Rasos taškas sienoje su oro tarpu

Klausimas:
Ar teisybė, kad užpildžius 10 cm oro tarpą tarp dviejų plytų termoputomis ar ekovata, "rasos taškas" persikels į laukinę sieną ir labiau ją ardys?
Komentarai:
Rasos taškas – temperatūra, kurioje vandens garai, esantys ore, virsta sočiaisiais (t. y., oras, turintis pradinę temperatūrą ir sąlyginį drėgnį, daugiau nebegali priimti drėgmės). Rasos taške yra pusiausvyra tarp garavimo ir kondensacijos procesų. Šioje temperatūroje ant santykinai šaltų paviršių susiformuoja rasa arba šerkšnas. Termoizoliacine medžiaga užpildytas oro tarpas yra tarsi barjeras tarp šaltos išorinės ir šiltos vidinės sienų. Šiuo atveju "rasos taškas" bus šiltinimo medžiagoje ir laukinei sienai jokios įtakos neturės. Kai oro tarpas tuščias, šaltos mūrinės sienos vidinis paviršius tiesiogiai ribojasi su šiltu patalpos oru ir ant jos gali pradėti kondensuotis drėgmė. Šiuo atveju "rasos taškas" yra ant vidinio sienos paviršiaus. Nuo 1994 m. šiltiname mūrinių ir medinių-apmūrytų namų sienų oro tarpus.
Gintautas Petreikis, Aginė, UAB
1. Sieną sudaro 37 cm skylėtų keraminių plytų mūras, 10 cm oro tarpas ir 12 cm išorinis ekranas - silikatinių pilnavidurių plytų mūras. Vandens garai (mėlyna kreivė) pereina vidinę sieną ir per oro tarpą, kartu su šiluma, pasišalina į atmosferą. Išorinių plytų ekranas šilumos taupymo procese nedalyvauja. Siena nedrėgsta. Užpildžius oro tarpą ekovata ar GAMO putomis (vandens garų skvarbos rodykliai artimi). Oro tarpo ir išorinio ekrano sandūroje prisotintų garų kreivė susikerta su vandens garų pasišalinimo iš konstrukcijos kreive, tam tikru metų laiku galimas kondensato susidarymas. Kadangi kondensuojas tik 73 g/m2, o konstrukcija metų bėgyje pajėgi pašalinti 232 g/m2, išvada teigiama, tai yra, laikoma, kad konstrukcija drėgmės pasišalinimo požiūriu teisinga.
Celiuliozės pagrindu gaminamos Thermofloc atveju, rasos taškas yra ten, kur, 'susitinka' minusinė ir pliusinė temperatūros. Kadangi plytų varža yra labai nedidelė, rasos taškas bus tikrai vatoje. Kadangi Thermofloc yra hidroskopiška, kitaip sakant, kvėpuojanti, tai per ją susidariusi drėgmė išgaruos vertikalia kryptimi ir papildomai sienos nedrėkins, t. y. ir negadins.
Jurgis, Gera vata, UAB
Rasos taškas jūsų išorinėje plytoje tiek vienu tiek kitu atvėju vaikšto ir dabar ir yra tikimybė, jog pasiekia ir antrają plytą. Užpildžius tarpą atitinkamai pagal medžiagą jis liks joje ir nepasieks antrosios plytos, bet pirmoje vaikščios kaip ir anksčiau. Norint, kad nepatektų rasos taškas į išorinę plytą pastatą reiktų apšiltinti iš išorės.
Evaldas Žiūkas, Termosnaigė ir ko
 
Sritis:
Sritis: