Plokštuminių pamatų įrengimo kaina

Klausimas:
Namas bus karkasinis ir tik 50kv.m (plius pastogė) ploto, grindinio šildymo nebus. Ar tokio namo plokštuminiai pamatai vis vien savo energetiniu taupumu lenktų juostinius ir polinius pamatus? Ar įrengiant plokštuminius pamatus mažam plotui, kvadratinis metras kainuotų daugiau, nei didesnio ploto namo? Kokia galėtų būti orientacinė plokštuminio pamato su medžiagomis ir darbų įrengimo kaina?
Komentarai:
Plokštiniai pamatai neturi šalčio tiltų ir jais lengviausia pasiekti maksimalų energetinį efektyvumą, kuris leis taupyti statybos bei namo šildymo eksploatacijos kaštus. Šaltis (įšalas) nepalenda po plokštiniais pamatais, o vientisa monolitinė plokštė tai ilgaamžiškumo, tvirtumo bei pamatų „neišsivaikščiojimo“ garantas.

Paprastai kainuoja ~ 100 Eur/m2 + PVM. Šiuo atveju kaina gali būti šiek tiek brangesnė apie 10-20%.
Visiškai nesvarbu nei namo sienų tipas nei tolygus energinės klasės didinimas, nei namo ploto parametrai. Nėra kol kas dar sukurta nieko efektyvesnio stiprio prasme ar energiniu požiūriu už plokštinį pamatą, bet ir galutinės kainos ar sąlyginai žmogiškojo faktoriaus buvimu statybų rangoje. Sąlyginai paimkime pvz:
yra toks mūsų produktas ABC namas (2016 pastatyta 12), jo populiariausias plotas iki 2016 m. 11 01 buvo 80m2 ir mes tokio pamato montavimo darbus atlikdavome per penkias darbo dienas, liejamo pamato kvadratūra yra 106 m2, nes vien istorinės sienos užima 23m2, taigi per 5 darbo dienas atliekame, sklypo augalinio grunto nustūmimą, reikiamo supiltinio grunto atvežimą ir sutankinimą, pagalvės sumontavimą, inžinerinių tinklų po pamatu išvedžiojimą, liktinių klojinių montavimą, armavimo tinklu montavimą, šildomų grindų tinklo išvedžiojimą, vandentiekio bei kanalizacijos išvedžiojimą ir galų gale gaunat tinkama paviršių kloti jūsų būsimai grindų dangai, Energinės klasės klausimas čia nelabai žaidžia laiko rolę, nes sudėti 100mm vieną sluoksnį ar 200mm laiko prasme užima tiek pat. (lieka tik kainos klausimas ar A ar A+), realiai niekad nepajausit jokio skirtumo, nebent diagramoje, bet finansiškai Lietuvoje tai neatsiperka.
Kaina mažesniam plotui visad bus didesne nes: ar didelis ar mažas pastatas vis vien reiks: el įvado, kanalizacijos, vandentiekio įvadų. Gyvenamo ploto ir liekančio po sienomis pamato ploto santykis irgi ne "mažųjų" naudai.
Orientacinė kaina A energetiniam pamatui mūsų įmonėje būtų 100-110 Eur, A+ 20 Eur daugiau, bet naudos koeficientas 0,000.
Jeigu kas pasakys, kad meluoju ar skaičiuot nemoku, mano telefonas apačioje. Nei vieni kiti kitos pamatų rūšies rangovai niekad neatliks šių darbų tokios apimties per tą patį laiką, nes jiems to neleidžia medžiagų fizikinės savybės ir procedūrų eiliškumas, tarp kurių turi būti paros ar kelių pertraukos.
P.S. TV bokštas Vilniuje stovi ant plokštinio pamato, kažkas sakė ... kažkokia nesamonė? :)... visiems yra nesamonė tai kas dažnai yra jiems tiesiog istoriškai nepriimtina, bet tokiems pamatams ir jų naudojimui statybose jau daugiau nei 150 metų.
Laikas-pinigai=kokybė, su tikrai lengvai suvaldomais procesais ir labai mažu žmogiškuoju faktorium, tik reikia turėti sąžinės, arba pasamdyti profesionalus, kurie dirba toje srityje. Dar, neprašykite suprojektuoti konstruktoriaus tokių pamatų, jei jų nėra sumontuotų bent 50vnt, nes lietuvaičiai atrado savo būdą konstruoti plokštinius pamatus, pasidomėkit ir surasit. Jei įdomu ieškokit per Legalet, nors jie ir bankrutavę bet kontaktai tie patys veikia, jų konstruktorių praktika pasaulinio lygio.
Aurelijus ABC namas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: