Putų polistirenas

Rodomi įrašai 1-70 iš 126.
Naujai statyto namo sienos išmūrytos 24 cm storio blokeliais. Šiltinimui planuojame naudoti putų polistirolį. Svarstome, ar dėti lenkišką EPS-70, 15 cm storio ar lietuvišką. Niekur nerandu palyginimui putų polistirolo šiluminės varžos.
Statau A+ klasės energetinio efektyvumo namą. Projekte numatyta statyti iš 25 cm keraminių blokelių, apšiltinant jas 30 cm neoporo sluoksniu. Daugiau pasigilinus, suabejojau, ar yra nauda šiltinti 30 cm neoporo sluoksniu. Gal užtektų 25 cm? Ant 30 cm tampa problematiška namo apdaila. Pas mane ji numatyta 2 cm iš klinkerio plytų, pjautomis klijuojamomis plytelėmis. Ar jos laikysis priklijuotos ant 30 cm neoporo?
Noriu šiltinti namą A+ klasės, iškilo klausimas kuo geriau šiltinti 250mm neoporu ar 300mm baltu polistirolu? Žinau ten tas jų savybes, kad neoporas ale šiltesnis ir t.t., bet ar realybėje jis yra naudingesnis ar ne? Gal kas turi kokių pavyzdžių ar kokių žinių, kurias būtų galima pažiūrėti gyvai, o ne tik popieriuje? Tarkim kaip pvz. paėmus du lapus 1x1m, vieną neoporo kitą baltą, juos šildyti tokiu pat principu ir žiūrėti su termovizoriumi, kuris daugiau šilumos išskiria ar kaip čia pasakyti. Pataisykit mane, jei kažką ne taip sakau, nes kol kas tai niekaip nerandu jokios medžiagos apart dokumentacinės, kad juodas ant popieriaus šiltesnis ir nežinau kokį polistirolą pasirinkti...
Ieškant putų polistirolo grindims susidūrėme su daugybe skirtingų nuomonių. Namas 80kv. norim dėti 20cm storio polistirolą šildomoms grindims, kurį geriau rinktis EPS 80 ar EPS 100? Pamatuose supiltas smėlis, ar reiktų dėti plėvelę prieš dedant polistirolą?
Kokio storio turėtų būti išorinės sienos, kokie blokeliai ir kiek putų polistirolio montuoti norint optimalios namo sienos varžos? Ar ne per daug būtų 30 cm betono blokeliai ir 25 cm polistirolio?
Ar putų polistirolas bijo graužikų? Kaip reikėtų įrengti namo šiltinimą su putų polistirolu nuo jų būtų apsisaugota?
Kuo geriau šiltinti pamatą iš vidaus, renkantis tarp šių dviejų variantų: Finnfoam ekstruzinis polistirolas (XPS) ar Polistireninis putplastis EPS 100 ? Pasiskaičiavau tarkim jei šiltinčiau 10cm storiu su EPS100 ir 5cm storiu su XPS, tai XPS gaunasi apie 30€ brangiau (šiltinimo storis pasirinktas tik kaip pvz skaičiavimams). Toks kainų skirtumas skaitau yra tikrai nedidelis. Bet XPS turi žymiai didesnę šilumos varžą, teisingai? Ir jei tarkim šiltinant XPS dvigubai plonesniu sluoksniu nei EPS100, yra išgaunama vis tiek didesnė šilumos varža. Ar aš teisus?
Koks yra putų polistirolo tinkavimo darbų eiliškumas. Kokias medžiagas ir kokia tvarka naudoti atliekant tinkavimo darbus?
Statysiu karkasinį namą 15 cm pločio iš lauko pusės dėsiu OSB plokštę, 10 cm polisterolį ir tinkuosiu iš vidaus. Ar nesigaus kondensatas ? ir ka daryt kad to išvengčiau ?
Norėjau paklausti, kokiais klijais klijuoti polistireninio putplasčio plokštes? Ar galima be smeigių?
Ką geriau naudoti renovuojant dviejų aukštų mūrinį namą – polistireninį putplastį ar akmens vatą? Ką pasiūlytumėte?
Kokią gaunu šiluminę varžą, jei mūriju keramikinį blokelį 20 cm ir ant jo putų polisterolas 20 cm (baltas)? Ar geriau dėti neoporą? Ar bus didelis šiluminių varžų skirtumas?
Statausi namą, greitai ateis laikas, kai reiks pasirinkti, ar akmens ar polistirenas. Planuojamas šiltinimo sluoksnis 25 cm. Ką verta rinktis geriau? Visi kalba, kad vata ekologiška, o kas prakstiškiau ? kieno varža geresne, vata ar polistirenas ? 25 cm akmens vatos (minkštos) ir 25 NEOPORO polistireno ?
Namas pastatytas iš 30 cm storio akyto betono blokeliu gkg 3 (550x250). Ar užtenka 10 cm storio fasadinio putplasčio 70 kietumo ir dekoratyvinio fasadinio tinko? Kokia būtų tokios sienos šiluminė varža?
Ar būtina putų polistirolą tvirtinti smeigėmis? Ir ką tas pakeičia?
Šiltinant putų polistirolu, ar reikėtų klijus tepti šukomis, ar aplink kraštus su taškais viduryje? Susidūriau su skirtingai dirbti siūlančiais meistrais. Ar dedant kauburėlius viduryje nesiformuos rasa tarp polistirolo ir sienos? Kurį kelią patartumėte kaip patikimesnį, ilgaamžiškesnį?
Prašau paaiškinti kuo skiriasi frezuotas ir nefrezuotas neoporas, ar skiriasi jų šiluminė varža? Pagal projektą numatytas fasado šiltinimas EPS70-250mm, būtent tokį ir svarstome pasirinkti, tik iškilo diskusija, gal rinktis nefrezuotą, kadangi labai daug langų ir kampų, kas įtakos didelį neoporo išpjaustymą ir padidins medžiagų sąnaudas.
Šiltiname namą putplasčiu EPS 70 iš išorės. Dėl finansinių sumetimų ketiname visa kita (armavimą, tinką ir pan.) dėti tik pavasarį. Ar nebus blogai putplastį palikus per žiemą be jokio tinko?
Ar galima putų polistirolu šiltinti lubas kambario viduje? Ar patalpos viduje esantis putų polistirolas kenkia sveikatai?
Kokiais instrumentais pjaunamas putų polistirolas ir aliumininis cokolis? Ar reikia pergręžti dujų silikato sieną, norint pritvirtinti plastikinius „grybus" putų polistirolo tvirtinimui?
Kokie yra neoporo tipai? Kiek tas pilkasis UAB Kauno šilo neorpas (polistirolas) lygus ar artimas tikrajam neoporui. Ar egzistuoja neoporas skirtas fasadų šiltinimui?
Nusprendėme namą statyti akyto betono blokelių. Pagal gamintojus šie blokeliai gerai kvėpuoja, tačiau ar apšiltinus putų polistirolu jie kvėpuos? Putų polistirolas turbūt sunkiai pralaidus vandens garams.
Kokias klijais klijuoti putų polistirolą, jei pamatas išteptas bitumine mastika? Kaip prie putų polistirolo tvirtinti membraną?
Antrojo aukšto perdangą (lubas) noriu apšiltinti putų polistirolu 10 cm. Man sako, kad vata 20 cm geriau, nes ji pralaidi orui, o polistirolas ne. Kokias medžiagas rinktis perdangos šiltinimui?
Ar šiltinant namo sieną polistireniniu putplasčiu, klijuojant jį prie sienos – jeigu siena yra šlapia ar įsigėrusi lietaus vandens, ar klijai, kuriais klijuojamas polisterinis putplastis prikibs gerai ir kokybiškai laikysis minėtasis putplastis? Ar reikia laukti, kol siena išdžius?
Norim apšiltint rekonstruojamą namą polistirolu 20cm. Galvojame apie "neoporą". Ar yra kažkokių esminių skirtumų tarp gamintojų kaip pvz.: Kauno "Šiloporas", Ukmergės gelžbetonio "Neoporas" ir Etna EPS 70 su grafitu?
Statau naujos statybos namą. Planavau šiltinti 20cm pilko Neoporo, kad būtų geresnė varža. Tačiau atvykus į prekybos vietą vadybininkas man primygtinai siūlė nedėti neoporo, o šiltinti baltu polistireno putplasčiu. Anot jo, neoporas keičiantis oro temperatūrai turi savybę išsipūsti ar susitraukti, ko todėl atsiranda įvairūs išlinkimai ir nukenčia namo sandarumas bei tinkas ant fasado. Taigi norėčiau sužinoti ar yra tame tiesos ir norėčiau gauti alternatyvių pasiūlymų namo apšildymui.
Laba diena. Renovuojamas daugiabutis. Statybininkai nugruntavo rūsio plokštes ir apklijavo putų polistirolu 15cm. Armavo tinkliuku ir užtepė armavimo klijais. Dabar tranšėją užkasė. Ar nereikia papildomai ant putų prieš užkasant dėti hidroplėvelės ar nutepti kokiu vandenį atsumenčiu skysčiu ? Ar nuo drėgmės nepradės irti putų polistirolas ? Ačiū.
Kokiais klijais geriausia klijuoti putų polistirolą tarpusavyje ir ar yra kokia medžiaga, kuri sustiprintų polistirolą, kad jis nebūtų toks trapus?
Statomas namas Klaipėdos rajone, kur vyrauja vėjai. Patarkite šiltinimo būdą. Per daug netaupant finansų. Statytojas sako: dujų silikato blokelis 30 cm, putų polistirolas 10 cm ir klinkeris 8 cm. Užsiminus apie medžiagas nuo vėjo, dar +3 cm akmens vata nuo vėjo. Architektė parašė: dujų silikato bl. 30 cm, polisterolas 20 cm ir klinkeris 11.5 cm. Dabar kuo tikėti ir ką daryti? Tikrai reikia kažko nuo vėjo. Girdėjau, jei tinkuoti polistirolą spec. tinku nuo vėjo, tai tinkas ir polist. turi būti specialus. Patarkite, kaip suvesti galus, kaip skaičiuoti, kuo pasitikėti, kad namas būtų šiltas gyventi?
Kokios galimos blogos pasekmės, jei namas bus apšiltintas putų polistirolu (ar vata), bet nebus aptinkuotas ir paliktas žiemoti?
Namą iš blokelių planuoju šiltinti putų polistirolu. Kokį putų polistirolo sluoksnį reikėtų dėti pamatams ir grindims. Iš kurios pusės šiltinti pamatus. Antrame aukšte bus gelžbetoninė perdanga, planuoju dėti 5 cm storio putų polistirolą. Kaip patartumėte apšiltinti perdangą? Ar tikslinga šiltinti iš abiejų pusių?
Kokiais klijais klijuoti putų polistirolą esant minusinei temperatūrai? Ar galima jį priklijuoti makrofleksu?
Planuoju statyti namą iš silikatinių blokelių M18 ir apšiltinti pilku polistirolu neoporu 30cm storio. Ar yra šiuo metu protingas tvirtinimas smeigėm tokio storio? Gal pakaktų 25cm neoporo, kad pasiekti A klasę?
Naują namą planuojama šiltinti 20 cm putų polistirolu. Kokį putplastį rekomenduojate naudoti - frezuotą ir nefrezuotą? Ir kodėl?
Naujos statybos namas apšiltintas polistiroliu. Dabar statybininkai armuoja, bet tinklelį deda ne vertikaliai, bet horizontaliai. Ar galima taip jį dėti?
Ar galima naudoti polistirolo granules kaip pagrindinę šiltinamą medžiagą vertikaliuose ir horizontaliuose paviršiuose. Situcija tokia: medinis namas, o palėpėje padaryti neapšiltinti kambariai iš medžio plaušo plokštes. Apšiltinimas vyktų kaip ir karkasinio namo principu į palepes, bei dabartiniu kambariu lubu. Viena siena apšiltinau ekovata, o dabar atsirado galimybė gauti polistirolo granulių, kurios nieko nekainuotų. O gal galima granules maišyti su ekovata? Būčiau linkęs ant lubų pilti vien granules, bet gerokai stori, kad ir 40 cm, ar pasiteisintų toks apšiltinimo būdas? Nepretenduotų į labai auskštą apšiltinimo lygį, bet ir nesinorėtų visai šilumos nelaikančių patalpų.
Ar galima karkasinio namo fasadą apšiltinti putų polistirolu? Procesas būtų toks: ant karkaso iš lauko pusės užsidėtų usb plokštė, po jos sektų putų polistirolu ir po to jau struktūra ar klinkerinė plytelė. Ar nepradės pūti karkaso konstrukcijos, jei bus uždarytos be vėdinimo?
Koks būtų pamatų apšiltinimui tinkamas putu polistirolas, kokia markė ir storis.
Pirmame namo aukšte šildomoms grindims ketinu dėti EPS100 polistirolą, tik nežinau kokį rinktis – lietuvišką ar lenkišką. Kuris geriau?
Ar galima naudoti putų polistirolą ir akmens vatą mansardos šiltinimui? Ar galima dėti putų polistirolą mansardos apšiltinimui prieš dedant Paroc vatą tarp gegnių?
Ar galimas toks mūrinio pastato (reikia įsirengt darbines patalpas) šiltinimo būdas - iš lauko apšiltint 50 mm polistirolo ir iš vidaus padaryti tą patį ir nuarmuoti, kad sienos nereikėtų tinkuoti? Ar galimas toks apšiltinimas ir kaip jį teisingai atlikti? Ar toks šiltinimas bevertis?
Noriu apšiltinti „alytnamio“ tipo namą putų polistirolu. Sienos storis apie 30 cm: apie 10 cm keramzitbetonis + 10 cm stiklo vatos+ apie 10 cm keramzitbetonis. Kokio storio putplasčio reiktų?
Pastebėjau, kad putų polistirolą „Styrodur“ graužia baltos kirmelaitės. Ką daryti su šiltinimo medžiaga? Ar ji dar bus tinkama naudoti?
Norime apšiltinti namo perdanga esančią virš atviros terasos. Perdanga - gelžbetonio plokšte 22 cm storio, antrame aukšte tame plote labai šaltos grindys. Norėčiau paklausti: kuo geriau šiltinti, koks medžiagos storis, ar esant -10 laipsnių galima dirbti?
Ar verta šiltinti seną pastatą iš išorės 15 cm putų polistirolu. Pastate įrengtas tik momentinis šildymas krosnelė - židinys, kuris kūrenamas tik renginių metu. Ar įdėtos investicijos pateisins mūsų lūkesčius, ar bus pastate šilta?
Sudėjau 40 cm pločio pamatinius blokus. Siena bus: 20cm keraminis blokelis, 15cm neoporas, 8,5 cm klinkerinė plyta. Klausimas - kaip geriausiai apšiltinti pamatus, kad nesusidarytų šalčio tiltas? Ar logiška dėti 10 cm polistirolo iš išorės (taip pamatas būtų 8 cm platesnis nei mūro siena)? Ar užtenka apšildinti vidinę pamato pusę su 5cm polistirolo (šaltis iš pamato pereina tiesiai į blokelį, kuris šaltį perduos į kambarį)?
Galvojame apie lauko sienų šiltinimą neoporu. Kaip reikėtų klijuoti neoporą prie sienų? Kokius klijus naudoti? Kokia darbų eiga?
Polisterolas klijuotas vadinamais "kleckais" ar tai blogai? Ir kaip galima būtų ištaisyti šitą klaidą iš vidaus?
Ar tiesa, kad purškiamais klijais klijuoti XPS plokštę yra geriau, negu naudojant sausą mišinį? Kuo apdirbti XPS plokšte išklijuotą sieną prieš tapetavimą?
Alytnamį noriu šiltinti eps70 10 cm. Sienos nėra lygios. Didžiausia paklaida 5 gal 6 cm. Kuo geriau būtų klijuoti plokštes - klijavimo putomis ar cementiniais klijais? Kuo pigiau? Kuo lengviau?
Statome vieno aukšto namą, perdanga medinė 20 cm storio, palėpė negyvenama, ar galima tarp gegnių naudoti polisterolą, o viršutinę dalį perdangos uždengti vata ?
Pagal konstruktorės skaičiavimus polinių gręžtinių pamatų rostverkas turi būti apšiltintas EPS100 150mm storio polistirolu. Visi kaimynai aplinkui šiltina XPS F-300 100 mm storio polistirolu sakydami, kad XPS mažiau įgeria drėgmę ir ilgesnį laiką nepraranda savo techninių charakteristikų. Mano skaičiavimais apšiltinus XPS 100 mm pamato varža sumažėtų beveik 30 %. Ką galėtumėte pasiūlyti/rekomenduoti šiuo atveju? Norėtųsi naudoti XPS, bet jo nebūna 150 mm storio.
Ką geriau naudoti pirties šiltinimui iš vidaus, polistirolą ar akmens vatą?
Ruošiuosi šiltinti namo pamatus. Kadangi po apšiltinimo pamatai bus išsikišę už fasado, norėtųsi, kad tas išsikišimas būtų kuo mažesnis. Klausimas, ar vietoje planuoto EPS100 10cm, dedant XPS, Styrodur 5cm gausiu tą patį efektą? Ir ar reikia drenažinės membranos naudojant XPS, Styrodur? Gruntas smėlis.
Statomą namą nusprendėme apšiltinti neoporo putplasčiu. Bet apdailai norėtume medinių dailylenčių. Ar galima taip derinti nevėdinamas šiltinimo medžiagas su medžiu ar kitomis karkasinėmis apdailos sistemomis?
Ar tinka polistirolą klijuoti prie namo sienų su makrofleksu "Penosil" aplink polistirolo lakštą, o per vidurį dėti klijų taškus? Nežinau ką daryti. Taip siūlo šiltinimo meistrai, namas mūrinis.
Ar galima šiltinti perdengimą su putų polistirolu? Palėpė bus negyvenama. Palėpės grindys iš MDP prisuktos ant perdengimo balkių. Ar būtina įrengti garo plėvelę, ar galima ir nedėti jos ?
Planuoju mūrinio namo fasadą šiltinti putų polistirolu - neoporu 70N. Kiek žinau yra du gamintojai Lietuvoje, taip pat pardavinėjamas Lenkijoje gamintas Knauf. Pagal specifikacijas jie vienodi, tačiau ar realiai yra kažkokie skirtumai tarp jų? Girdėjau, kad lenkiškas lengvesnis.
Ar galima ant putų polistirolo ar (ekstruzinio) viršaus kloti šildymo sistemą tiek elektrinį bei vandeninį?
Namo stogo perdanga yra apšiltina ekovata. Tačiau jos yra tik apie 20 cm. Manau tai yra ganėtinai mažai. Galvoju ant esamos ekovatos dėti putų polistirolą tiksliau - neoporą 10 cm. Kokie būtų pliusai/minusai naudojant ekovatą ir polistirolą kartu?
Planuoju pirkti putų polistirolą namo fasado apšiltinimui. Esu sugalvojęs klijuoti 1m x 3m ir 1m x 1m (kombinuotai) ilgio polistirolo lapais, taip sumažinčiau nereikalingų sujungimo siūlių skaičių tarp polistirolo lapų. Ar šis mano sprendimas labai neapsunkins polistirolo klijavimo?
Noriu šiltini savo namą. Tik nežinau kokia medžiaga, noriu pasiekti gerą šiluminę varžą. Turiu namo fasado cementinės dailylentes jau tas nesvarbu. Svarbu kuom ji apšiltinti. Noriu turėti A+, A++ klases namą. Namo mūras yra keramzitiniai blokeliai 0,25 cm ir langai jau yra sudėti lygiai su išorine siena. Tad labai išstorinti sienos nenorėčiau, nes gausis langai giliai, ar čia jau yra padaryta klaida su langais?
Statysiu A klasės namą, naudosiu Roclite 200x300x600s, šiluminė varža R=3. Ką naudoti putplastį, neoporą ar vatą (jei vata tinka akyto betono blokeliui)? Koks reikalingas vieno ar kito storis ir pagal kainą, kas pigiau gaunant A klasės sienos šiluminę varžą.
Domina pamatų šiltinimas. Senas namas yra padidintas ant mažo pamato, t.y. storis 20cm, gylis (į žemę) apie 50cm, virš žemės apie 20cm, armatūros dėta minimaliai - dvi juostos. Žemė žvyras su smėlio ir vietom truputį molio priemaišom. Ar verta ir ar padės (prieš įšalo laužymus) pamato atkasimas ir apklijavimas putų polistirolu? Priestato siena iš fibo blokelių 20cm, vieno aukšto su šlaitiniu stogu.
Kokias medžiagas naudoti, norint priklijuoti polistirolą prie polistirolo? Ar galima naudoti rotbandą arba klijus Kleber PM KNAUF?
Domina akyto betono blokelių šiltinimas. Planuoju statyti 1 aukšto namą iš akyto betono blokelių 20 cm storio. Projektuotojas parinko apšiltinimą polistirolu, sutarėm dėl 35 cm storio, tačiau statybininkai yra prieš, ir sako, jog akyto betono blokelių iš vis negalima apšiltinti polistirolu. Ar tai tiesa?
Kuo šiltinti fibo blokelius? Ar galima fibo blokelius 25 cm storio, šiltinti poliuretano plokštėmis ir kokio storio reikėtų išgaunant maksimalią šilumos varžą?
Planuoju apšiltinti namą, sienų konstrukcija tokia: iš lauko silikatinė plyta 120mm, oro tarpas 70-80mm, vidinė dalis 220mm dujų silikato blokeliai, oro tarpas užpildytas termo putomis (daniška technologija). Ar gausiu efektą apšiltindamas putplasčiu ar bus tik bereikalingos išlaidos?
Koks būtų efektyviausias būdas apšiltinti namą. Ir atitiktų kokybę ir kainą?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto