Šiltinimo medžiagos tinkančios šiltinimui iš vidaus

Klausimas:
Norėčiau paklausti, kaip apšiltinti senos statybos mūrinį namą? Šiltinimas turėtų būti iš vidaus. Kokiomis medžiagomis tai geriausia padaryti, kad viduje nesikondensuotų drėgmė, nebūtų pelėsio?
Komentarai:
Aš niekada nepritariu sienų šiltinimui iš vidaus. Apšiltinus sienas iš vidaus, šiluma neįleidžiama į sienas, todėl į giluminius laikančių sienų sluoksnius įsiskverbia šaltis, perkeldamas ten ir rasos tašką (temperatūra, prie kurios iš oro pradeda kondensuotis drėgmė, kaip vakare rasa ant žolės). Todėl rudenį drėksta ne tik išorinė sienos dalis, bet ir giluminiai sienos sluoksniai. Žiemą, paspaudus šalčiui, ardomas ne tik išorinis, bet ir vidinis laikantis mūras. Be to, taip pridrėkusios sienos per vėsesnę vasarą dažniausiai nespėja išdžiūti ir jose pasilieka likutinė drėgmė, prie kurios prisideda sekančių metų neigiamos pasekmės. Taip apšiltintų sienų stiprumas ir termoizoliacinės savybės pastoviai blogėja.
Mūsų įmonė jau eilę metų dirba ir tiekia į rinką specialias SKAMOL „Skamotec" plokštes, kurios ir yra skirtos pastatų sienų šiltinimui ir apsaugai nuo pelėsio plitimo iš vidaus. Tai kalcio silikato pagrindu pagamintos plokštės kurios sugeria drėgmę ir neleidžia jai prasiskverbti į patalpos vidų taip sulaikydamos savyje t.y. pradinėje stadijoje besivystančias kenksmingasias pelėsio poras. 30 mm storio įrengtos plokštės dėka ir panaudojus visas komponentines medžiagas gali būti sutaupoma iki 50% iš būsto išeinančios šilumos. Naudojant SKAMOL „Skamotec" plokštes ir pagalbines šių plokščių montavimo medžiagas galima pilnai išspręsti šią problemą už optimalią kainą. Ilgalaikė kokybė garantuota. Daug metų buvo atliekami bandymai su kalcio silikatinėmis plokštėmis. Nustatyta, kad: - kalcio silikatinės plokštės sulaiko drėgmę, kuri yra pelėsio atsiradimo pagrindas; - kadangi plokštės turi šių savybių, pelėsis nebesidaugina, net drėgnose vietose; - plokštės sulaiko šilumos slenksčius ir vidinį kondensatą; - jos yra ekologiškos ir nekenkia sveikatai; - pasižymi ir išskirtinėmis izoliacinėmis savybėmis, nes sumažina šilumos nuostolius iki 50%; - tarp sienos ir plokštės neatsiranda pelėsis; - plokštės yra lengvai montuojamos; - plokštes tinka naudoti ir vidinei išorinių sienų izoliacijai; - plokščių sudėtyje nėra kietojo poliuretaninio putplasčio; - jos neišskiria jokių toksinių medžiagų. Kalcio silikato SKAMOL „Skamotec" plokštės gaminamos iš mineralinės medžiagos kalcio silikato. Porėti kalcio silikato kristalai tarpusavyje jungiami naudojant išorinį slėgimą. Gauta medžiaga turi difuzinių ir kapiliarinių savybių, izoliuoja šilumą, yra ekologiška, nedegi ir stabdo pelėsio plitimą. Šios plokštės naudojamos sanuojant drėgnus mūrinius ir nuo vandens nukentėjusius pastatus, norint išvengti pelėsio dauginimosi. Be to, SKAMOL „Skamotec" plokštės naudojamos vidinei išorinių sienų izoliacijai. Šių plokščių sudėtyje nėra asbesto. Plokščių atliekos utilizuojamos kaip ir kitos statybinės medžiagos. Šiam produktui yra suteiktas DIN ISO tarptautinės kokybės sertifikatas.
Eduardas Giedra, Stiksas, UAB
Šiltinti pastatų sienų iš vidaus nerekomenduojame, tačiau jei kitokios galimybės neturite, vienintelė išeitis, naudoti karkasą, į kurį instaliuojama mineralinė vata. Šiltinimo medžiagos storis turėtų būti ne didesnis, kaip 50 mm.
Martynas, Paroc, UAB
Vienas būdas yra - šiltinti ekovata - ekologiška celiuliozine termoizoliacine medžiaga. Tam reikia suformuoti ertmes, kurias galima bus užpildyti. Paprastai tam naudojamas gipso kartonas, kuris montuojant karkasą atitraukiamas nuo esančios sienos mažiausiai 5 cm. Po gipso sumontavimo jame kiekviename tarpe tarp karkaso elementų išgręžiamos 40 mm skylutės, per kurias tarpas tarp gipso kartono iš sienos užpildomas ekovata.
Ekspertai.lt
Seno mūrinio namo sienų šiltinimą reiktų atlikti iš išorės. Priežasčių ir argumentų tikrai yra svarių. Visų pirma šalčio tiltų izoliacija, drėgmės patekimas į sienos konstrukciją, vėjo izoliacija per angokraščius ir t.t. Iš vidaus galima būtų šiltinti nebent fragmentiškai, atskiras sieneles.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt