Poliuretano putų minusai

Klausimas:
Noriu šiltinti stogą. Domiuosi įvairiais variantas, vienas iš jų - putos. Matau visi čia jas labai giria, bet radau ir vieną tokią žinutę. Kaip čia iš tikrųjų yra? (Truputį atsargiau su putomis. Jos gaunamos maišant izocionatą ir poliolį. Izocionatas yra labai nuodingas ir įtrauktas į nuodingų medžiagų pagal toksiškumą sąrašą. Jei nelaimė - gaisras, ar bent svylant išsiskiria cianidai - tai tuomet galite greitosios nebekviesti.)
Komentarai:
Iš tikrųjų verta rinktis saugias, ekologiškas ir ilgaamžes šiltinimo medžiagas. Todėl vertėtų pasidomėti giliau, nesuplakant visų purškiamų medžiagų su nuodingais senaisiais poliuretanais.
Tokiu principu galima teigti, kad labai atsargiai su oru - juk jame yra tiek teršalų o ypač , kai kaimynas degina plastmasę ar anglį. Dėl poliuretano - jei jis toks nuodingas, tai kodėl ant jo miegate (čiužiniai), sėdite (fotelis, sofa), sėdite mašinoje (sėdynės, apdailos detalės), dėvite batus (poliuretano padai), galų gale laikote šaldytuve maisto produktus (korpusas apšildytas poliuretanu). Tiek izocionatas tiek poliolis būdami yra kenksmingi, bet kai tarpusavyje sureaguoja, tampa neutraliu produktu ir išlieka neribotą laiką. O ar nekilo klausimų dėl vatoje esančių formaldehidinių dervų? Juk kiekviename produkto elemente galima surasti nuodų.
Deividas Choromanskis, Ekspertai.lt
Labai keistas klausimas, noriu šiltintis putų poliuretanu, tačiau kažkur skaičiau, kad nuodas. Čia, kaip VBS kontora sakė. Taip rašant pateikite nuorodas, faktus. Mes kiekvieną dieną sėdime ant poliuretano, pradedant sofomis, automobilių sėdynėmis, lovų čiužiniais. Iš poliuretano gaminami protezai, automobilių panelės. Todėl, kai degs namas, neduok dieve, bus lova su čiužiniu ar sofa. Kai dega namas, ne greitąją reikia kviesti, o gaisrinę.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: