Gręžtiniai pamatai

Rodomi įrašai 1-25 iš 40.
Kokia būtų namo pamatų kaina už m3? Pamatai gręžtiniai, 3,5 m gylio, iš viso 50 vnt. Norėčiau paprašyti paskaičiuoti visą pamatų įrengimo kainą.
Planuoju savo jėgomis įrengti gręžtinius pamatus pamatus, todėl noriu paklausti, kokie pagrindiniai pamatų įrengimo principai? Koks turi būti gręžinių gylis, diametras, bei atstumas tarp pamatų polių? Gruntas - po juodžemio sluoksniu smėlis su šlynu.
Norėtume įsirengti gręžtinius pamatus. Kontruktorius yra paskaičiavęs, kad ant vieno poliaus tenka 22 tonų apkrova. Kokio diametro turėtų būti polius, jei gruntas priešmėlis moreninis plastingas? C''=15kPa, fi=26 laipsniai, tankis=2500kg/m3, E=24MPa R0=250KPa, qc =4.8 MPa. qc-svyruoja 2-2,6m gylyje nuo3,7-7,6MPa (jei teisingai suprantu diagrama) lentelėje-4,8. Reikėtų manyti, kad polio gylis turėtų būti ten kur didesnis qc.
Man padarė gręžtinius pamatus, namas yra vieno aukšto plius mansarda. Firma nedarė jokių tyrimų, sakė, kad išgręžė 1.40 m ir to turi užtekti tokiam namui. Pas mane gruntas – molis. Skiedinį maišė vietoje, tas mane neramina tai pat, be to jie pamatus padarė siauresnius negu projekte, kadangi sakiau kad iš išorės dėsiu putoplastą. Sakykite ar galiu pasitikėti tokiais pamatais?
Bus daromi gręžtiniai 1 a. namo pamatai. Ar reikalingi poliai vidinėms namo ne kapitalinėms sienoms? Gal užtektų tik šiek tiek įgilinti rostverką. Ir ar reikia šiltinti vidinį rostverką?
Kokia būtų gręžtinių pamatų kaina? Projekte suskaičiavau 57 gręžtinius polius, 10 metrų gylio, sakau gal tiek daug nereikia? Gal yra kitoks pamatų sprendimas.
Geologinis grunto tyrimas nedarytas. Pamatai suprojektuoti karkasiniam namui, bet mano nuomone gręžtiniai poliai yra per tankūs. O rostverkas 30 cm storio, nors manau karkasiniam užtektų 25. Norėčiau sutaupyti pinigų ir atstumus tarp polių pasididinti. Kokį atstumą galima daryti tarp gręžtinių polių?
Ar galima įrengti gręžtinius pamatus molingame grunte, kurie numatyti iki 2 m gylio 25 diametro, kai atlikus grunto tyrimus paaiškėjo, kad 1,5 m gylyje yra vanduo. Kokie pamatai tiktų geriausiai?
Norėčiau paklausti ar pakankamas yra polių gylis 2,2m, jeigu statomas 2 aukštų namas iš silikatinių 24 cm blokelių? Polio diametras 30 cm. Atstumas tarp polių nuo 1,6 iki 2 metrų. Tokį polių gylį mums suprojektavo architektas, kadangi po geologinių tyrimų paaiškėjo, kad pas mus neblogas gruntas. Bet man neramu ar tikrai 2,2 metro gylio užtenka? Ar namas su tokiais trumpais poliais stovės ilgai ir tvirtai ir laikui bėgant nenusės? Namas siauras ir ilgas: 5 x 11 m. Prisegu geologinių tyrimų ataskaitą.
Kokie yra gręžtinių pamatų įrengimo etapai?
Mobilų namelį norėčiau pastatyti ant pamatų ir iškelti antrą aukštą. Domina, kokie pamatai mobiliam nameliui būtų tinkami patvarumo ir kainos atžvilgiu.
Ar galima dar šiais metais išsibetonuoti pamatus namui? Pamatai būtų gręžtiniai. Ar jau ne per vėlu? Gal geriau palaukti kitų metų? Kokiu metų laiku geriausia betonuoti pamatus?
Konstruktorius suprojektavo gręžtinius pamatus. Klausimas dėl gręžtinių pamatų armatūrinio karkaso. Kiek teko matyti iš nuotraukų, tai karkasas įbetonuojamas gręžinyje, o lauke lieka apie 500 mm armatūros strypai. Man konstruktorius, pabraižė, kad prie pagrindinio armatūrinio karkaso reikia papildomai privirinti 4 vnt. 16 mm storio armatūros strypelius po 700 mm ilgio, prie kurių jungsis rostverkas. Ar galima palikti ilgesnius pagrindinio karkaso vertikalios armatūros strypus ir prie jų jungti rostverką?
