Pamatų izoliavimas nuo drėgmės

Klausimas:
Gal kas galėtų pakonsultuoti, kaip izoliuoti pamatus nuo drėgmė? Pamatai iš betoninių blokų, kuo juos reikia nutepti, kad nebūtų plyšelių. Pavasarį būna problemos su paviršiniu vandeniu, taigi norisi rimatai izoliuoti pamatus. Ar verta naudoti drenažinę pamatų membraną?
Komentarai:
Patikimiausias būdas apsaugoti pamatus nuo drėgmės - atsakingai nutepti bitumine mastika ir apjuosti drenažine membrana. Drenažinei membranai tvirtinti naudojami specialūs vinys su tarpinėmis, tvirtinimo juosta, o sujungimams – butilo juostelė.
Drenažinė membrana „nutraukia“ perteklinę drėgmę, apsaugo bituminę mastiką nuo pažeidimų judant gruntui, augalų šaknų ir panašiai.
Aplink pamatą, per visą pamato aukštį, rekomenduojama įrengti vandeniui pralaidų sluoksnį iš skaldos/žvyro, kad paviršinis vanduo nesikauptų prie pamato ir nutekėtų žemyn į drenažą.
Pamatų hidroizoliacijai siūlome naudoti Xypex medžiagas. Technologija kaip rūsį hidroizoliuoti iš vidaus aprašyta mūsų tinklapyje Tokiu būdu hidroizoliavus, nelaidus tampa pats betonas ir todėl atlaikomas didelis hidrostatinis spaudimas, hidroizoliacija veikia tiek kiek betonas tarnaus.
Jei pamatas bus atkasinėjamas galima naudoti ir kitas medžiagas, hidroizoliacines mastikas, membranas, drenažinę membraną.
Gintaras Vizbaras, VIZGINTOS STATYBA UAB
Rekomenduotumėme pamatus hidroizoliuoti ir kartu šiltinti poliuretano putomis 5-7 cm storio sluoksniu jums bus užtikrinta ir sandarumas ir šilumos varža ir hidroizoliacija.
Liutauras, UAB "Termoefektas"
Visų pirma reikėtų išsiaiškinti per kur tas vanduo atsiranda? Gal jis sunkiasi per grindų ir sienos sudūrimą? Gal per blokų sujungimo siūles? Ar tai betoniniai blokai ar Haus blokeliai?
Jei tik skverbiasi per grindis, tai užtenka teptinės Penetron hidroizoliacijos. Penetron – tai hidroizoliacinis skvarbusis mišinys, skirtas konstrukcijų betono elementams hidroizoliuoti didinant jų vandens nelaidumą, užpildant poras ir mikroįtrūkius naujais dendritiniais kristaliniais dariniais ir suteikiant iki 0,4 mm įtrūkių „savigydos“ savybę.
Penetron tepamas tik ant šlapio betono! Nesudaro papildomo paviršiaus.
Jei vanduo skverbiasi per grindų ir sienos sudūrimą ar blokų siūles, tada naudojama Penecrete medžiaga, kartu su Penetron. Penecrete - siūlių hidroizoliacinė medžiaga, apsauganti nuo vandens filtracijos per įtrūkius, siūles, sandūras, sujungimo ir prijungimo vietas. Penecrete naudojamas didesniems nei 0,4 mm įtrūkiams sandarinti. Jis pasižymi puikiomis vandens nelaidumo savybėmis ir nesitraukia. Itin gerai sukimba su betonu. Penetron skvarbioji hidroizoliacija tampa betono struktūros dalimi, o membranos yra paviršinės...
Drenažinė membrana šimtaprocentinės apsaugos nuo nepageidaujamo vandens nesuteikia, ji turėtų būti naudojama kartu su hidroizoliaciniu sluoksniu. Pamatinių blokų hidroizoliacijai galime pasiūlyti kelis variantus: IKOPRO Foundations hidroizoliacija bitumo pagrindu, UNOLASTIC hidroizoliacija bitumo pagrindu, VANDEX BB75 cementinė hidroizoliacija, VANDEX SUPER kristalinė cementinė hidroizoliacija. VANDEX medžiagos gali būti naudojamos ir iš vidaus (rūsyje), kadangi atsparios neigiamam vandens slėgiui.
Hermis R., ALTIS LTD, UAB
Rūsio sienoms naudojama bituminė mastika bei klijuojama bituminė danga „Mida“ + apšiltinimas polistirolu ir drenažine membrana. Taip pat reikėtų įrengti drenažinę sistemą: aplink pamatą klojamas drenažinis vamzdis.
Elena, Rovanesta
 
Sritis:
Sritis: