Ekovata

Rodomi įrašai 1-25 iš 52.
Kokie yra šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai? Kodėl namo šiltinimui verta rinktis būtent ekovatą?
Karkasinį namą šiltiname 25 cm storio Ekovata, ar šiltinant reikia dėti difuzinę plevelę? Kokie yra pliusai / minusai maišant Ekovatą su putų polistirolo granulėmis?
Kokia yra ekovatos kaina kartu su šiltinimo darbais? Galvojame statomą karkasinį namą apšiltinti ekovata.
Pasistačiau karkasinį namą 20cm storio. Iš dviejų pusių apkaliau Steico mpp 12 mm plokšte. Į vidų viena įmonė užpūtė man sausuoju būdu lietuviškos "Ekoremos" ekovatos (plokštės nemažai išsipūtė). Bėda tame, kad "Ekovata" po 1.5 mėn. kai kuriose vietose nusėdo iki 25 cm. Pasiskambinau jiems, atvažiavo ir pripūtė pusę maišo vatos. Lyg ir buvo viskas tvarkoje, bet po mėn. laiko vėl, kol dar nebuvau primušęs garo izoliacijos plėvelės, pasirodė skylės. Tada nusipirkau maišą latviškos Ekovatos pats išpurenau mikseriu ir užkimšau rankomis tuščias erdves. Dabar uždariau skyles garo izoliacijos plėvele ir nematau, ar viskas yra, ar bus tvarkoje. Ateity, kai pajungsiu šildymą noriu padaryti termoviziją. Ką galite patarti daryti toliau? Ar normalu, kad Ekovata nusėdo taip greitai ir nusėda toliau?
Ar galima namą su ekovata apšiltinti pačiam, ar tai techniškai sudėtinga. Kokia būtų šiltinimo technologija naudojant ekovatą?
Koks sienų šiltinimo ekovata darbų eiliškumas? Kokį karkasą daryti šiltinant išorines sienas ekovata? Kokia tuomet būtų šiltinimo ekovata sandara? Kokias plėveles naudoti, kaip ir kokį karkasą montuoti? Ar galės apdailai rinktis medieną?
Norime išlyginti medinio namo sienas - apkalti mediniais 5 cm bruseliais (apačioje uždarant galus), apšiltinti ekovata ir apkalti naujomis medinėmis lentelėmis. Ar būtina ant ekovatos tiesti kvėpuojančią plėvelę? Jei būtina plėvelė, ar tarp plėvelės ir lentelių reikalingas oro tarpas? Ar gali ekovata liestis su medinėmis lentelėmis?
Ar galima stogą šiltinti šlapiuoju būdu? Ar tiesa, kad šlapiuoju būdu galima purkšti iki 15 cm storį? Stogui reikėtų apie 30 cm, tai kaip išspręsti šią problemą? Purkšti 15 cm šlapiuoju ir 15 cm sausuoju būdu?
Domina šiltinimo būdai. Kas geriau purškiama akmens vata ar purškiama ekovata?
Visi rašo apie ekovatą, jos savybes, užpūtimo metodus, patarkite kaip ją džiovinti viduje užpūtus šlapiu būdu? Ar tinka drėgmės surinkėjas ir koloriferis?
Kokio gamintojo ekovatą rinktis? Teko skaityti, kad austriška geresnė nei lietuviška, bet dar yra ir estiška ir latviška.
Pasiskaitęs apie mineralinę vatą ir EKOVATĄ susidariau nuomonę, jog jų naudoti vienu metu negalima - nes EKOVATA praleidžia drėgmę, o mineralinė sugeria. Ar galimas šių dviejų šiltalų suderinamumas (domina, nes planuojame keisti esamą apšiltinimą: seną vatą išimti, panaudoti 5 ar 10 cm ekovatos ir tuomet sudėti atgal likusią seną vatą). Ar įmanomas toks variantas?
Noreciau apsisiltinti perdanga. Kokia vata tinkamiausia?
Seną mūrinį namą planuojame apšiltinti ekovata iš išorės šlapiuoju būdu 10 cm sluoksniu ir įrengti ventiliuojamą fasadą fibroementinėmis plokštėmis cedral. Ar tinkamas toks sprendimas? Kodėl? Ar reikalingas tarpas tarp ekovatos ir fasado lentelių? Ar reikia difuzinių plėvelių? Kaip teisingai turėtų būti atliktas toks sprendimas?
Koks yra rekomenduojamas ekovatos sluoksnio storis rąstiniam namui iš lauko pusės apšiltinti? Planuoju namą šiltinti ekovata pučiant ją ant sienų šlapiuoju būdu.
Ką naudoti namo apšiltinimui - ekovatą ar poliuretano putas?
Kokį mūrinių sienų šiltinimo būdą ekovata pasirinkti – sausąjį, šlapiąjį ar klijinį?
Planuoju šiltinti palėpę, stogas dvišlaitis. Šiuo metu galvoju apie ekovatą. Kokie dar galėtų būti variantai, ar yra geresnių alternatyvų. Kokia būtų šiltinimo kaina už m3 ar m2?
Domina namo sienų su oro tarpu šiltinimas. Vyrauja labai įvairos nuomonės, daugiausiai siūloma šiltinti ekovata, putų polisteroliu. Visgi kuo geriau šiltinti?
Sodo namelyje įrenginėju antrą aukštą (mansardą). Tarp pirmo aukšto ir antro yra medinė perdanga. Antrame aukšte, prieš darant grindis, tarpus tarp balkių planuoju užpilti ekovata, bet tarp lentų yra tarpų pro kuriuos gali byrėti ekovata į pirmą aukštą. Kokią plėvelę ar kitokį būdą patartumėte naudoti, kad nebyrėtų ekovata?
Noriu apšiltinti karkasinį namą - grindis, sienas ir stogą, 15 cm storio ekovata. Ar galima šiltinti ekovata šlapiuoju būdu rudenį, pastatui dar esant be langų. Kaip išgaruos vanduo iš drėgnos ekovatos ir galimai drėgnų gegnių.
Turiu pasistatęs namą iš dujų silikatinių blokelių 30 cm storio. Norėčiau namą apšiltinti ekovata. Kokį storį galėtumėte rekomenduoti, kad turėčiau tinkamą varžą?
Planuojame po dviejų savaičių restauruoti medinį namą pusrąsčiais. Norime apšiltinti, galvojame apie vatą. Kokių medžiagų reikia ir nuo ko visko pradėti?
Ar ekovata yra tinkama šiltinti senus pastatus? Namas pastatytas iš plytų. Girdėjau, kad į tarpą tarp plytų galima pripūsti ekovatos? Ar tai tiesa?
Iš ko yra gaminama ekovata, kokios jos sudedamos dalys? Ar tai ekologiškas produktas?
 
Sritis:
Sritis: