Plokštuminiai pamatai ant sukelto grunto

Klausimas:
Ar galima daryti plokštuminius pamatus, jei sklypas yra žemoje vietoje, jį sukelti reikia apie 1,5 metro (privežčiau grunto ir jį sutankinčiau vibro plokšte). Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą. Sienos Fibo 250 pločio, apdaila tinkas ir klinkerio plytelės, perdanga medinė, stogas Ranilla skarda. Gal rinktis kitokius pamatus? Kokius?
Komentarai:
Žemoje vietoje gruntas tikriausiai bus netinkamas 3-4 metrų poliams įrengti, o juostiniai pamatai taip pat turi remtis į kietesnį pagrindą, kurį tektų pasiekti nukasus augalinį gruntą taip dar labiau apsunkinant žemės darbus.Galite pasidomėti apie polius plūktiniu padu, kaip alternatyvą giliems poliams silpname grunte.Plokštuminiai pamatai yra tinkamiausi jūsų situacijoje. Atvežtą gruntą derėtų tankinti sluoksniais po 30-40 cm bent su 500 kg sveriančia vibroplokšte. Geriausiai tiktų žvyras, bet ir smėlis būtų gerai. Jeigu nėra galimybės atsivežti daug smėlio, tai ir molingas gruntas tiks apačioje. Viršutiniai sluokniai šalia pamato turėtų būti geriausiai sutankinami iš žvyro ar skaldos, o gilesnieji gali būti supilti ir iš prastesnių rodiklių dulkingo smėlio ar net molio.Grunto su organinėmis priemaišomis po pamatu geriau vengti esant galimybei. Prieš užpilant gruntą rekomenduojama pagalvoti apie gruntinio vandens drenažo įrengimą 100-150 cm gylyje. Įrengus plokščiuosius pamatus reikėtų vengti judinti sutankintą gruntą šalia pamato kraštų, ypač kampuose. Dėl to drenažo įrengimo atidėjimas vėlesniam laikui nerekomenduojamas.
Plokštuminiai pamatai tinkami daryti, kad ir ant prasčiausio grunto, tik prieš tai reikia tinkamai pasiruošti gruntą. 1,5 metro yra pakankamas storis daryti plokštuminius pamatus, tik galbūt reikėtų pilti žvyrą arba vadinamą smėlžvyrį, o 4-tos frakcijos – bent jau 0,5 m ir sutankinus pamatuoti deformacijų modulį su dinaminiu štampu.
Paprastai pamatai klojami ant nejudinto grunto. Neaišku kaip pavyks sutankinti gruntą. Tai pasimatys, kai namas dėl nevienodo sėdimo pradeda plyšinėti. Patikimiausia būtų padėti juostinius pamatus ant nejudinto grunto ir užpilti. Arba stipriai praarmuoti atraminę plokštę.
 
Sritis:
Sritis: