Šiltinimo darbų kaina už m2

Klausimas:
Noriu apšiltinti plytinį namą. Kiek kainuotų medžiagos ir darbai? Koks turi būti šiltinimo putų sluoksnis, norint pasiekti pasyviems namams keliamus reikalavimus?
Komentarai:
Namą rekomenduotumėme šiltinti uždarų porų poliuretano putomis iki 20 cm storio sluoksniu. Skaičiuoti galima ir m3 ir m2. Pagrinde skaičiuojama m3 - nes su m2 sudėtinga - reikia žinoti storius ir t.t. 1 m3 atvirų porų poliuretano putomis kaina 96 Eur; 1 m3 uždarų porų poliuretano putomis kaina 240 Eur. 1 m2 galima būtų išsiskaičiuoti, bet tai nebus tikslus skaičius, nes reikia skaičiuoti vietoje, matant objektą. Kainos nurodytos šiltinant sertifikuotomis vokiškomis medžiagomis, bei profesionalia Graco įranga.
Vertėtų pagalvoti ir apie oro tarpo šiltinimą, kadangi dažniausiai, tai duoda daug geresnius rezultatus, nei namo apšiltinimas iš išorės. Apšiltinus namą iš išorės galite ir nepasiekti pasyviems namams keliamų reikalavimų. Oro tarpo apšiltinimo technologija GLUEPORAS 100% apšiltina pastato sienose esantį oro tarpą, naudodama polistireno granules su klijais. Kubinio metro apšiltinimo kaina būtų 200 Eur su medžiaga ir darbu. Šiuo metu taikome 25 % nuolaidą.
Jei norėtume pasiekti U-0,15 ar R-6,67 vertę šiltindami plytinį namą (pagal Pasyvaus namo standartą) naudodami tik Thermofloc, reikėtų 26 cm storio ekovatos. Tačiau Jūsų dabartinė siena jau turi tam tikrą varžą, kurią reiktų įvertinti. Tokio kvadratinio metro reali apšiltinimo kaina būtų apie 15 Eur su medžiaga ir darbu. Karkaso kaina skaičiuotina atskirai.
Jurgis, Gera vata, UAB
Mes atstovaujame Bolix fasadų šiltinimo sistemą. Dėl namo atitikimo pasyvaus namo reikalavimams reikia atlikti skaičiavimus, bet 15 cm putų polistirolio sluoksnis tikrai išspręstų Jūsų namo šilumos nuostolius, sienų varža padidėtų iki 3,75. Šiltinimo darbų kaina priklauso nuo šiltinimo darbų sudėtingumo ir apimties. Apytiksliai 1 kv. m šiltinimo putų polistirolu kaina yra apie 35 Eur/m2.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
Priimtiems naujiems pastatų šiltinimo reikalavimams, stogui R-10, atviromis poromis reikėtų apie 33 cm storio. 10 cm/m2 putos kaina nuo 7 Eur. Uždarų porų poliuretanu pasiekti tokį rezultatą užtektų 20 cm. 10 cm/m2 putos kaina nuo 19 Eur. Neįskaičiuota dangstymai, jei reikia pjaustymai, valymo paslaugos.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: