Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą

Klausimas:
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Komentarai:
Oro tarpo apšiltinimui specialiai yra sukurta technologija „GluePoras“, kuri aukšto slėgio kompresoriumi į oro tarpą įpučia polistireno granules su klijais. Tai puiki termoizoliacinė medžiaga, kuri naudojama tuščiai sienos ertmės izoliacijai. Šios granulės gaminamos iš plėtriojo polistireno (EPS), jos yra birios ir smulkios, todėl lengvai įpučiamos į oro tarpus. Naudojami specialūs klijai, todėl granulės vėliau sukietėja ir sudaro vientisą izoliacinį barjerą, kuris sumažina šilumos praradimą per pastato sienas. Išardžius mūrą, oro tarpe esanti sukietėjusi medžiaga niekuo nesiskiria nuo vientisos polistireno plokštės.
Oro tarpą galima pildyti visomis šiltinimui skirtomis medžiagomis. Tik reikia žinoti, kad kiekviena medžiaga turi būti naudojama pagal paskirtį:
- ekovata labai gerai tinka medinėms konstrukcijoms, mediniai apmūryti namai, seni namai be ventiliacijos.
- putos tinka ten, kur yra gera ventiliacija - namai su rekoperacine vėdinimo sistema (tam, kad neatsirastų pelėsis), šiltinimui prie nekvėpuojančių medžagų pvz. skardos, angarai iš metalo, sienų panelės - ten tarp dvieju skardų yra putų poliuretanas. Skardai nereikia vėdintis, o dėl geros poiuretano varžos panelė gali būti plonesnė.
Tomas, Gatora, UAB
Mūrinio namo oro tarpą galime užpildyti ekovata. Ekovata - biri medžiaga, todėl užpildys kiekvieną tarpą, taip pat leis kvėpuoti jūsų namui. Paprastai mūriniame name dažnai kampuose atsiranda pėlėsis, o su ekovata to išvengsite, nes ekovatoje esantys boro junginiai apsaugo pastato konstrukcijas nuo pelėjimo, grybelio.
Pažangiausias apšiltinimo būdas – užpildyti sienos oro tarpą IZOputomis®. Apšiltinus oro tarpą IZOputomis®, kurių deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas yra λD-0,021 W/(m·K), sienos šiluminė varža R (m2·K/W) didėja priklausomai nuo oro tarpo pločio.
Tuščią oro tarpą geriausia užpildyti termoputomis. Jos į tarpą pučiamos po spaudimu tirštame pavidale, todėl užpildo visus ir mažiausius plyšius.
Arūnas, UAB Raidenis
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto