Namo šiltinimas iš lauko pusės

Klausimas:
Kokiomis medžiagomis apšiltinti namą iš lauko pusės? Ar vidaus sienas lyginant gipso kartonu reikia montuoti plėvelę? Ar įrenginėjant perdangą reikia naudoti ir garo plėvelę? Namo lauko siena - iš baltų plytų, viduje - dujų silikatas.
Komentarai:
Siūlyčiau apšiltinti pastatą taip vadinama "fasadų termosistema", t.y. iš išorinės pusės klijuojant termoizoliacines plokštes (specialias mineralinės vatos ar putų polistireno plokštes), ant jų paviršiaus įrengiant armavimo sluoksnį, o po to dekoratyvųjį sluoksnį. Termoizoliacinių plokščių storis įprastai naudojamas apie 150-170 mm. Vidaus apdailoje, gipskartonio plokštes naudojant kaip „sausą tinką", t.y. be papildomo šiltinimo, jokių plėvelių naudoti nereikia. Šilumą saugo termoizoliaciniai sluoksniai, plėvelė tarnauja kaip garo izoliacinis ir sandarumą užtikrinantis sluoksnis. Įrengiant perdangą įprastai plėvelės (garo izoliacijos) montuoti nereikia. Ji reikalinga tik tais atvejais, kai perdanga skiria šildomą ir nešildomą/nešiltintą plotus (pvz, pastogę). Tokiais atvejais plėvelė montuojasi prieš termoizoliacinį sluoksnį, t.y. iš šiltosios pusės.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Pastato sienų šiltinimas iš lauko pusės priklauso nuo apdailos. Jeigu tai tinkuojamas fasadas, tuomet geriausia sienas šiltinti neoporu ir padengti dekoratyviniu tinku. Tai yra labai populiari, ekonomiška ir šiluminiu požiūriu efektyvi konstrukcija. Šiltinant šia sistema pasiekiami visi A klasės pastato sienos šilumos išsaugojimui keliami reikalavimai: efektyvi medžiaga, nedideli šiluminiai tilteliai (tik per plastikines smeiges), ištisinis sandarus izoliacijos sluoksnis, paprastas montavimas. Be to, tokia siena atitinka visus priešgaisrinius reikalavimus.
Jeigu fasadas yra ventiliuojamas, tada geriausias pasirinkimas - sienas šiltinti poliuretano plokštėmis. Poliuretanas pasižymi vienu geriausiu rinkoje šilumos laidumo koeficientu (0,022 W/mK), tai reiškia, kad reikės iki dviejų kartų plonesnio šilumos izoliacijos sluoksnio pasiekti tą pačią sienos varžą (nei su kitomis medžiagomis). Plokštės padengtos difuzijai nelaidžia danga, todėl nereikia naudoti jokių papildomų garo plėvelių. Šios dangos pagalba, konstrukcija tampa sandari.
Tomas Makaveckas, FINNFOAM
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto