Putų polistirenas – Patarimai

Šiltinu pamatus karkasinio sodo namelio (visas pamato aukštis yra apie 50cm, iš jų bus uždengta žeme apie 15-20cm). Nupirkau apšiltinimui ekstruzinį polistirolą XPS Finnfoam FL-300XX 1235x585x50mm storio (ventiliuojamas fasadas neduoda naudoti storesnio). Dabar išeina, kad klijuosiu ant turimo pamato 585mm plokštę. Iš to ploto plokštė bus prisiglaudusi prie pamato tik apie 46cm, o apačioje "kabės" nepriklijuotas ir neprisiglaudės polistirolo gabalas... Ar verta tą nepriklijuotą gabalą užkasinėti, ar reikia pjauti pagal pamato aukštį (bijau dėl to, kad užkasant gali plokštę sulaužyti, o žiemą - išstumti). Nes prisideda dar ir tokia problema - apačia pamatų nelygi, nukreipta po mechaninio lyginimo gylin į pamatą ir nuimtas žemės sluoksnis. Todėl bandysiu plokštes klijuoti su CeresitCT85 dėl didesnio ploto sukibimo, nors planavau klijuoti su klijuojančiom putom Penosil SPEEDFIX EPS & XPS 878. Kokie būtų patarimai specialisto, kad nesugadinti produkto?
Ar galima ant fasado apšiltinto polistirenu (eps70), sukti skardą? Pačios sienos silikatiniai blokeliai arko m18. Ar papildomai reikėtų kažkuo polistireną padengti, ar galima tiesiog sukti medį ir ant jo tvirtinti skardinį fasadą?
Ar putų polistireno plokštės klijuojamos prie lubų kenkia sveikatai? Ypač karštomis vasaros dienomis.
Noriu apšiltinti ,,alytnamio" tipo namą. Dabar iš vidaus šiltinta 5cm akmens vata, karkasas 10cm (stiklo vata), oro tarpas apie 4cm, apmūryta skylėtomis plytomis. Ar galiu ant plytų klijuoti 10cm polisterolį? Ir kokią varžą jau turiu ir gausiu, ar verta?
Pagal projektą numatytas fasado šiltinimas EPS 70 25cm storio + silikoninis dekoras, ar galima šiltinti EPS 100 ir ar bus kokia nauda, o gal atvirkščiai?
Sveiki, dėl grindų aukščio išsaugojimo po THERMOFLOOR NEO 47 (Šilputa) galvoju dėti 5cm "stirodūro" ar užtenka ir eps100? Perdanga gelžbetoninė po apačia rūsys... ar padėtų dar apšiltinti perdangą iš rūsio? Ir dėl nedidelio storio izoliacinės medžiagos ant viršaus ar betonas nesugers nemažai šilumos iš šildomų grindų?
Sveiki, medinis karkasinis namas, paviršius 3cm lentos dažytos ir impregnuotos. Apklijuota 15cm eps puta. Visi aplink pasidalinę į 2 stovyklas, supus ir viskas bus gerai. Ką manot? Jei manot, kad supus, kokie patarimai/sprendimai?
Norėtume sužinoti kiek kainuoja NEOPORO putų polisterolis 15 cm storio 170 m2, ir 10 cm 70 m2 frezuoto.
Naujai statyto namo sienos išmūrytos 24 cm storio blokeliais. Šiltinimui planuojame naudoti putų polistirolį. Svarstome, ar dėti lenkišką EPS-70, 15 cm storio ar lietuvišką. Niekur nerandu palyginimui putų polistirolo šiluminės varžos.
Ieškant putų polistirolo grindims susidūrėme su daugybe skirtingų nuomonių. Namas 80kv. norim dėti 20cm storio polistirolą šildomoms grindims, kurį geriau rinktis EPS 80 ar EPS 100? Pamatuose supiltas smėlis, ar reiktų dėti plėvelę prieš dedant polistirolą?
Statau A+ klasės energetinio efektyvumo namą. Projekte numatyta statyti iš 25 cm keraminių blokelių, apšiltinant jas 30 cm neoporo sluoksniu. Daugiau pasigilinus, suabejojau, ar yra nauda šiltinti 30 cm neoporo sluoksniu. Gal užtektų 25 cm? Ant 30 cm tampa problematiška namo apdaila. Pas mane ji numatyta 2 cm iš klinkerio plytų, pjautomis klijuojamomis plytelėmis. Ar jos laikysis priklijuotos ant 30 cm neoporo?
Noriu šiltinti namą A+ klasės, iškilo klausimas kuo geriau šiltinti 250mm neoporu ar 300mm baltu polistirolu? Žinau ten tas jų savybes, kad neoporas ale šiltesnis ir t.t., bet ar realybėje jis yra naudingesnis ar ne? Gal kas turi kokių pavyzdžių ar kokių žinių, kurias būtų galima pažiūrėti gyvai, o ne tik popieriuje? Tarkim kaip pvz. paėmus du lapus 1x1m, vieną neoporo kitą baltą, juos šildyti tokiu pat principu ir žiūrėti su termovizoriumi, kuris daugiau šilumos išskiria ar kaip čia pasakyti. Pataisykit mane, jei kažką ne taip sakau, nes kol kas tai niekaip nerandu jokios medžiagos apart dokumentacinės, kad juodas ant popieriaus šiltesnis ir nežinau kokį polistirolą pasirinkti...
Ar putų polistirolas bijo graužikų? Kaip reikėtų įrengti namo šiltinimą su putų polistirolu nuo jų būtų apsisaugota?
Kuo geriau šiltinti pamatą iš vidaus, renkantis tarp šių dviejų variantų: Finnfoam ekstruzinis polistirolas (XPS) ar Polistireninis putplastis EPS 100 ? Pasiskaičiavau tarkim jei šiltinčiau 10cm storiu su EPS100 ir 5cm storiu su XPS, tai XPS gaunasi apie 30€ brangiau (šiltinimo storis pasirinktas tik kaip pvz skaičiavimams). Toks kainų skirtumas skaitau yra tikrai nedidelis. Bet XPS turi žymiai didesnę šilumos varžą, teisingai? Ir jei tarkim šiltinant XPS dvigubai plonesniu sluoksniu nei EPS100, yra išgaunama vis tiek didesnė šilumos varža. Ar aš teisus?
Kokio storio turėtų būti išorinės sienos, kokie blokeliai ir kiek putų polistirolio montuoti norint optimalios namo sienos varžos? Ar ne per daug būtų 30 cm betono blokeliai ir 25 cm polistirolio?
Koks yra putų polistirolo tinkavimo darbų eiliškumas. Kokias medžiagas ir kokia tvarka naudoti atliekant tinkavimo darbus?
Norėjau paklausti, kokiais klijais klijuoti polistireninio putplasčio plokštes? Ar galima be smeigių?
Statysiu karkasinį namą 15 cm pločio iš lauko pusės dėsiu OSB plokštę, 10 cm polisterolį ir tinkuosiu iš vidaus. Ar nesigaus kondensatas ? ir ka daryt kad to išvengčiau ?
Kokią gaunu šiluminę varžą, jei mūriju keramikinį blokelį 20 cm ir ant jo putų polisterolas 20 cm (baltas)? Ar geriau dėti neoporą? Ar bus didelis šiluminių varžų skirtumas?
Šiltinant putų polistirolu, ar reikėtų klijus tepti šukomis, ar aplink kraštus su taškais viduryje? Susidūriau su skirtingai dirbti siūlančiais meistrais. Ar dedant kauburėlius viduryje nesiformuos rasa tarp polistirolo ir sienos? Kurį kelią patartumėte kaip patikimesnį, ilgaamžiškesnį?
Statausi namą, greitai ateis laikas, kai reiks pasirinkti, ar akmens ar polistirenas. Planuojamas šiltinimo sluoksnis 25 cm. Ką verta rinktis geriau? Visi kalba, kad vata ekologiška, o kas prakstiškiau ? kieno varža geresne, vata ar polistirenas ? 25 cm akmens vatos (minkštos) ir 25 NEOPORO polistireno ?
Ką geriau naudoti renovuojant dviejų aukštų mūrinį namą – polistireninį putplastį ar akmens vatą? Ką pasiūlytumėte?
Ar būtina putų polistirolą tvirtinti smeigėmis? Ir ką tas pakeičia?
Prašau paaiškinti kuo skiriasi frezuotas ir nefrezuotas neoporas, ar skiriasi jų šiluminė varža? Pagal projektą numatytas fasado šiltinimas EPS70-250mm, būtent tokį ir svarstome pasirinkti, tik iškilo diskusija, gal rinktis nefrezuotą, kadangi labai daug langų ir kampų, kas įtakos didelį neoporo išpjaustymą ir padidins medžiagų sąnaudas.
Namas pastatytas iš 30 cm storio akyto betono blokeliu gkg 3 (550x250). Ar užtenka 10 cm storio fasadinio putplasčio 70 kietumo ir dekoratyvinio fasadinio tinko? Kokia būtų tokios sienos šiluminė varža?
Sveiki, ar darant šildomas grindis rekomenduotumėte pirma išbetuonuoti 5cm tada dėti putplastį, plėvelę ir t.t.? Klausiu dėl pelių, nes kalbama, kad jos graužia polistirolį. Ačiū.
Šiltiname namą putplasčiu EPS 70 iš išorės. Dėl finansinių sumetimų ketiname visa kita (armavimą, tinką ir pan.) dėti tik pavasarį. Ar nebus blogai putplastį palikus per žiemą be jokio tinko?
Ar galima putų polistirolu šiltinti lubas kambario viduje? Ar patalpos viduje esantis putų polistirolas kenkia sveikatai?
Kokiais instrumentais pjaunamas putų polistirolas ir aliumininis cokolis? Ar reikia pergręžti dujų silikato sieną, norint pritvirtinti plastikinius „grybus" putų polistirolo tvirtinimui?
Nusprendėme namą statyti akyto betono blokelių. Pagal gamintojus šie blokeliai gerai kvėpuoja, tačiau ar apšiltinus putų polistirolu jie kvėpuos? Putų polistirolas turbūt sunkiai pralaidus vandens garams.
Ar galima karkasinio namo fasadą apšiltinti putų polistirolu? Procesas būtų toks: ant karkaso iš lauko pusės užsidėtų usb plokštė, po jos sektų putų polistirolu ir po to jau struktūra ar klinkerinė plytelė. Ar nepradės pūti karkaso konstrukcijos, jei bus uždarytos be vėdinimo?
Kokie yra neoporo tipai? Kiek tas pilkasis UAB Kauno šilo neorpas (polistirolas) lygus ar artimas tikrajam neoporui. Ar egzistuoja neoporas skirtas fasadų šiltinimui?
Ar šiltinant namo sieną polistireniniu putplasčiu, klijuojant jį prie sienos – jeigu siena yra šlapia ar įsigėrusi lietaus vandens, ar klijai, kuriais klijuojamas polisterinis putplastis prikibs gerai ir kokybiškai laikysis minėtasis putplastis? Ar reikia laukti, kol siena išdžius?
Norim apšiltint rekonstruojamą namą polistirolu 20cm. Galvojame apie "neoporą". Ar yra kažkokių esminių skirtumų tarp gamintojų kaip pvz.: Kauno "Šiloporas", Ukmergės gelžbetonio "Neoporas" ir Etna EPS 70 su grafitu?
Kokiais klijais geriausia klijuoti putų polistirolą tarpusavyje ir ar yra kokia medžiaga, kuri sustiprintų polistirolą, kad jis nebūtų toks trapus?
Kokias klijais klijuoti putų polistirolą, jei pamatas išteptas bitumine mastika? Kaip prie putų polistirolo tvirtinti membraną?
Antrojo aukšto perdangą (lubas) noriu apšiltinti putų polistirolu 10 cm. Man sako, kad vata 20 cm geriau, nes ji pralaidi orui, o polistirolas ne. Kokias medžiagas rinktis perdangos šiltinimui?
Kokiais klijais klijuoti putų polistirolą esant minusinei temperatūrai? Ar galima jį priklijuoti makrofleksu?
Laba diena. Renovuojamas daugiabutis. Statybininkai nugruntavo rūsio plokštes ir apklijavo putų polistirolu 15cm. Armavo tinkliuku ir užtepė armavimo klijais. Dabar tranšėją užkasė. Ar nereikia papildomai ant putų prieš užkasant dėti hidroplėvelės ar nutepti kokiu vandenį atsumenčiu skysčiu ? Ar nuo drėgmės nepradės irti putų polistirolas ? Ačiū.
Noriu paklausti ar galima šiltinti sienas su ekstruziniu polistirolu/polistirenu?
Galvojame apie lauko sienų šiltinimą neoporu. Kaip reikėtų klijuoti neoporą prie sienų? Kokius klijus naudoti? Kokia darbų eiga?
Noriu šiltini savo namą. Tik nežinau kokia medžiaga, noriu pasiekti gerą šiluminę varžą. Turiu namo fasado cementinės dailylentes jau tas nesvarbu. Svarbu kuom ji apšiltinti. Noriu turėti A+, A++ klases namą. Namo mūras yra keramzitiniai blokeliai 0,25 cm ir langai jau yra sudėti lygiai su išorine siena. Tad labai išstorinti sienos nenorėčiau, nes gausis langai giliai, ar čia jau yra padaryta klaida su langais?
Planuoju statyti namą iš silikatinių blokelių M18 ir apšiltinti pilku polistirolu neoporu 30cm storio. Ar yra šiuo metu protingas tvirtinimas smeigėm tokio storio? Gal pakaktų 25cm neoporo, kad pasiekti A klasę?
Statysiu A klasės namą, naudosiu Roclite 200x300x600s, šiluminė varža R=3. Ką naudoti putplastį, neoporą ar vatą (jei vata tinka akyto betono blokeliui)? Koks reikalingas vieno ar kito storis ir pagal kainą, kas pigiau gaunant A klasės sienos šiluminę varžą.
Naują namą planuojama šiltinti 20 cm putų polistirolu. Kokį putplastį rekomenduojate naudoti - frezuotą ir nefrezuotą? Ir kodėl?
Bituminę dangą ant juodgrindžių naudočiau, dėl šalčio tiltų ir drėgmės patekimo. Ar geras pasirinkimas? Ar apskritai galima naudoti bituminę dangą namo viduje? Koks putplastis naudojamas grindims namo viduje, sutankintas (nes ribotas aukštis). Ar galima naudoti "stirodur" kaip apšiltinamąją medžiagą garažo grindims?
Ar galima šiltinti sien1 iš putplasčio gabaliukų? Kokio mažiausio dydžio gali būti klijuojamos atraižos pagal technologijas?
Naujos statybos namas apšiltintas polistiroliu. Dabar statybininkai armuoja, bet tinklelį deda ne vertikaliai, bet horizontaliai. Ar galima taip jį dėti?
Ar galima naudoti polistirolo granules kaip pagrindinę šiltinamą medžiagą vertikaliuose ir horizontaliuose paviršiuose. Situcija tokia: medinis namas, o palėpėje padaryti neapšiltinti kambariai iš medžio plaušo plokštes. Apšiltinimas vyktų kaip ir karkasinio namo principu į palepes, bei dabartiniu kambariu lubu. Viena siena apšiltinau ekovata, o dabar atsirado galimybė gauti polistirolo granulių, kurios nieko nekainuotų. O gal galima granules maišyti su ekovata? Būčiau linkęs ant lubų pilti vien granules, bet gerokai stori, kad ir 40 cm, ar pasiteisintų toks apšiltinimo būdas? Nepretenduotų į labai auskštą apšiltinimo lygį, bet ir nesinorėtų visai šilumos nelaikančių patalpų.
Statomas namas Klaipėdos rajone, kur vyrauja vėjai. Patarkite šiltinimo būdą. Per daug netaupant finansų. Statytojas sako: dujų silikato blokelis 30 cm, putų polistirolas 10 cm ir klinkeris 8 cm. Užsiminus apie medžiagas nuo vėjo, dar +3 cm akmens vata nuo vėjo. Architektė parašė: dujų silikato bl. 30 cm, polisterolas 20 cm ir klinkeris 11.5 cm. Dabar kuo tikėti ir ką daryti? Tikrai reikia kažko nuo vėjo. Girdėjau, jei tinkuoti polistirolą spec. tinku nuo vėjo, tai tinkas ir polist. turi būti specialus. Patarkite, kaip suvesti galus, kaip skaičiuoti, kuo pasitikėti, kad namas būtų šiltas gyventi?
Ar verta šiltinti naujai išmūrytas tvoros kolonas horizontaliai aplink kiekvieną guldant pūtų polistirolį po trinkelmis apie pusę metro aplink kievieną koloną? Ar tai padės kovoti su įšalu ir kolonų kilnojimu?
Ar galiu naudoti smulkintas putų polistirolo atraižas medinių grindų šiltinimui? Kokia varža susidarytų?
Ar galima naudoti putų polistirolą ir akmens vatą mansardos šiltinimui? Ar galima dėti putų polistirolą mansardos apšiltinimui prieš dedant Paroc vatą tarp gegnių?
Namą iš blokelių planuoju šiltinti putų polistirolu. Kokį putų polistirolo sluoksnį reikėtų dėti pamatams ir grindims. Iš kurios pusės šiltinti pamatus. Antrame aukšte bus gelžbetoninė perdanga, planuoju dėti 5 cm storio putų polistirolą. Kaip patartumėte apšiltinti perdangą? Ar tikslinga šiltinti iš abiejų pusių?
Sudėjau 40 cm pločio pamatinius blokus. Siena bus: 20cm keraminis blokelis, 15cm neoporas, 8,5 cm klinkerinė plyta. Klausimas - kaip geriausiai apšiltinti pamatus, kad nesusidarytų šalčio tiltas? Ar logiška dėti 10 cm polistirolo iš išorės (taip pamatas būtų 8 cm platesnis nei mūro siena)? Ar užtenka apšildinti vidinę pamato pusę su 5cm polistirolo (šaltis iš pamato pereina tiesiai į blokelį, kuris šaltį perduos į kambarį)?
Renovuojame seną namą, reikia šiltinti grindis virš rūsio. Planuojam įrenginėti grindinį šildymą vamzdeliais. Kokias medžiagas naudoti norint sutaupyti kiek įmanoma daugiau aukščio? Ar įmanoma įlipti į 10-15cm su visais sluoksniais (putplastis, vamzdeliai, betonas, grindų danga)? Kokį putplastį geriau rinktis?
Ar galima fasadą šiltinti dviem polistireno sluoksniais perdengiant siūles? Pvz. EPS70N 100mm + 100mm
Ar galima namo fasado šiltinimui naudoti putų polistireną EPS 80? Ar gerai prie jo prilimpa armavimo mišiniai?
Ar nieko neatsitiks, jeigu laikysiu EPS 100 polistirolą lauke? Pastogės nėra. Bijau, kad nesideformuotų ar dar kas neatsitiktų nuo saulės. Laikysiu gal kokį mėnesį kol sueis į vidų.
A+ Klasės namas. Projekte eps 70 baltas, 30cm storio. Bus klinkeris. Nusamdžiau fasado meistrus, jie klijuoja tik eps 80, deda storesnį tinklelį ir t.t. Žodžiu truputį medžiagos išbrangsta, nes kaip minėjo eps 70 nelabai tinka, jeigu bus klinkeris. Ar viskas teisingai?
Ar reikia smeigiuoti putų polistirolą? Namo aukštis 4m, polistirolas 15cm.
Namas jau beveik apšiltintas EPS (baltu) polistirolu. Artėja žiema, šalčiai ir bus palikta "peržiemoti" iki pavasario ir tada bus armuojama, dekoro dėjimas. Ar nieko blogo neatsitiks tuo laikotarpiu dėl UV spinduliuotės?
Numačiau rekonstruojamą gyvenamą namą šiltinti 20 cm putplasčiu iš išorės. Koks būtų skirtumas šiltinant vienu sluoksniu 20 cm ar dviem po 10 cm, juos tarpusavyje prakeičiant?
Ar saugu palikti Finnfoam XPS žiemoti sklype? Dėl oro sąlygų ir sklypo drėkimo šiais metais tikriausiai nespėsime įsirengti pamato iki galo, o Finnfoam jau atvežtas į sklypą.
Ar kenkia sveikatai bute išklijavus lubas putų polistirolu?
Kuo geriau šiltinti sienas polistireniniu putplasčiu ar ekstruziniu polistireniniu putplasčiu? Kieno šiluminė varža geresnė?
Namą pasistatėme iš fibo keramzitinių blokelių 25 cm. Atėjo laikas užsakyti sienų šiltinimo medžiagą. Pagal projektą turėjo būti pilkas putplastis, tačiau pasikalbėjus su meistrais, nepatarė to daryti, nes jis bijo saulės ir išsikraipo. Todėl nutarėme šiltinti baltu putplasčiu. Klausimas koks apšiltinimo sluoksnis turi būti, kad namas iš 25 cm fibo blokelių atitiktų A+ klasę.
Ar A+ klasės namui užtenka 20 cm polistirolo EPS 80, po juo supiltas 40 cm smėlio sluoksnis? Architektė sakė, kad pagal sumažintus reikalavimus, turėtų užtekti, nes smėlio sluoksnis irgi turi kažkokią varžą. Ar vis dėl to nerizikuoti (priduodant namą) ir dėti 25cm?
Planuojame statyti vieno aukšto 150 kv.m namą (su 30kv.m garažu). Gal galėtumėt patarti ar pasirinkti šiltinimo sprendimai tinkami, kad namas pasiektų A+ klasę. Pamatus šiltinti 250 mm storio polistireniniu putplasčiu EPS 70 Neo (neoporas) (ar reiktų 30cm?). Sienos 300 mm storio polistireniniu putplasčiu EPS 70 Neo (neoporas). Buvo minčių dėl vatos, bet svarstome šiek tiek klinkerinėm plytom namo išorę dėti, tai kaip ir atkrenta... O gal atsisakyti klinkerinių plytelių, nes namas geriau apsišiltintų su vata? Stogas vata apie 30-40 cm? Dėl grindų šiltinimo storio dar neturim apsisprendimo. Ką patartumėt?
Kokio storio putų polistirolu geriausiai šiltinti Rokų keramikos blokelių namo sienas?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166236 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 39 specializuotų įmonių