Ką pilti po rostverku

Klausimas:
Statysime karkasinį namą 100m2. Statybininkai siūlo po rostverku, vietoje polistirolo pilti smėlį. Kokia nuomonė apie tai? Ką pilti po rostverku? Geriau smėlis ar polistirolas?
Komentarai:
Jeigu pamatai bus poliniai, tokiu atveju sluoksniai yra tokie: sutankintas arba natūraliai kietas gruntas, smėlis apatinio nulio išlyginimui ir ekstrudinis polistirolas. Polistirolas po pamatu dedamas dėl trijų dalykų: 1) Dėl drėgmės patekimo į pamatą iš apačios sumažinimo; 2) dėl pamato apsaugos nuo grunto šalčio žiemą; 3) Dėl statinio amortizacijos šaltuoju metų laiku. Kai šaldamas gruntas plečiasi ir kyla aukštyn, putplastis esantis po pamatu susispaudžia ir suamortizuoja grunto mikro kilimus žiemą, to pasekoje, pamatai nėra išraunami iš grunto.
Po rostverku yra būtina pilti kelinį žvyrą, jį sutankinti su vibro plokšte, tiksliau sutrambuoti. Po to, kai bus ruošiami rostverkui klojiniai, būtina pasikloti po juo 300 kilopaskalių puta. Sudedama armatūra, sankabos armatūrinės, viskas susiriša ir pilamas betonas. Betonas, kad sukristų ir neliktų ertmių naudojamas vibro pirštas. Rostverkas kada iš apačios jau būna apšiltintas su atspariu kniuždymui polistirolu, sekantis etapas rostverko šonų šiltinimas su EPS 70 10 cm storio polistirolu. Prieš šildant rostverką reikia įrengti hidroizoliaciją, ji darosi kada pamatas jau būna pilnai subrendęs ir betonas išdžiuvęs, kitaip jei bus daroma ant šviežaus pamato uždarysite poras ir pamatas neturės kur išleisti drėgmę iš savęs. Hidroizoliaciją rostverkui naudokite vandens pagrindu, ji dar vadinama mastykas.
Saulius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: