Ekovata

Rodomi įrašai 1-25 iš 54.
Kokie yra šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai? Kodėl namo šiltinimui verta rinktis būtent ekovatą?
Karkasinį namą šiltiname 25 cm storio Ekovata, ar šiltinant reikia dėti difuzinę plevelę? Kokie yra pliusai / minusai maišant Ekovatą su putų polistirolo granulėmis?
Kokia yra ekovatos kaina kartu su šiltinimo darbais? Galvojame statomą karkasinį namą apšiltinti ekovata.
Pasistačiau karkasinį namą 20cm storio. Iš dviejų pusių apkaliau Steico mpp 12 mm plokšte. Į vidų viena įmonė užpūtė man sausuoju būdu lietuviškos "Ekoremos" ekovatos (plokštės nemažai išsipūtė). Bėda tame, kad "Ekovata" po 1.5 mėn. kai kuriose vietose nusėdo iki 25 cm. Pasiskambinau jiems, atvažiavo ir pripūtė pusę maišo vatos. Lyg ir buvo viskas tvarkoje, bet po mėn. laiko vėl, kol dar nebuvau primušęs garo izoliacijos plėvelės, pasirodė skylės. Tada nusipirkau maišą latviškos Ekovatos pats išpurenau mikseriu ir užkimšau rankomis tuščias erdves. Dabar uždariau skyles garo izoliacijos plėvele ir nematau, ar viskas yra, ar bus tvarkoje. Ateity, kai pajungsiu šildymą noriu padaryti termoviziją. Ką galite patarti daryti toliau? Ar normalu, kad Ekovata nusėdo taip greitai ir nusėda toliau?
Ar galima namą su ekovata apšiltinti pačiam, ar tai techniškai sudėtinga. Kokia būtų šiltinimo technologija naudojant ekovatą?
Koks sienų šiltinimo ekovata darbų eiliškumas? Kokį karkasą daryti šiltinant išorines sienas ekovata? Kokia tuomet būtų šiltinimo ekovata sandara? Kokias plėveles naudoti, kaip ir kokį karkasą montuoti? Ar galės apdailai rinktis medieną?
Domina šiltinimo būdai. Kas geriau purškiama akmens vata ar purškiama ekovata?
Norime išlyginti medinio namo sienas - apkalti mediniais 5 cm bruseliais (apačioje uždarant galus), apšiltinti ekovata ir apkalti naujomis medinėmis lentelėmis. Ar būtina ant ekovatos tiesti kvėpuojančią plėvelę? Jei būtina plėvelė, ar tarp plėvelės ir lentelių reikalingas oro tarpas? Ar gali ekovata liestis su medinėmis lentelėmis?
Ar galima stogą šiltinti šlapiuoju būdu? Ar tiesa, kad šlapiuoju būdu galima purkšti iki 15 cm storį? Stogui reikėtų apie 30 cm, tai kaip išspręsti šią problemą? Purkšti 15 cm šlapiuoju ir 15 cm sausuoju būdu?
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie pastatų šiltinimą lietuviška ekovata.
Kaip geriau šiltinti medinę perdangą? Akmens vata, ekovata ar poliuretanu? Kokie privalumai ir trūkumai? Šiltinimo plotas 160kv.m. Sienos šiltintos 25 cm neoporu.
Kaip geriau apšiltinti medines lubas ekovata? Antras aukštas kol kas negyvenamas (ateityje gali būti įrengtas), stogas nešiltintas. Skaičiau ir girdėjau prieštaringų šiltinimo būdu ekovata tai sunku dabar apsispręsti. Vieni sako, kad reikia dėti garo izoliacinę plėvelę iš apačios, kad drėgmė nesikauptų vatoje, o tarp sijų ekovatą. Kiti, kad jei dėsi plėvelę, garai neturės kur ištrūkti ir kaupsis pelėsis, tai reiks rekuperatoriaus. Tai siūlo dėti pralaidžią garams plėvelę, kad išgaruotų drėgmė. Kokią plėvelę pasirinkti? Ar užtektų ventiliatoriaus lubose, kad trauktų orą ir vėdintų patalpas?
Kiek sveria ekovatos kubas ir ar užtenka po perdanga paprastos "šiltnaminės" plėvelės, vietoj garo plėvelės?
Visi rašo apie ekovatą, jos savybes, užpūtimo metodus, patarkite kaip ją džiovinti viduje užpūtus šlapiu būdu? Ar tinka drėgmės surinkėjas ir koloriferis?
Kokio gamintojo ekovatą rinktis? Teko skaityti, kad austriška geresnė nei lietuviška, bet dar yra ir estiška ir latviška.
Noriu šiltinti palėpę ekovata, bet ten jau buvo kažkada šiltinta. Yra dėta ant lentų popierius ir stiklo vata 5 cm. Ar ant jos reikia dėti kokią nors plėvelę prieš dedant ekovatą? Ar ant ekovatos dėti kokią nors plėvelę? Palėpė bus negyvenama.
Norėjau pasiteirauti kaip apšiltinti mūrinį - karkasinį namą. Namo lauko sienos yra mūrinės, o pats karkasas medinis. Mūras yra sukabintas prie medinio karkaso ir tarp to sukabinimo yra oro tarpas (kokių 10 cm, tiksliai nepasakysiu dabar). Medinio karkaso "šiluminės" sienos yra taip pat apie 10 cm storio užpiltos pjuvenomis, apkaltos vieno pjovimo lentomis (tarp lentų yra tarpelių). Klausimas būtų toks, kurį tarpą reikia apšiltinti ekovata. Ar tą kuris yra tarp mūro ir karkaso, ar tas kuris užpiltas pjuvenomis, o gal reikia juos abu užpildyti?
Ar reikalinga garo plėvelė naudojant ekovatą stogui? Ar susidaręs rasos lašas jai nepakenks?
Kuo pigiau ir efektyviau šiltinti ar biria ekovata ar rulonais? Kiek į maišą telpa čekiskos ekovatos?
Kokia vata geriau šiltinti karkasinį namą iš vidaus? Paroc ar knauf ecose ekologiška vata? Kiek centimetrų vatos reikia apšiltinti stogą? Gegnes 18 cm. Kiek centimetrų geriausia šiltinti sienas? Prieš kalant lauko dailylentes jau 5 cm vatos apšiltinta. Kiek centimetrų vatos dėti į perdangą? Kiek centimetrų vatos pertvarom?
Kokia švino koncentracija ekovatoje?
Norėčiau apšiltinti mūrinio namo sienas, į oro tarpus pučiant termoputas ar ekovatą. Šiltinamų sienų aukštis - 2.55 m, ilgis - 7.4 m, plotis - 9 metrai. Langai ir durys užima maždaug 8.6 kv. m. Kiek apytiksliai kainuotų šiltinimas, kurį variantą geriau rinktis - termoputas ar ekovatą?
Domina namo sienų su oro tarpu šiltinimas. Vyrauja labai įvairos nuomonės, daugiausiai siūloma šiltinti ekovata, putų polisteroliu. Visgi kuo geriau šiltinti?
Sodo namelyje įrenginėju antrą aukštą (mansardą). Tarp pirmo aukšto ir antro yra medinė perdanga. Antrame aukšte, prieš darant grindis, tarpus tarp balkių planuoju užpilti ekovata, bet tarp lentų yra tarpų pro kuriuos gali byrėti ekovata į pirmą aukštą. Kokią plėvelę ar kitokį būdą patartumėte naudoti, kad nebyrėtų ekovata?
Noriu apšiltinti karkasinį namą - grindis, sienas ir stogą, 15 cm storio ekovata. Ar galima šiltinti ekovata šlapiuoju būdu rudenį, pastatui dar esant be langų. Kaip išgaruos vanduo iš drėgnos ekovatos ir galimai drėgnų gegnių.
 
Sritis:
Sritis: