Putų polistirolas A+ klasės namo šiltinimui

Klausimas:
Noriu šiltinti namą A+ klasės, iškilo klausimas kuo geriau šiltinti 250mm neoporu ar 300mm baltu polistirolu? Žinau ten tas jų savybes, kad neoporas ale šiltesnis ir t.t., bet ar realybėje jis yra naudingesnis ar ne? Gal kas turi kokių pavyzdžių ar kokių žinių, kurias būtų galima pažiūrėti gyvai, o ne tik popieriuje? Tarkim kaip pvz. paėmus du lapus 1x1m, vieną neoporo kitą baltą, juos šildyti tokiu pat principu ir žiūrėti su termovizoriumi, kuris daugiau šilumos išskiria ar kaip čia pasakyti. Pataisykit mane, jei kažką ne taip sakau, nes kol kas tai niekaip nerandu jokios medžiagos apart dokumentacinės, kad juodas ant popieriaus šiltesnis ir nežinau kokį polistirolą pasirinkti...
Komentarai:
Pilkas polistireninis putplastis (Neoporas) skiriasi nuo baltojo viena pagrindine savybe - šilumos laidumo koeficientu. EPS 70 (balto) šis rodiklis 0,039, pilkojo - 0,032. Kuo šis skaičius mažesnis, tuo blogiau praleidžia šilumą. Taigi, pilkojo tokio pat storio plokštės varža apie 22 % didesnė, nei baltojo. Tuo įsitikinti galima tik vienu keliu - atvykus į gamintojo laboratoriją. Ši savybė kontroliuojama kasdien, bandant 30 x 30 cm 5 cm storio bandinius. Bandymui pasibaigus, kompiuteris parašo bandinio šilumos laidumo koeficientą 6 ž po kablelio tikslumu.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Reikėtų remtis gamintojų išduodama gaminio ESD. Deklaruojamos vertės yra patikrintos laboratorijose pagal patvirtintas metodikas. Jomis vadovaujasi projektuotojai, nes pasitiki. Manau, kad bet koks savarankiškas bandymas bus mažiau tikslus.
Darius Karvelis, UAB Šilputa
 
Sritis:
Sritis: