Medinio namo šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Ar galima seną medinį namą iš vidaus (vidus yra tinkuotas), apšiltinti putų polestirolo plokštėmis ir apkalti dailylentėmis. Ar putų polestirolas nekenkia sveikatai, ar nedrėks sienos?
Komentarai:
Ko gero galima, bet reikia tikrai gerai pagalvoti ar verta. Prieš priimdami sprendimą pasižiūrėkite štai šią medžiagą: http://www.1tv.ru/news/social/155617 Medinį namą siūlau šiltinti akmens vata. Reiktų nuėmus tinko sluoksnį prie rąstų prikalti medinį karkasą 50x100 mm, kas 60 cm (galima iš vidaus šiltinti ne daugiau 10 cm), jei norite mažiau, tai pasirinkite kitą karkaso statramsčių aukštį. Tarpą tarp karkaso statramsčių reikia užpildyti universaliomis mineralinės vatos plokštėmis priglaudžiant jas prie rąstų. Prieš apkalant medinėmis dailylentėmis būtina įrengti vandens garus izoliuojantį sluoksnį iš polietileno plėvelės (200 mikronų storio). Pasistenkite polietileno sluoksnio nepažeisti, tai reikalinga sandarumui užtikrinti.
Dr. Audronė Endriukaitytė, Paroc, UAB
Putų polistirolas yra nekvepuojanti medžiaga. Medinio namo šiltinimui patarčiau naudoti putų poliuretaną. Poliuretanas yra purškiama, kvėpuojanti, elastinga ir ekologiška medžiaga, naikinanti visus šalčio tiltus.
Ekspertai.lt
Visada geriau šiltinti namą iš išorės, šiltinimas iš vidaus turi apribojimų. Dėl medžiagos pasirinkimo - medinio namo šiltinimui geriau pasirinkti draugiškesnę medienai, ekologiškesnę šiltinimo medžiagą, tokią kaip ekovata.
Ekspertai.lt