Kokiomis medžiagomis užpildyti oro tarpą

Klausimas:
Kokiomis apšiltinimo medžiagomis geriausiai būtų užpildyti sienoje esantį tuščią 8 cm oro tarpą? Namas plytinis. Ar toks tuščių oro tarpų šiltinimas yra veiksmingas?
Komentarai:
Plytinių namų sienas geriausia apšiltinti pripurškiant tarpsienius skystų termoputų. Tai yra optimaliausias sprendimas sienoms su oro tarpu apšiltinti. Pripurškus termoputų yra sustabdomi šilumą iš tarpsienių išnešiojantys oro srautai ir žymiai padidinama sienų šiluminė varža. Termoputos geriau negu birios medžiagos užpildo visus plyšius ir bėgant laikui nesuslūgsta. Termoputų pasiūla rinkoje labai įvairi: skiriasi jų kokybė ir kaina. Pasirenkant reikėtų atkreipti dėmesį į deklaruojamas medžiagos savybes: ilgaamžiškumą, vandens įgeriamumą, pralaidumą vandens garams ("kvėpavimas") ir kt. Pasirenkant rangovą labai svarbu atkreipti dėmesį į suteikiamą garantiją.
Direktorius Gintautas Petreikis, Aginė, UAB
Pažangiausias apšiltinimo būdas – užpildyti sienos oro tarpą IZOputomis®. Uždarų porų poliuretano putos tinkamai užsandarina oro tarpą ir tenkina aukščiau išdėstytus reikalavimus. Apšiltinus oro tarpą IZOputomis®, kurių deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas yra λD-0,021 W/(m·K), sienos šiluminė varža R (m2·K/W) didėja priklausomai nuo oro tarpo pločio. Iš praktinių stebėjimų galima pasakyti kad 6 cm oro tarpas užpildytas poliuretano putomis yra pilnai pakankamas. Nebereikia šiltinti pastato iš lauko nes sienos ne tik apsišiltina, bet ir užsisandarina. Šiltinant gręžiamos 10 mm. kiaurymės lengvai užtaisomos, nesugadinant bendro pastato vaizdo.
Oro tarpas ar 3cm, ar 8cm ir daugiau turi būti užpildytas. Jeigu tai medinis apmūrytas namas - jis turi buti šiltinamas tik ekovata. Jeigu namas mūrinis tai šiltinti galima ir ekovata ir putomis.
Putomis galima šiltinti gerai vėdinamą didelį erdvų namą, putos uždaro namą, o atsiradusi name drėgme turi vėdintis.
Jeigu nesate tikri, kad namas bus gerai vėdinamas šiltinkite ekovata. Taip nesugadinsite namo.
Oro tarpas niekada nebūna gerai izoliuotas - tai ne stiklo paketas. Taigi jis labai atšaldo namą.
Prieš šiltinant namo fasadą oro tarpą užpildyti būtina, nes jis šaldys jūsų namą, nors ir apšiltintą iš išorės.
Tomas, Gatora, UAB
Nereikėtų dvejoti ar verta šiltinti oro tarpą, pasirinkus tinkamą medžiagas, tai tikrai veiksmingas būdas apšiltinti namus ir šilčiau gyventi. Oro tarpą šiltinant technologija GLUEPORAS polistireno granulėmis su klijas nėra skirtumo, kokio dydžio yra oro tarpas. Polistireno granulės su klijais be vargo užpildo visus oro tarpo plyšius ir suformuoja vientisą polistireno plokštę. Net ir praėjus dešimtmečiui polistireno granulės oro tarpe išlieka kietos, nepakeičia savo formos nesuminkštėja ir nesusiguli. Kubinio metro apšiltinimo kaina būtų 200 Eur su medžiaga ir darbu. Šiuo metu taikome 25 % nuolaidą.
Tuščią oro tarpą geriausia apšiltinti termoputomis, tada sustabdomas oro srauto judėjimas oro tarpe, iš oro tarpo nėra išnešama lauk šiluma, padidėja bendra namo sienos varža.
Arūnas, UAB Raidenis
Toks šiltinimas nėra veiksmingas dėl to, kad nesimato šiltinamosios medžiagos tolygaus pasiskirstymo ir neaišku, ar tikrai užsipildo visos ertmės. Tai sunaudota medžiaga ir darbas, o atlikus termovizinius tyrimus akivaizdžiai matysis peršalimo zonos.
Ekspertai.lt
Taip, oro tarpo apšiltinimas yra veiksmingas, ypač jei tas tarpas yra virš 5 cm. Mes oro tarpo apšiltinimui siūlome naudoti ekovatą. Oro tarpo užpildymas ekovata - tai ekologiška, nekenksminga aplinkai, natūrali šiltinimo medžiaga. Tinkamai išpurenta ir supresuota ekovata oro tarpe nesukrenta. Pastate, kuris apšiltintas ekovata, nėra būtinybės naudoti garo izoliacinių bei antikondensacinių plėvelių. Šiltinant pastatus ekovata, ji pilnai užpildo smulkiausius tarpelius, tai leidžia pasiekti geresnę šilumos varžą, nei naudojant lakštinę apšiltinimo medžiagą.
Ekspertai.lt
Oro tarpą mūrinio namo sienoje geriausia yra užpildyti termoputomis, jos yra ilgaamžės ir oro tarpe nesukrenta. O dėl polisterolio granulių abejoju ar jos bus veiksmingos, nes jos yra lengvos ir nesustabdys konvekcijos oro tarpe.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: