitiniai pamatai, ar užtektų ir gręžtinių?
Į ką reikia atkreipti dėmesį, betonuojant monolitinius juostinius pamatus? Ar būtina, šiuo atveju, naudoti giluminį vibratorių?
Planuoju išmūryti 2m aukščio 5m ilgio siena, pamato blokeliais Haus P6 - 20, o ant jų paguldyti 4 perdangos plokštes (apie 2, 2t), 5m ilgio, ant kurių važiuos mašina. Ar ne per didelis svoris? Ką patartumėte? Dėkoju.
Gerbiami ekspertai, noriu pradėti statyti namą ant plokštuminių pamatų pagal izodom 2000 technologiją. Atrodo viskas paprasta ir aišku pagal pateiktas rekomendacijas interneto svetainėje, bet realybėje viskas šiek tiek atrodo kitaip. Mano sklypas yra paaukštintas molingu gruntu apie 1 metrą. Po tuo užpiltu gruntu yra apie 30-40 cm juodžemio. Maža to, natūralus sklypo paviršius po užpiltu gruntu turi nemažą nuolydį. Per visą sklypo plotį t.y. 30 metrų sklypas pažemėja daugiau nei 1 metru. Kaip tokiame sklype įrengti gerą aikštelę plokštuminiams pamatams? Prašau pakomentuokite.
Pirkome namą (87proc. baigtumo). Tik po to, kai nupirkome sužinojome, kad prieš statant nebuvo atlikti grunto tyrimai. Grunto tyrimai bus privalomi norint priduoti namą iki 100proc. Tad klausimas, kas turėtų atlikti grunto tyrimus, mes pirkėjai, ar statytojas? Nes kiek suprantame grunto tyrimai privalėjo būti atlikti prieš pradedant statybas.
Statant A+ klasės vieno aukšto mūrinį namą ir įrengiant polinius pamatus, koks gali būti minimalus rostverko aukštis?
Planuoju greitu metu darytis pamatus. Esu susidomėjęs pamatais iš HAUS blokelių. Internete labai mažai nuomonių žmonių apie tokius pamatus, gal čia sužinosiu daug daugiau. Domina kaip yra patvarūs tokie pamatai, nes namas bus dviejų aukštų.
Domina 1 metro kaina juostinių pamatų įrengimo, su jūsų (ir be) medžiagomis. Bendras ilgis pamatų apie 78 m.
Ant plokštuminių pamatų, kokio tipo sienas galima statyti ar tik karkasines iš medžio? Ar galima dujų silikato, keraminių blokelių ar pripilamas lego tipo blokelius? Čia kalbama apie vieno aukšto namo statybas.
Domina pamatinių blokelių matmenys ir kaina.
Norėčiau pasiteirauti apie pamatus karkasiniam vieno aukšto namui. Kadangi, tai pirmas namas, norėčiau paklausti, kokius pamatus geriausia būtų pasirinkti, kokia būtų preliminari kaina, kiek laiko pamatai turėtų išgulėti ir kokiu metų laiku liejami pamatai? Namas iki 80 m2, gruntas molis.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 388316 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3298
Iš viso buvo užduota 161603 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 125 specializuotų įmonių