Nešiltintų pamatų palikimas žiemai

Klausimas:
Vasarą išsiliejau juostinius pamatus. Jie išėjo kiek aukštoki, aukščiausia vieta pamatų viduje ir iš lauko pusės - 1.4 metro. Kadangi pamatų išorės neapšiltinau ir grunto neužpyliau, ar galima privežti vidų pilną smėlio ir taip palikti per žiemą? Ar neišstums man pamatų į išorę? Žemėje pamatų gylis 1.5 metro.
Komentarai:
Neišstums. Skaičiuotinas maksimalaus įšalo gylis - 1,20m. Jei vidų šiemet užpildysite smėliu, bus tik geriau -iki pavasario jis natūraliai sutankės. Vertėtų išorėje per visą perimetrą iki šalčių, ypač jei gruntas molingas, atkasant pamatą iškasti 0,5m pločio griovį 1,30m gylio, pamatą apdėti 5 cm storio polistirolo lakštais (žemėje jo klijuoti nebūtina), į griovio dugną pridėti akmenų (riedulių), juos užpilti gargždu, žvirgždu, smėliu (atvirkštinis filtras); griovį sujungti su artimiausia drenažo linija (nebereikės jokios hidroizoliacijos).
Apsaugoti žiemą pamatus nuo iškilnojimo būtina tik tuomet, jeigu pamatai įrengti molinguose gruntuose. Patys pamatai šiam tikslui bei žemės paviršius šalia pamatų turėtų būti nukloti šilumą izoliuojančiomis medžiagomis. Tam tinka platus spektras įvairių medžiagų. Smėlingiems gruntams jokie šalčiai šiuo požiūriu yra nepavojingi ir jokių priemonių imtis nereikėtų.
Užpilkit ir iš lauko - bus atrama. Be atramos negerai be šalčių - užpilant smėlį reikia tankinti ir tuo metu gali tankinamas smėlis išstumti. O jeigu vanduo nesilaikys, tai smėlis (ypač stambesnis) nesiplės ir neišstums.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto