Šiltinimas – Patarimai

Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Yra senos statybos medinis namas. Dabar ant perdangos supilti spaliai. Kuo ir kaip būtų geriausia apšiltinti perdangą, kad sulaikyti šilumos pabėgimą? Spaliai mano supratimu šiandien dienai nekoks pasirinkimas. Sienas planuoju apšiltinti vata ir naujomis dailylentėmis. Namas ne nuolat gyvenamas.
Rasoja vidinės sienos (gelžbetoninis vainikas), sienų storis 25 cm. Lauko siena bus apšiltinama kitais metais. Kaip įsirengt kambarį (sienos bus dažomos), kad nepakenktų drėgmė? Ar padėtų sprendimas per žiemą išorinę sieną (gelžbetoninį vainiką) apšiltint?
Pirkom sodo namą. Galvojom šiltinti iš vidaus, bet dauguma nepataria, nes pelys ir pan. Namas mūrinis. Vidus iškaltas tom sovietinėm lentutėm. Jei jas pakeistumėm gipsu, be šiltinimo turbūt jau nepradės pelyt. Pavasarį oro tarpą šiltinsim. Šildymas name oras-oras.
Norime šiltinti šlaitinį stogą iš vidaus. Namas 1966 m. statybos, stogas keistas, skardinis. Tarpai tarp gegnių apie 1,20 cm, gegnės sudėtos 120×50 mm išmatavimų, stogas apie 115 kv. Kyla klausimas ar gerai bus tokius tarpus šiltinti akmens vata, dar gal gegnes pastorinant iki 150 ar 200 mm ar reiks kitomis medžiagomis naudotis, pvz. ekovata, putomis? Ar būtų kažkoks kitas būdas? Kiek klausėme, tai yra skirtingų nuomonių. Bus gyvenama antrame aukšte.
Ar galima ant fasado apšiltinto polistirenu (eps70), sukti skardą? Pačios sienos silikatiniai blokeliai arko m18. Ar papildomai reikėtų kažkuo polistireną padengti, ar galima tiesiog sukti medį ir ant jo tvirtinti skardinį fasadą?
Su kuo geriau apšiltinti apie 80m² medines lubas iš viršaus? Namas mūrinis, apšiltintas.
Senas medinis namas apmūrytas, norėčiau šiltinti perdangą. Vietomis supilti spaliai, vietomis šlakas ir ant viršaus vata sudėta. Kokiu būdu būtų geriausiai šiltinti ir kaip paruošti? Spaliai, šlakas juos palikti ar viska išvalyti?
Daugiabutyje, pirmame aukšte, galvoju apie grindų įrengimą. Prieš pradedant remontus buvo paklota 10cm putoplasto, o ant viršaus 5cm medžio lentos. Toks variantas nėra tinkamas, nes norisi taip aukštai nekelti grindų lygio. Rūsyje yra pakankamai šilta. Ką patartumėte kloti ant grindų, kad išgauti maksimaliai šilumos be grindų lygio pakėlimo?
Ar galima šiltinti grindis uždarų porų putomis ir ant jų vedžioti vamzdelius grindiniam šildymui? Jei taip, tai kokio storio reikia šiltinti grindis putomis?
Gyvenu alytnamyje, pirmas aukštas blokinis, antras aukštas medinis. Atsikrausčius nebuvo kitos išeities kaip tik apšiltinti pirmo aukšto sienas iš vidaus. Sienas apšiltinau 5 cm putų polistirolu (kai kur 10cm), o lubas 10 cm akmens vata. Dabar apšiltinau namą iš lauko 18 cm putų polistirolu. Siena atrodo taip: einant iš vidaus į išorę. 1. 5 cm putų polistirolas 2. blokas 25 cm (10cm blokas 5 cm stiklo vata 10 blokas, kai kur 8 cm blokas, 8 cm stiklo vata, 9 blokas). 3. 5cm medinis karkasas + polistirolas 4. 10 cm persidengiantis karkasas + polistirolas 5. 3cm polistirolas 6. 2 cm ventiliuojamas oro tarpas 7. Dailylentės. Sakykite prašau, ar man reikia plėsti iš vidaus padengtą apšiltinimą? Jei ne, kokia sienos šiluminė varža?
Šlaitinis stogas apšiltintas vata, uždėta garo izoliacinė plėvelė, bet lubos bus lygios gipsinės. Klausimas ar reikia papildomai šiltinti tarpus tarp perdangos gegnių? Palėpė bus nenaudojama.
Noriu apšiltinti rąstinį namą polistirolu ir aptinkuoti, ar gerai darysiu?
Ruošiuosi apšiltinti namo pamatus poliuretano putomis. Rūsio nėra. Pagrindinis namas turi pamatus, o pristatyti priestatai turi gręžtinius pamatus. Klausimas būtų toks, ar užpurškus putas ant pamatų, reikia kažką ant viršaus dar dėti, ar užtenka tik užpilti žemėmis ir tiek? Antras klausimas, ar pamatai turi matytis užpilus žemėmis, ar žemes sulygint su pamatų viršumi?
Norime apšiltinti 15 metų senumo rąstinį namą. Dilema - poliuretano putos ar ekovata? Pagal DUK atsakymus, netgi vien iš Ekspertai.lt visai nebeaišku- vienu atveju tvirtinate, kad geriausia ekovata, kitu - kad poliur. uždarų porų putos. Dar iš kitų girdėjau, kad uždarų porų putų tiesiai ant rąsto purkšti negalima, reikia dėti bent nedidelį atvirų porų sluoksnį, o ant viršaus jau uždarų. Kaip iš tiesų? Vėlgi, koks sluoksnis duoda kokį efektą, nes langų "sukišti" giliai nesinori. Juk ant putų dar norėsime dailylentes kalti.
Gyvenu 70 kv.m šlakiniame name. Gyvenamam namui virš 60 metų. Norėčiau paklausti kokiu būdu geriausia apšiltinti tokį namą?
Noriu apšiltint namą iš išorės. Vėdinamasis fasadas. Neapsisprendžiu ar ekovata šiltint (sako sukrenta), ar putomis (sako trūkinėja). Padėkit, prašau, išspręst tą dilemą.
Kuo apdoroti sienas dviejų plytų mūriniame name, kad nedrėktų sienos? Oro tarpas užpildytas termo puta, bet sienos vis tiek drėksta.
Planuojamas apšiltinti plokščias stogas iš vidaus su mineraline vata. Esamas stogas - gegnės 250mm, OSB, 50mm kieta vata ir bitumas. Kadangi jau yra bitumas ir iš lauko neapšiltinsi, bus šildoma iš vidaus. Iš lauko pusės bus sudėtos ventiliacijos grotelės ir rotaciniai ventiliacijos kaminėliai. Iš vidaus 100mm tarpas nuo OSB, toliau difuzinė (trisluoksnė) plėvelė. Po difuzine plėvele 150mm vata. Norint dar sudėti 200 vatos iš lubinių profilių bus padarytos juodlubės. Juodlubės tvirtinsis prie gegnių ir tarp profilių bus sudėta vata. Ant juodlubių profilių tvirtinsis garo izoliacija. Kokias matote galimas klaidas? Ar matote kitus apšiltinimo variantus, kai jau yra užlydytas bitumas?
Kaip turi būti paruoštas paviršius purkšti putas? Gelžbetoninės plokštes nupurkštos kalkėmis, ar reikia kalkes nuvalyti, ar užtenka nugruntuoti?
Kuo skiriasi Knauf vata nuo ekovatos? Norim apšiltinti palėpės grindis.
Laba diena, domiuosi mobiliu statybos nameliu, rašo, kad šiltinimas 10cm poliuretano putomis. Ar įmanoma tokiame gyventi ir žiemą?
Jei namas dvišlaitis, o palėpė bus šalta, t.y. šiltinama perdanga, bet ne stogas, mūro skliautai (trikampiai), sienos apšiltinti iš lauko pusės. Ar papildomai reikia šiltinti dar skliautus iš vidaus, ar užtenka tik perdangos?
Dviejų aukštų gyvenamasis namas mūrytas iš akytojo betono blokelių, iš išorės apšiltintas 15 cm storio EPS 70 polistireno plokštėmis. Dėl polistireno plokščių klijavimo taškiniu būdu (o ne jų perimetru ar visu plotu) tarp sienos ir polistireno susidarė 1-3 cm tarpas, lemiantis pastato nesandarumą. Mūras yra nesandarus, o per vidinę sienos dalį įšilęs oras kyla į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Fasadą remontuojant, išorinę apdailą (klinkerio plyteles) nuardysime. Kokiomis termoputomis (ar kita medžiaga) ir kokiu būdu, kas kokį atstumą putos turėtų būti pripurškiamos tarp sienos ir polistireno plokščių? Gal yra galimybė tarpą užpilti kokia tai skysta ir sustingsiančia sandarinančia medžiaga?
Prieš 9 mėnesius šiltintos palėpės ir rūsio lubos atvirų porų putomis. Nors jau kelis šiltojo sezono mėnesius stengiamės vėdinti patalpas atidarius duris, langus, sudarant skersvėjį, tačiau kitą dieną ar net greičiau, atidarius patalpų duris vėl jaučiamas specifinis kvapas. Kvapas jautėsi nuo pat pradžių, bet vylėmės, kad pavasarį išvėdinus pradings... Lupti viską lauk nesinori. Ar turite patarimų kaip izoliuoti kvapą? Tarkim uždengus OSB plokštėmis ar fanera ir sujungimus užsandarinti lipnia juosta ar panašiai...? Gal teko susidurti - kaip sprendėte? Patalpose nuolat nebūnam (palėpė, rūsys) - jos pagalbinės. Izoliavus kvapą yra lūkestis, kad kažkokios cheminės nenuodys mūsų.... Rangovas nenusisuka, kalbam, bet sako nesąs susidūręs su tokiu atveju, kad būtų kvapas, todėl visi patarimai vertingi.
Silikato blokelių mūras. Planas sienas šiltinti atvirų porų poliuretano putomis 25cm, palikti 5cm ventiliuojama tarpą ir užkalti Cedral fibrocementines dailylentes. Klausimas - tai visgi reikalinga priešvėjinė plėvelė ar ne? Kitas klausimas - ar tai tikrai teisingas pasirinkimas fasado šiltinimui?
Yra keturšlaitis stogas su išsikišusiais langais. Noriu apšiltinti patalpas ir įsirengti kambarius. Problema, kad nedaug vietos yra langų "būdos" apšiltinimui. Tik 10cm. Gal yra kokia padidintos varžos ar pan. vata, kad nereikėtų perdarinėti visų langų konstrukcijos? Ar tiktų vata su folija?
Ar putų polistireno plokštės klijuojamos prie lubų kenkia sveikatai? Ypač karštomis vasaros dienomis.
Noriu sužinoti ar didelę dalį šilumos prarasiu, jeigu šiltinsiu polistirolu rūsio sieną nuo cokolio iki sudėtų trinkelių apie namą, tai yra neįkasinėsiu į žemę? Rūsio sienos aukštis virš trinkelių 70cm. Ar toks apšiltinimas bus kiek naudingas? Gal yra panašių pavyzdžių?
Ar apsimoka šiltinti pamatus, kai nėra rūsio, bet pats visas namas nebus apšiltintas, tik pamatai? Ir po to norisi įsivesti dujas, dabar kūrenamas malkomis. Ar apsimoka vesti dujas, jei tik pamatai apšiltinti, ar juos iš vis verta šiltinti?
Sveiki. Noriu šiltinti perdangą. Namas A++. Viršuje virš perdangos nešildoma palėpė susidėti daiktams ir t.t. Perdangos gegnės 20x6. Norėčiau sužinoti kuo geriau šiltinti, kad išgauti geriausią rezultatą nenaudojant storų PIR plokščių ir neprarandant centimetrų lubų aukštumui (10 cm dar galėčiau nuleisti su PIR).
Rąstinis vieno aukšto namas 1954 m. statybos, apmūrytas plytom. Ar galima pripurkšti oro tarpus putomis? Rąstai nekvėpuos? Kokia kaina galėtų būti?
Renovuojame seną rąstinį namą ir taip pat šiltinsime sienas iš išorės. Klausimas: Kas geriau, EKOVATA (šlapiu būdu) ar AKMENS VATA? Rąstinam namui (statytas 1930-1940).
Noriu apšiltinti ,,alytnamio" tipo namą. Dabar iš vidaus šiltinta 5cm akmens vata, karkasas 10cm (stiklo vata), oro tarpas apie 4cm, apmūryta skylėtomis plytomis. Ar galiu ant plytų klijuoti 10cm polisterolį? Ir kokią varžą jau turiu ir gausiu, ar verta?
Noriu rąstinį namuką šiltinti ekovata. Namukas bus naudojamas tik vasarą, žiemą jame niekas negyvens. Koks minimalus storis turėtų būti? Turbūt 5cm nelabai užtektų ar pakankama?
Koks būtų kambario temperatūros skirtumas, jei 100m2 medinis namas, kurio sienų storis ~17cm iš išorės būtų šiltinamas 10cm ekovata, ir apkalamas dailylentėm, arba 15cm ekovata, ir apkalamas dailylentėmis? Arba kitaip, kiek pasikeistų kambario temperatūra, apšiltinimo sluoksnį ekovata padidinus 5cm?
Pagal projektą numatytas fasado šiltinimas EPS 70 25cm storio + silikoninis dekoras, ar galima šiltinti EPS 100 ir ar bus kokia nauda, o gal atvirkščiai?
Kaip apšiltinti gyvenamo medinio namo grindis jų neardant? Kokia kaina atliekamų darbų?
Naujos statybos namas, norima pasiekti A arba A+ energetinę klasę (kadangi rekonstrukcija), planuojama šiltinti perdangą iš apačios prisukant FF-PIR ALK plokštes, iš šaltosios palėpės pusės užpilti birią vatą Supafil. Klausimas, ar geras būtų toks sumuštinis? Jei geras, tai kokiu atstumu reiktų sutvirtinti PIR plokštes, kad atlaikytų vatą, ir kokie turėtų būti storiai sluoksnių t.y. PIR plokštės storis ir vatos storis cm, kad pasiekti A arba A+ klasę?
Kaip ir kuo reikėtų šiltinti pilnai įrengto, gyvenamojo namo šlaitinį stogą nekeičiant dangos (skardinės čerpės) ir negadinant kiek įmanoma vidaus apdailos? Taip pat planuose yra stoglangių įrengimas, nuo ko pradėti - šiltinimo ar stoglangių montavimo?
Sveiki. Slaitinis stogas. Skarda Clasik. Apsiltinta naujai 10+10 cm vata del garso izoliacijos. Ar galima papildomai apsiltinti atviru poru poliuretanu nededant garo izoliacines pleveles, ar butinai reikia uzdaru poru? Ir kokio storio sluoksniais reiketu siltinti? Namo energetinio naudingumo klase nesiekiama. Aciu
Ar namo pamatus reikia šiltinti iš vidaus ir lauko? Pamatai mūras, bus šildomos grindys, nerandu tikslios info, vienur rašo, kad geriau pamatus šiltinti iš vidaus ir lauko, kitur, kad užtenka tik iš lauko. Namas rūsio neturi.
Senos statybos medinio gyvenamo namo, nesildomos palepes t.y. ant auksto, uzpilta 13 cm medzio pjuvenos, stogas neapsiltintas. Kaip teisingai apsiltinti, kad is vidaus per lubas neiseitu siluma? Namas is lauko ispurkstas putom.
Ar pakaktų apšiltinti pamatą iš išorės 50mm xps putplasčiu? Be abejo būtų atlikta hidroizoliacija bitumine mastika paties pamato. Apšiltinus planuojama užarmuoti, gruntuoti ir dėti dekorą. Namas vieno aukšto, senos statybos. Pastebėta, kad pamatas iš vidaus rasoja. Ar geriau 100mm geoporas? Suprantama, kad geriau būtų 100mm xps, tačiau šeimos biudžetas ribotas.
Sveiki, ar egzistuoja kokių nors priemaišų į purškiamą poliuretaną (o gal pačių poliuretanų atsirado), kurios yra mažiau degūs (prilygtų vatai)? Pasidalinkit info, kainomis kas parduoda ir pan.? Google nieko nerandu tuo klausimu.
Sveiki, dėl grindų aukščio išsaugojimo po THERMOFLOOR NEO 47 (Šilputa) galvoju dėti 5cm "stirodūro" ar užtenka ir eps100? Perdanga gelžbetoninė po apačia rūsys... ar padėtų dar apšiltinti perdangą iš rūsio? Ir dėl nedidelio storio izoliacinės medžiagos ant viršaus ar betonas nesugers nemažai šilumos iš šildomų grindų?
Laba diena, Domina ekovatos kaina grindų apšiltinimui, plotas 110 kv. storis 200ml. kokia vatos kvadrato kaina ?
Sveiki, stogas skardinis slaitinis ispurkstas atvirom ir uzdarom poliuretano putomis. Noretume dar stoga papildomai apsidelioti stiklo vata 10cm del garso izoliacijos. Ar galima is kart po profiliais deti vata? Ar reikalinga garo izoliacine plevele? Ar dedant is kart po profiliais vata nebutu blogai del apsvietimo? Kai kur galvojam nuleidineti lubas, kad nebutu slaitines, ar galima iskart vata deti ant gipso ar turi buti kuo arciau poliuretano putu ir stogo vata? Gal turit kokiu minciu, kaip geriau deti vata del garso izoliacijos. Aciu uz atsakymus.
Laba diena, Namo sienas esame apšiltinę putų polistirolu, kuris pasibaigia (remiasi) į aliuminę juostą. Dabar noriu apšiltinti pamatų dalį virš žemės. Prašau patarti, ar reikia nuimti aliuminę juostą prieš klijuojant polistireną ant pamato? Ar galima palikti kaip mažai įtakos darantį šalčio tiltą? Ačiū.
Sveiki, medinis karkasinis namas, paviršius 3cm lentos dažytos ir impregnuotos. Apklijuota 15cm eps puta. Visi aplink pasidalinę į 2 stovyklas, supus ir viskas bus gerai. Ką manot? Jei manot, kad supus, kokie patarimai/sprendimai?
Norėtume sužinoti kiek kainuoja NEOPORO putų polisterolis 15 cm storio 170 m2, ir 10 cm 70 m2 frezuoto.
Noriu apšiltinti plytinį namą. Kiek kainuotų medžiagos ir darbai? Koks turi būti šiltinimo putų sluoksnis, norint pasiekti pasyviems namams keliamus reikalavimus?
Noriu apšiltinti buto sieną iš vidaus, tačiau niekaip neišsirenku, kokias medžiagas naudoti. Putų polisterolis netraukia dėl pelėsio ir grybelio, tačiau pasirinkimo nėra daug. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte atlikti sienų šiltinimą iš vidaus?
Kokios yra šiltinimo poliuretano putomis kainos? Mokama už 1 m2 ar 1 m3?
Kokie yra šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai? Kodėl namo šiltinimui verta rinktis būtent ekovatą?
Kuo PIR plokštės geriau nei paprastas putų polistirolas?
Ar galima dažyti baltas silikatines plytas termoizoliaciniais dažais? Kiek kainuotų nudažyti 100 m2 namo lauko sienos? Ar yra spalvų pasirinkimas? Taip pat domina, ar yra dažų dažyti asbestinio šiferio stogą ir kiek tai kainuotų?
Sveiki. Mes apšiltinome seną rąstinį namą iš lauko akmens vata ir apkalėm medinėm dailylentėm. Galvojam dar šiltinti 5cm iš vidaus. Bet daug kas pataria, kad iš vidaus nešiltinti, nes pradės pūti namas. Tai nežinom ką daryti, gal galite patarti? Be to viduje senas tinkas ir galvojame jo negrandyti ir tiesioj dėti ant viršaus... Ačiū už bet kokią informaciją.
Ar būtų galima palyginti dvi šiltinimui naudojamas medžiagas – ekovatą ir akmens vatą? Kokia yra šių medžiagų šiluminė varža ir kitos savybės, pavyzdžiui, atsparumas drėgmei, degumas? Kas turi didesnę šiluminę varžą – ar 20 cm storio ekovata, ar akmens vata?
Namas A++ mūrinis, bus fasadas dailylentės. Noriu padaryti sandarų namą. Sienų varža apie 8 ar geras variantas šiltinti putomis ar termovata? Kaip geriau?
Kaip tinkamai apšiltinti rąstinį namą, kad namas liktų „kvėpuojantis"? Šiltinsiu iš išorės. Jeigu dėčiau mineralinę vatą - reikėtų dėti ir plėvelę, kuri saugotų nuo vidaus garų ir tada namas liktų „nekvėpuojantis". Liktų ekovatos variantas – tik nelabai įsivaizduoju technologijos, kaip ji purškiama, tam reikia turėti spec įrankių? Ar ta vata purškiama tiesiai ant rąstų?
Kokiomis medžiagomis apšiltinti namą iš lauko pusės? Ar vidaus sienas lyginant gipso kartonu reikia montuoti plėvelę? Ar įrenginėjant perdangą reikia naudoti ir garo plėvelę? Namo lauko siena - iš baltų plytų, viduje - dujų silikatas.
Šlampa ir pelyja daugiabučio blokinio namo lauko siena, kokios galėtų būti priežastys? Namas senos statybos. Ar apšiltinus namo sieną iš vidaus problema išnyks? Ar tarp sienos ir šiltinimo sluoksnio nesikaups drėgmė?
Kuo skiriasi stiklo ir akmens vata?
Kokia medienos plaušo plokščių šiluminė varža? Kokio storio reikia naudoti plokštes sienoms ir stogui, kad būtų pasiekta reikalaujama sienos varža -5?
Noriu šiltinti seno namo palepe, kuri nenaudojama. Ant lubų supilti spaliai, o ant jų juodgrindėss. Mąsčiau tiesiog pakelti juodgrindes 5-10 cm ir nepašalinus spalių pakloti akmens ar stiklo vatą. Sakykit, ar nedarau klaidos ketindamas palikt spalius? Ir kokią vatą geriausia naudoti norint atlikti darbus už nedidelę kainą?
Kokie yra medžio vatos privalumai? Kam ji gali būti naudojama?
Senos statybos mūrinio namo oro tarpą užpildėme termoputa. Vasarą noriu šiltinti namą iš vidaus - galvoju klijuoti polistirolo (kokius 5 cm) ir ant viršaus - gipsą. Ar toks šiltinimas iš vidaus būtų teisingas? Jeigu ne, tai ką patartumėt?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381197 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3283
Iš viso buvo užduota 158333 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 145 specializuotų įmonių