Šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai

Klausimas:
Kokie yra šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai? Kodėl namo šiltinimui verta rinktis būtent ekovatą?
Komentarai:
Pagrindiniai namo šiltinimo Thermofloc ekovata privalumai būtų:
- besiūlis apšiltinimas - ekovata aplikuojama vienalyčiu sluoksniu be siūlų ir termotiltų;
- kokybiškas aplikavimas - kadangi ekovata yra biri, ji patenka į visus tarpelius be jokių problemų, pjaustymo ar priraišiojimo klaidų, ar siūlų. Kitaip tariant, didžiąja dalimi eliminuojamas „žmogiškasis broko padarymo faktorius", kuris, deja, kitais atvejais visgi yra dažnas;
- aplikavimo greitis - įpučiant medžiagą aplikaciniu aparatu, dviejų žmonių komandai įmanoma apšiltinti 60-80 m2 per dieną. Tai apie 80% žmogiškųjų kaštų taupymas;
- nekenčiamas graužikų - dėl medžiagoje esančios boro druskos, Thermofloc nekenčia graužikai, joje negyvena ir nesuka lizdų;
- hidroskopiškas - Thermofloc žaliava yra celiuliozė, tai „tas pats, tik susmulkintas medis", kuris priima ir atiduoda drėgmę visu savo plotu. Dėl šios savybės drėgmė, patekusi į konstrukciją, išgaruoja lengvai, nesukurdama papildomų drėgmės srautų per namo konstrukcijas;
- nedegus - dėl medžiagoje esančios boro druskos, kuri kaitinama skyla ir į vandenį, Thermofloc yra nedegi ir priklauso B-s2, d0 klasei. Pagal Kanados bandymų laboratorijos duomenis, celiuliozės pagrindo medžiagos yra 57% atsparesnės ugniai nei stiklo vata;
- sveikas apšiltinimas, nes Thermofloc pagaminta iš to paties, tik susmulkinto medžio. Todėl Thermofloc sveikas yra tiek gyventojui (neskleidžia jokių kenksmingų išskyrų), tiek pastato konstrukcijoms (kvėpuoja visu plotu ir išgarina drėgmę visu plotu), tiek ir aplinkai (vien to paties kiekio gamybai reikalinga 100 kartų mažesnis energijos kiekis).

Thermofloc ekovata gaminama Austrijoje. Gamyba itin skrupulingai prižiūrima, todėl galutinė medžiagos kokybė nepriekaištinga, tai lemia puikias tarnavimo savybes - vienalytiškumą, nesusėdimą, besiūliškumą ir kt. Visus privalumus patvirtina Austrijoje išduotas CE sertifikatas. Pagrindinis celiuliozės pagrindo medžiagų trūkumas yra tas, kad jos negali ilgą laiką liestis su drėgmės šaltiniu, todėl netinka šiltinti pamatams, kur apšiltinimo medžiaga liečiasi su žeme.
Jurgis, Gera vata, UAB
Šiltinimas ekovata turi žymiai daugiau privalumų nei trūkumų. Ekovata - ekologiška šiltinimo medžiaga, pasižyminti geromis termoizoliacinėmis ir garso izoliacinėmis savybėmis. Ekovata, lyginant su kitomis termoizoliacinėmis medžiagomis, turi geriausią garso izoliaciją. Šiltinimas ekovata - tai besiūlė technologija, ji visą šiltinimo sluoksnį (storų) padengia vientisu sluoksniu, be jokių sujungimo siūlių, dėl to jos reali šiluminė varža nesiskiria nuo deklaruojamos, o šiltinant lakštinėmis termoizoliacinėmis medžiagomis reali varža labai priklauso nuo akmens vatos sudėjimo kokybės, net net esant minimaliems tarpeliams - reali varža gaunasi žymiai mažesnė nei deklaruojama. Tai pat ekovata, dėl joje esančio antiseptiko, saugo medines stogo arba perdangos konstrukcijas nuo puvimo, grybelio ir gaisro. Dėka boro rūgšties, kuri druskos pavidale dedama į ekovatą - joje niekada negyvens pelės. Taip pat ji yra ekologiška, "kvėpuojanti" medžiaga.Vienintelis ekovatos trūkumas, kadangi ji turi tas pačias savybes kaip medis - jos negalima dėti tiesiai ant grunto - turi būti hidroizoliacija, ji netinka apšiltinti pamatams.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
- ekovata yra gerokai pigesnė už putas.
- nereikia taikyti namo konstrukcijos pagal vatos matmenis. Vata patenka ir į mažiausius tarpelius - taip išvengiama šildymo nuostolių.
Apšiltinę namą ekovata apsaugosite jį nuo graužikų, vabalų ir pelėsio.
Tai gera besiūlė ir ekologiška medžiaga.
Trūkumai - darbus turi atlikti specialistai - taip išvengsite šiltimo klaidų, mes namų šiltinome daug - taigi galime konsultuoti, kaip apšiltinti.
Tomas, Gatora, UAB
Yra daug priežasčių, kodėl namo šiltinimui vertėtų rinktis būtente ekovatą:
1. EKOVATA PASIŽYMI GEROMIS TERMOIZOLIACINĖMIS SAVYBĖMIS. Ši medžiaga puikiai sulaiko šilumą. Jos skaičiuojamasis šilumos laidumo koeficientas λ = 0,036; 0,037 W/mK. Pastatą apšiltinus ekovata sutaupomos šildymui skirtos išlaidos.
2. GERA APSAUGA NUO KARŠČIO. Apšiltinus pastatą, dėl unikalių Ekovatos savybių vasarą, kambariuose būna vėsu.
3. GERA GARSO IZOLIACIJA. Smulkiaplaušė ekovatos struktūra efektyviai užpildo visus tarpus, plyšius ir sunkiai prieinamas vietas, o susidaręs ištisinis besiūlis sluoksnis užtikrina aukštą garso izoliacijos lygį.
4. NEDEGI. Ekovata priskiriama sunkiai degių medžiagų (B-s1, d0) grupei, todėl gaisro atveju ji apsunkina ugnies prasiskverbimą prie pastato konstrukcijų. Dėl boro junginių ekovata nedega ir nesilydo, tik lėtai rusena. Gaisro metu neišskiria nuodingų dujų.
5. BIOLOGINIS ATSPARUMAS. Sudėtyje esantys boro junginiai apsaugo Ekovatą ir su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo puvimo, pelėjimo ir grybelinių ligų. Joje negyvena ir nesiveisia vabzdžiai bei graužikai.
6. ILGAAMŽĖ. Tinkamai eksploatuojant pastatą, kaip tą darome mes, UAB "Ekorema", ekovata nepraranda savo savybių visą pastato "gyvavimo" laiką. Ekovatai suteikiama ilgalaikė garantija.
7. REGULIUOJA DRĖGMĘ. Smulkiaplaušė Ekovatos drėgmė priklauso nuo ją supančios aplinkos, t. y. jos drėgmė keičiasi kaip ir medienos. Ekovata priima ir išgarina drėgmę, taip sukurdama pastate "sveiką aplinką". Keičiantis santykinei oro drėgmei, drėgmė patenka ant viršutinio Ekovatos sluoksnio, jos plaukeliai sulimpa tarp savęs, sudarydami ploną plėvelę, kuri neleidžia orui patekti į Ekovatą. Todėl šiltinant namą, dažniausiai nebūtina naudoti izoliuojančias plėveles.
8. EKOLOGIŠKA MEDŽIAGA. Ekovata yra viena ekologiškiausių termoizoliacinių medžiagų pasaulyje, kuri nedaro jokio neigiamo poveikio aplinkai bei žmogaus sveikatai. Ekovata gaminama iš perdirbto popieriaus, kitaip tariant, iš medienos. Taip pat ji gali būti perdirbama. Jos gamybai nereikia didelių energijos sąnaudų lyginant su kitų termoizoliacinių medžiagų gamybos sąnaudomis. Taigi, pasirinkdami Ekovatą, prisidedate prie aplinkos saugojimo bei tausojimo.
9. SERTIFIKUOTA. Lietuviška ekovata yra sertifikuota Statybos produktų sertifikavimo centre, VGTU Termoizoliacijos institute bei Gaisrinių tyrimų centre.
10. POPULIARI. Dar 1893 m. Anglijoje buvo išrasta ir užpatentuota termoizoliacinė medžiaga iš celiuliozės, skirta pastatams šiltinti. Per tą laiką su ja buvo atlikti išsamūs tyrimai, patvirtinantys, kad tai saugi ekologiška medžiaga, pasižyminti geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Dėl to ji vertinama ir ra populiari Amerikoje bei Europoje.
Jei namas, kurį planuojate šiltinti ekovata, yra medinis – tai ekovata yra vienintelis tinkamas būdas kokybiškai apšiltinti Jūsų namą. Ši celiuliozinė termoizoliacinė medžiaga turi tas pačias savybes kaip ir mediena. Namas, apšiltintas ekovata išsaugos savo gebėjimą išleisti per savo sienas perteklinę drėgme, t. y. išliks kvėpuojantis, bet tuo pat metu neprapučiamas vėjo. Jam nereikės garo izoliaciniės plevelės, kuri yra privaloma naudojant mineralines vatas, bet neleidžia namui kvėpuoti. Šiltinant ekovata perdangą arba stogo šlaitą pasiekiama geresnė šiluminė varža nei šiltinant akmens vata, nes ekovata besiūlė šiltinimo medžiaga. Ji padengia visą plotą vientisu sluoksniu. Šiltinant namą lakštine medžiaga nepavyks išvengti sujungimo tarpelių, per kuriuos patiriami šilumos nuostoliai. Taip pat šiltindami ekovata Jūs taupote savo laiką, nes 100-150 m2 stogas apšiltinamas per vieną dieną. Iš šiltinimo ekovata trūkumų galima paminėti tai, kad daugumą šiltinimo ekovata darbų turi atlikti kvalifikuoti specialistai, naudodami specialiai tam skirtą įrangą. Jei šiltindami akmens vata Jūs visus darbus galite atlikti pats ir savo darbo nevertinate pinigine išraiška - tada apšiltinti akmens vata Jums bus pigiau. Bet jei apšiltinimui akmens vata samdysite žmones, tada šiltinimas ekovata bus ne brangesnis, o daugeliu atvejų ir pigesnis būdas.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: