Ar ekovata nusėda

Klausimas:
Pasistačiau karkasinį namą 20cm storio. Iš dviejų pusių apkaliau Steico mpp 12 mm plokšte. Į vidų viena įmonė užpūtė man sausuoju būdu lietuviškos "Ekoremos" ekovatos (plokštės nemažai išsipūtė). Bėda tame, kad "Ekovata" po 1.5 mėn. kai kuriose vietose nusėdo iki 25 cm. Pasiskambinau jiems, atvažiavo ir pripūtė pusę maišo vatos. Lyg ir buvo viskas tvarkoje, bet po mėn. laiko vėl, kol dar nebuvau primušęs garo izoliacijos plėvelės, pasirodė skylės. Tada nusipirkau maišą latviškos Ekovatos pats išpurenau mikseriu ir užkimšau rankomis tuščias erdves. Dabar uždariau skyles garo izoliacijos plėvele ir nematau, ar viskas yra, ar bus tvarkoje. Ateity, kai pajungsiu šildymą noriu padaryti termoviziją. Ką galite patarti daryti toliau? Ar normalu, kad Ekovata nusėdo taip greitai ir nusėda toliau?
Komentarai:
Su medžiaga ekovata yra viskas gerai. Nesvarbu jūs rinkotės lietuvišką ar latvišką ekovatą. Viskas priklauso nuo to, kaip ta medžiaga bus instaliuota. Mes, UAB Ekorema, esame užtikrinti savo darbų kokybe. Žinome koks turi būti tankis, kad ekovata nesusėstų. Viskas labai paprastai ir galiu pabandyti paaiškinti kodėl jums susėdo ekovata. Jeigu rinkotės kaip sakote "vieną įmonę", pirmiausia reikėjo paprašyti sertifikatų, kad šie užtikrintų, jog darbus atlieka pagal reikalavimus. Kadangi ta įmonė perka ekovatą, natūralu, kad nuo darbų jai lieka mažiau uždarbio, todėl taupant naudoja mažiau ekovatos. Kai instaliuotos ekovatos tankis yra mažesnis negu priklauso, tai žinoma, kad ji nusės, bet jei tankis yra išgaunamas toks, koks turi būti, ekovatai susėsti nėra galimybės. Kad instaliuotos ekovatos tankis buvo mažesnis negu turi būti, galima spręsti netgi iš to, kad atvažiavus į nusėdusias vietas net 25 cm, pripūtė tik puse maišo. Vadinasi to tankio vistiek nepakanka, todėl ekovata ir sėsta. Todėl visada verta pasirinkti patikimą ir patirties turinčią įmonę, nes taupant vėliau gali tekti ir permokėti, kaip jūsų atveju.
Jūs viską gerai padarėte, tik manau šiek tiek sutaupėte šiltindami karkasą. Mano žiniom, ekovata, kaip ir kitos minkštos vatos, susėda ir nieko čia nepadarysi. Nėra nieko stabilesnio ir sandaresnio už poliuretaną. Jis brangesnis, bet tokių problemų tikrai nebūtų buvę. O dabar nežinau. Bandykit pasidaryti termovizines nuotraukas ir bandykit paveikti šiltinusią kompaniją, kad ji taisytų savo broką,kuris yra praktškai tik veiksmas, laikinai sprendžiantis problemą. Bet kiti sprendimai daug brangesni. Reikėtų išimti visą ekovatą ir užpildyti karkasą poliuretanu ar kieta vata.
Edvinas Kazlauskas, TermMax
Visos birios medžiagos anksčiau ar vėliau šiek tiek sukris - tai neišvengiama. Pasirinkus šią technologiją su tuo reikia susitaikyti, nekreipiant dėmesio į siūlančių pažadus. Termosnaigė ir Ko užpildo tarpus putų poliuretanu. Šia technologija susėdimų nebūna. Priešingai - poliuretanas oro tarpe turi liekamąją įvaržą, ir judant sienom dar pasiplečia.
Gintaras, Termosnaigė ir ko
Iš pradžių ekovata sėda greičiausiai, vėliau jau mažesniais tempais. Geriausia pasilikti kriaurymes vėlesniam vatos papildymui jeigu tai įmanoma. Vietoje vidinės pusės MPP plokštės ir garo izoliacinės plėvelės vertėjo naudoti osb plokštę išklijuotą aliuminio folija. Būtų buvęs garantuotas garo izoliacinis sluoksnis ir lengviau užsandarinti konstrukciją. Šiuo atveju bus sunkiau tai padaryti.
J.D., Bangų namas
Tinkamai instaliuota bei kokybiška ekovata oro tarpe neturi nusėsti, juolab net iki 25 cm. Ar MP plokštės yra tinkamai pritvirtintos ir nėra dar labiau išsipūtusios nei buvo iškarto po ekovatos užputimo?
Bet kurio atveju kreipkites į darbus atlikusią įmonę (jei ji dar egzistuoja) ir su jais patikrinkite, ar ekovata nėra dar sukritusi.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: