Monolitinių pamatų įrengimas

Klausimas:
Išsipyliau juostinius pamatus kuriuose nuo klojinių liko skylės su plastmasiniais vamzdeliais, sakykite ar jas būtina užtinkuoti ar galima tiesiog palikti? Taipogi gal patartumėte, kaip toliau juos hidroizoliuoti bei apšiltinti? Pirmas sluoksnis pamatų buvo išpiltas į molyje iškastą tranšėją, be klojinių, apie 1m. gylije, po to dejau 60 cm. klojinius, kai apsipils žemėmis pamatai virš žemės bus išlindę 30cm. Ar užteks hidroizoliuoti ir apšiltinti tik tą dalį pamatų, kurią pyliau su klojiniais? Ar reikės atsikasti ir apatinę pamatų dalį? Be to kadangi sklypas buvo pakankami vandeningas, aplink namą apie 10 cm žemiau pamato ir apie 2m nuo pamato sienos dėjau 100 mm drenažinį vamzdį. Tad ar dar reikės papildomo drenažo?
Komentarai:
Skylutės nuo klojinių pamatuose mažiausia problema. Čia galite užtinkuoti, galite palikti taip kaip yra.Pamatus rekomenduotina hidroizoliuoti ir šiltinti visus. Bet Jūsų atveju atsikaskite aplink pamatą ~ 30 cm ir, tuomet, šiltinkite tuos 30 cm ir kas virš. Tokios pat rekomendacijos ir su hidroizoliacija.O dėl drenažo tai jei namas be rūsio - nemanau, kad reikia papildomo drenažo, be to viskas priklauso nuo to kokiame aukštyje renkasi gruntiniai vandenys. Papildomą drenažą rekomenduočiau tuomet jei namas su rūsiu ir jei po lietaus jame kaupiasi vanduo.
Skyles geriau užtinkuoti, kad lietaus vandeniui nekiltų pagunda jose užsilaikyti, o po to užšalti. Apatinės dalies hidroizoliavimas gal ir nėra būtinas, tačiau abejonių kelia pamatų įgilinimo pakankamumas. Ramybės dėlei tą trūkumą pabandykite kompensuoti šiltinimu. Jeigu žemės paviršius suformuotas su nuolydžiu į šalis nuo namo, tai papildomas drenažas nebūtinas.
Klausk
eksperto