Nusamdžiau įmonę įrengti gręžtinius pamatus. Rostverkas 25/50. poliai 30 diametras 2 metru gylis kas 2 metrus. Armatūra suvirintas karkasas. Pilant rostverką pradžioje maišė maišykle vietoje smėli su cementu(proporcijų nežinau), po to atvežė iš betono centro. Atvežtinis betonas buvo su priedu nuo šalčio, maišė be priedo naktį temp. buvo žemiau -5. Rankinis maišymas vietomis iki 20 cm. Po mėnesio skiriasi tiek spalva, tiek tvirtumas. Ar tai stipriai įtakoja pamato tvirtumą?
Gręžtinio pamato duobė turi būti 2,5 m ar turi būti armatūra? Leist iki dugno ar užtektų kokio 2 metrų gylio armatūros ?
Norėčiau paklausti, ar galima įsirengti gręžtiniusi pamatus. Namas vieno aukšto iš fibo blokų, stogas medinis, perdangos medinės, gruntas - priemolis. Kokie tarpai turi būti tarp gręžinių pamatų?
Norečiau paklausti ar reikalingas drenažas, jeigu namo pamatai grežtiniai?
Kokie pamatai būtų tinkamiausi nedidelei pirtelei, pirtelė apie 50 m2. Ar tiktų gręžtiniai pamatai?
Ar labai blogai, jeigu šiuo metu gręžtiniai pamatai ir nebaigtos mūryti sienos iš silikatinių blokelių yra palikti per žiemą? Nes pradėjom mūryti sienas ir prasidėjo minusinė temperatūra. Pamatai šiuo metu iš išorės ir vidaus yra apšiltinti ir užpilti viduje smėliu. Silikatinių blokelių viršus yra uždengtas lentomis. Kai tik atšyla orai iki pliusinės temperatūros pradedam vėl mūryti. Tad norėčiau sužinot ar gali būti kokios pasekmės, ar nieko neatsitiks polisterolui, kadangi jis nėra apdengtas?
Norėčiau paklausti, ar tinka gręžtiniai pamatai 2 aukštų namui, jeigu apie 4 metrų gylyje nuo žemės paviršiaus yra gruntinis vandeningas horizontas? Kokio gylio pamatai turėtų būti (žemiau 4 m ar užtenka, kad būtų žemiau įšąlo ribos, pvz 2,5 m)?
Noriu pasistatyti rąstinę pirtį, siena 14 cm storio. Gruntas, kur statysiu, molis. Kaip teisingai įrengti polinius pamatus, kokį žemės sluoksnį po juodžemiu reikia nukasti. Kokio diametro ploniausią galima grežti skylę? Kokio gylio reikia gręžti ir kokio storio ir pločio reikia betonuoti rostverką. Kiek nuo žemės paviršiaus turi būti rostverko apačia?
Ar stačiakampiui namui (sienu matmenys 15x10 m) galiu daryti gręžtinius pamatus be pamato pado sutankinimo/išplūkimo?
Planavome įrengti pamatus šiemet, tačiau artėjant žiemai ir šąlant orams, tikriausiai to padaryti nepavyks, nes nesinori pamatų daryti su papildomomis chemijomis, kad pamatas greičiau stingtų ar neužšaldinėtų. Todėl galvojame atkelti šiuos darbus pavasariui. Tačiau šiemet galvojama įsirengti polius ir palikti per žiemą, kad pavasarį beliktų tik dėti skydus ir betonuoti rostverką. Kaip Jūsų nuomone toks sprendimas? Galbūt vienus polius palikti per žiemą nėra gerai? Pvz. ar rūdijant armatūrai per žiemą, rūdys nenueis ir į polius ir per ilgą laiką nenurūdys?
Kokio gylio polius pamatams patartumėt gręžti pagal šią geologinių tyrimų medžiagą? Namas vieno aukšto su medine perdanga ir skardine stogo danga.
Neseniai buvo įrengti gręžtiniai pamatai, noriu pasiteirauti ar verta juos kažkaip paruošti peržiemojimui ar tiesiog palikti ramybėje ir nesukti galvos? Žemėje rado akmenų, kurie prasideda 1,5-2metrų gylyje, paviršiuje eina molis su smėliu, paskui pereina į tankų žvyrą su nedideliu kiekiu moliu. Ką rekomenduotumėte?