Biri ekovata ar rulonais

Klausimas:
Kuo pigiau ir efektyviau šiltinti ar biria ekovata ar rulonais? Kiek į maišą telpa čekiskos ekovatos?
Komentarai:
Priklauso nuo to kaip pažiūrėsite. Jei mineralinę vatą dėsite pats ir savo darbo nevertinsite pinigine išraiška tai tuomet, žinoma, ja šiltinti jums atrodys pigiau. Pačiam apsišiltinti ekovata nelabai pavyks, todėl jau automatiškai gaunasi didesnė suma, nes prisideda medžiagos + darbai, tačiau jeigu jūs pats dėti mineralinės vatos neplanuojat tuomet skirtumas labai nedidelis, ekovata gal šiek tiek ir dominuoja su kaina, tačiau ne visada. Kalbant apie privalumus, žinoma, ekovata jų turi daugiau, vien todėl, kad tai yra birus produktas, dėl ko užpildomi visi tarpai ir pasiekiamos sunkiai prieinamos vietos. Taip pat ekovata turi puikią garso sugerties klasę - A. Ekovatoje esantys antiseptikai apsaugo pastato konstrukcijas nuo pelėsio bei grybelio. Taip pat ekovata yra nedegi ir, žinoma, turinti puikias šilumines savybes termoizoliacinė medžiaga.
Pigiau yra ruloninė akmens vata, bet geresnis rezultatas su ekovata, nes ruloninė vata yra minkšta, su ja nepasieksit idelalaus sandarumo su lagėm, kažkur bus sujungimo siūlės, o ekovata padengia viską ištisiniu sluoksniu be jokių sujungimo siūlių.
Maiše čekiškos vatos yra 13,6 kg, arba 0,35 kub.m, jei tai bus rankinis apšiltinimas, jei šiltinsim mes mechanizuotu būdu iš maišo gausis 0,39 kub.m
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Efektyviau biri pučiama vata - nes ji labiau užpildo oro tarpus
mes tiekiame Knauf Insulation biria pučiama vata Supafil
jos privalumai ir skirtumai nuo kitu:
- nedegi - degumas A1;
- susėdimas iki 1% - S1;
- netraukia drėgmes;
- visiškai ekologiška.
Saulius, Knauf insulation
 
Sritis:
Sritis: