Gręžtiniai pamatai – Patarimai

Gręžtiniai pamatai. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie gręžtinius pamatus. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Planuoju išsilieti polinius pamatus ir rostverką lieti iš karto į polistirolo klojinius XPS U-300. Ir teks juos palikti per žiemą, kokius veiksmus reiktų atlikti prieš palikimą žiemoti? Iš lauko užarmuoti? Iš viršaus uždengti (ir taip aišku), ką daryti iš vidinės pusės?
Kokia būtų namo pamatų kaina už m3? Pamatai gręžtiniai, 3,5 m gylio, iš viso 50 vnt. Norėčiau paprašyti paskaičiuoti visą pamatų įrengimo kainą.
Planuoju savo jėgomis įrengti gręžtinius pamatus pamatus, todėl noriu paklausti, kokie pagrindiniai pamatų įrengimo principai? Koks turi būti gręžinių gylis, diametras, bei atstumas tarp pamatų polių? Gruntas - po juodžemio sluoksniu smėlis su šlynu.
Norėtume įsirengti gręžtinius pamatus. Kontruktorius yra paskaičiavęs, kad ant vieno poliaus tenka 22 tonų apkrova. Kokio diametro turėtų būti polius, jei gruntas priešmėlis moreninis plastingas? C''=15kPa, fi=26 laipsniai, tankis=2500kg/m3, E=24MPa R0=250KPa, qc =4.8 MPa. qc-svyruoja 2-2,6m gylyje nuo3,7-7,6MPa (jei teisingai suprantu diagrama) lentelėje-4,8. Reikėtų manyti, kad polio gylis turėtų būti ten kur didesnis qc.
Man padarė gręžtinius pamatus, namas yra vieno aukšto plius mansarda. Firma nedarė jokių tyrimų, sakė, kad išgręžė 1.40 m ir to turi užtekti tokiam namui. Pas mane gruntas – molis. Skiedinį maišė vietoje, tas mane neramina tai pat, be to jie pamatus padarė siauresnius negu projekte, kadangi sakiau kad iš išorės dėsiu putoplastą. Sakykite ar galiu pasitikėti tokiais pamatais?
Bus daromi gręžtiniai 1 a. namo pamatai. Ar reikalingi poliai vidinėms namo ne kapitalinėms sienoms? Gal užtektų tik šiek tiek įgilinti rostverką. Ir ar reikia šiltinti vidinį rostverką?
Geologinis grunto tyrimas nedarytas. Pamatai suprojektuoti karkasiniam namui, bet mano nuomone gręžtiniai poliai yra per tankūs. O rostverkas 30 cm storio, nors manau karkasiniam užtektų 25. Norėčiau sutaupyti pinigų ir atstumus tarp polių pasididinti. Kokį atstumą galima daryti tarp gręžtinių polių?
Nusamdžiau įmonę įrengti gręžtinius pamatus. Rostverkas 25/50. poliai 30 diametras 2 metru gylis kas 2 metrus. Armatūra suvirintas karkasas. Pilant rostverką pradžioje maišė maišykle vietoje smėli su cementu(proporcijų nežinau), po to atvežė iš betono centro. Atvežtinis betonas buvo su priedu nuo šalčio, maišė be priedo naktį temp. buvo žemiau -5. Rankinis maišymas vietomis iki 20 cm. Po mėnesio skiriasi tiek spalva, tiek tvirtumas. Ar tai stipriai įtakoja pamato tvirtumą?
Kokia būtų gręžtinių pamatų kaina? Projekte suskaičiavau 57 gręžtinius polius, 10 metrų gylio, sakau gal tiek daug nereikia? Gal yra kitoks pamatų sprendimas.
Ar galima įrengti gręžtinius pamatus molingame grunte, kurie numatyti iki 2 m gylio 25 diametro, kai atlikus grunto tyrimus paaiškėjo, kad 1,5 m gylyje yra vanduo. Kokie pamatai tiktų geriausiai?
Ar galima dar šiais metais išsibetonuoti pamatus namui? Pamatai būtų gręžtiniai. Ar jau ne per vėlu? Gal geriau palaukti kitų metų? Kokiu metų laiku geriausia betonuoti pamatus?
Kokie yra gręžtinių pamatų įrengimo etapai?
Mobilų namelį norėčiau pastatyti ant pamatų ir iškelti antrą aukštą. Domina, kokie pamatai mobiliam nameliui būtų tinkami patvarumo ir kainos atžvilgiu.
Gręžtinio pamato duobė turi būti 2,5 m ar turi būti armatūra? Leist iki dugno ar užtektų kokio 2 metrų gylio armatūros ?
Kokie pamatai būtų tinkamiausi nedidelei pirtelei, pirtelė apie 50 m2. Ar tiktų gręžtiniai pamatai?
Norėčiau paklausti, ar galima įsirengti gręžtiniusi pamatus. Namas vieno aukšto iš fibo blokų, stogas medinis, perdangos medinės, gruntas - priemolis. Kokie tarpai turi būti tarp gręžinių pamatų?
Konstruktorius suprojektavo gręžtinius pamatus. Klausimas dėl gręžtinių pamatų armatūrinio karkaso. Kiek teko matyti iš nuotraukų, tai karkasas įbetonuojamas gręžinyje, o lauke lieka apie 500 mm armatūros strypai. Man konstruktorius, pabraižė, kad prie pagrindinio armatūrinio karkaso reikia papildomai privirinti 4 vnt. 16 mm storio armatūros strypelius po 700 mm ilgio, prie kurių jungsis rostverkas. Ar galima palikti ilgesnius pagrindinio karkaso vertikalios armatūros strypus ir prie jų jungti rostverką?
Norėčiau paklausti ar pakankamas yra polių gylis 2,2m, jeigu statomas 2 aukštų namas iš silikatinių 24 cm blokelių? Polio diametras 30 cm. Atstumas tarp polių nuo 1,6 iki 2 metrų. Tokį polių gylį mums suprojektavo architektas, kadangi po geologinių tyrimų paaiškėjo, kad pas mus neblogas gruntas. Bet man neramu ar tikrai 2,2 metro gylio užtenka? Ar namas su tokiais trumpais poliais stovės ilgai ir tvirtai ir laikui bėgant nenusės? Namas siauras ir ilgas: 5 x 11 m. Prisegu geologinių tyrimų ataskaitą.
Norečiau paklausti ar reikalingas drenažas, jeigu namo pamatai grežtiniai?
Ar labai blogai, jeigu šiuo metu gręžtiniai pamatai ir nebaigtos mūryti sienos iš silikatinių blokelių yra palikti per žiemą? Nes pradėjom mūryti sienas ir prasidėjo minusinė temperatūra. Pamatai šiuo metu iš išorės ir vidaus yra apšiltinti ir užpilti viduje smėliu. Silikatinių blokelių viršus yra uždengtas lentomis. Kai tik atšyla orai iki pliusinės temperatūros pradedam vėl mūryti. Tad norėčiau sužinot ar gali būti kokios pasekmės, ar nieko neatsitiks polisterolui, kadangi jis nėra apdengtas?
Noriu pasistatyti rąstinę pirtį, siena 14 cm storio. Gruntas, kur statysiu, molis. Kaip teisingai įrengti polinius pamatus, kokį žemės sluoksnį po juodžemiu reikia nukasti. Kokio diametro ploniausią galima grežti skylę? Kokio gylio reikia gręžti ir kokio storio ir pločio reikia betonuoti rostverką. Kiek nuo žemės paviršiaus turi būti rostverko apačia?
Planuoju rudenį padėti pamatus. Pavasarį kelčiau sienas. Girdėjau, kad negerai palikti pamatus žiemai, gali iškilnoti. Įsigėręs stingdamas vanduo plečiasi ir ardo rostverką. Pamatai gręžtiniai, gruntas molis, priemolis.
Beliejant betoną gręžtiniams-juostiniams pamatams kai kuriose sienose išsiplėtė klojiniai ir pamato išorinės sienos išėjo nelygios. Ar yra kokia pamatų sienų šlifavimo technologija, kuri padėtų išorines sienas sulyginti? Ir jeigu sienos nelygios, ar galima tai laikyti statybiniu broku, ar galima mūryti sienas ant tokio pamato?
Domina gręžtinių pamatų įrengimas. Kas kiek reikėtų metrų gręžti, jei gruntas - molis su šlynu?
Norėjau paklausti ar įmanoma padaryti gręžtinius pamatus vietoje rostverko panaudojant pamatinius blokus? Kokie būtų tokių pamatų trūkumai?
Ar stačiakampiui namui (sienu matmenys 15x10 m) galiu daryti gręžtinius pamatus be pamato pado sutankinimo/išplūkimo?
Kokie pamatai būtų tinkamiausi, vieno aukšto namo statybai iš blokelių? Gruntas karjero smėlis, paviršutiniai vandenys renkasi 80cm gylyje.
Galvoju statyti namą, kuriam suprojektuoti juostiniai pamatai. Noriu juos pakeisti gręžtiniais monolitiniais pamatais. Namas molio plytų su monolitiniu perdengimu, vieno aukšto, stogas molio čerpės, gruntas molis. Išsibetonuočiau pagalves 50 cm diametro 1.4 m gylio kas 2 metrai, po to betonuosiu 30 cm pločio 50 cm aukščio armuotą konstruktyvą, ar bus gerai? 2 m žingsnį įtakoja langų angos, ar yra vietos taupymui pagalvių diametre? Kokią armaturą sudėti į konstrukciją?
Ar reikia projekto gręžtiniams pamatams? Koks gylis optimaliausias? Vieta sodų bendrija.
Norėčiau pasiteirauti ar galima gręžtinius pamatus palikti žiemoti? Reikalas tas, kad tik vasarą planuojame pradėti tolimesnes statybas. Kaip geriau patartumėte daryti? Kokį poveikį šaltis ir drėgmė turės pamatams?
Norėčiau paklausti, ar tinka gręžtiniai pamatai 2 aukštų namui, jeigu apie 4 metrų gylyje nuo žemės paviršiaus yra gruntinis vandeningas horizontas? Kokio gylio pamatai turėtų būti (žemiau 4 m ar užtenka, kad būtų žemiau įšąlo ribos, pvz 2,5 m)?
Norėjau paklausti. Rudens gale išsipyliau polius gręžtiniams pamatams 40 cm diametro ir 175 cm gylio gruntas molingas. Ar jiems nieko nenutiks, jei taip juos ir paliksiu peržiemoti? Ar galiu pilti rostveriką dalimis, rostverikas bus 40 cm pločio ir 90 cm aukščio, na pavyzdys: pirma išpilu vieną dalį 40 cm ant 2,5 metro, vėliau jungiu prie jo kitą segmentą ir pilu toliau, ir taip diena po dienos, aišku laiko išeis, bet susitaupytų ant medžiagų, vėliau dedu šabloną ant viršaus prakeičiu kaip blokus ir pilu toliau. Ar įmanomas toks pamatų išpylimas, ar tiesiog gautųsi nesąmonė? Nes bandau įsivaizduoti, kad gautųsi kaip su pamatiniais blokais sp4 tik didesniu mąstu.
Norėjau pasiteirauti kokie pamatai geriausi karkasiniam namui 100kv.m. Gruntas smėlis, kokie pamatai pigesni?
Domiuosi gręžtinių pamatų įrengimu. Jei pamatus daryti u formos, kur apšildomas per vidurį putplašciu dėl klinkerio apdailos plytos ar ta plona juosta susiriša su poliais? Jei pamatai padaryti paprasti ar ta plona juosta galima dadaryti, kad butu galima klinkerio plyta muryti? Ir apskritai ar geriau klinkerio plyta muryti namo apdailai ar klinkerio plytelėms klijuoti? Kas pigiau, kas geriau, kas patogiau?
Prašau patarimo, kaip būtų geriau apšiltinti gręžtinius namo pamatus ir sienas. Sienos iš iš išorės - skaldyta silikatinė plyta po to 10 cm. Parocks vatos, medžbetonio blokeliai pamatams, iš vidaus įdėta 5cm polisterolio.
Reiktų konsultacijos dėl pamatų konstrukcijos. Namas vieno aukšto. Esminis klausimas yra polių gylis. Padaryti grunto tyrimai. Molingas gruntas 3-3.5 metro, toliau dulkingas smėlis. Vandens grunte nerasta. Konstruktorius numatęs polių gylį 4.5 metro. Dėl to reikalinga CFA technologija, kuri padidina pamatų įrengimo kainą. Greta esantys kaimynai įrengė 2.5-3 metrų gylio polius. Norėčiau pasikonsultuoti su kitais konstruktoriais ar būtini mano projektui 4.5 metro gylio poliai.
Ar gręžtinių pamatų pakaktų iš 375 mm blokelių pastatytam namui?
Ar galima palikti pamatus neapšiltintus per žiemą? Pamatai gręžtiniai, išpiltas rostverkas. Nuimti skydai ir stovi kaip yra.
Sveiki. Ar galima poliams dėti naudotą armatūrą? Koks turi likti atstumas tarp armatūrinio ir išorinės betono sienelės?Pastatas nesudėtingas, 60m2, vienšlaitis sodo namelis.
Kokio gylio polius pamatams patartumėt gręžti pagal šią geologinių tyrimų medžiagą? Namas vieno aukšto su medine perdanga ir skardine stogo danga.
Planavome įrengti pamatus šiemet, tačiau artėjant žiemai ir šąlant orams, tikriausiai to padaryti nepavyks, nes nesinori pamatų daryti su papildomomis chemijomis, kad pamatas greičiau stingtų ar neužšaldinėtų. Todėl galvojame atkelti šiuos darbus pavasariui. Tačiau šiemet galvojama įsirengti polius ir palikti per žiemą, kad pavasarį beliktų tik dėti skydus ir betonuoti rostverką. Kaip Jūsų nuomone toks sprendimas? Galbūt vienus polius palikti per žiemą nėra gerai? Pvz. ar rūdijant armatūrai per žiemą, rūdys nenueis ir į polius ir per ilgą laiką nenurūdys?
Neseniai buvo įrengti gręžtiniai pamatai, noriu pasiteirauti ar verta juos kažkaip paruošti peržiemojimui ar tiesiog palikti ramybėje ir nesukti galvos? Žemėje rado akmenų, kurie prasideda 1,5-2metrų gylyje, paviršiuje eina molis su smėliu, paskui pereina į tankų žvyrą su nedideliu kiekiu moliu. Ką rekomenduotumėte?
Susipainiojau dėl pamatų palikimo žiemai. Vienur rašo, kad reikia uždengti, kitur, kad ne. Planuojam spalio mėn. daryti gręžtinius pamatus. Apšiltinti iš vidaus ir apačios. Ar reikia apšiltinti iškart ir iš išorės? Ar turi kažkiek pastovėti prieš uždengimą?
Skaičiau, kad sraigtiniai pamatai tiktų lengvų konstrukcijų namams (pvz. SIP). Kaip tokiu atveju įrengiamos grindys? Ar galima įrengti oras-vanduo? Taip pat niekur nerandu, kokia garantija taikoma tokiems pamatams ir kokie jų dažniausi minusai? Kokia orientacinė kokybiškų sraigtų pamatų kaina būtų 80 kv.m SIP namui normaliame grunte?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 71 specializuotų įmonių