A++ klasės namo sienų ir stogo varža

Klausimas:
Namas A++ mūrinis, bus fasadas dailylentės. Noriu padaryti sandarų namą. Sienų varža apie 8 ar geras variantas šiltinti putomis ar termovata? Kaip geriau?
Komentarai:
Namo A++ sienų varža turi būti R=10m2K/W, stogo - R=12,5m2K/W http://energinissertifikavimas.lt/siltu-namu-projektavimas
Jei sertifikuosite namą, privalomai turėsite pateikti naudojamų medžiagų deklaracijas ir atlikti namo sandarumo testą. Toks teigiamas testas be putų poliuretano purškiamos izoliacijos darbo vietoje - beveik neįmanomas. Sienoms reikėtų ant mūrinio fasado sumontuoti karkasą dailylentei, jį atitraukti nuo sienos atstumu, kiek bus supurkšta putų poliuretano. Nežinau, kokią varžą R turės mūras, užsiduokim R mūro = 2 m2K/W. Tada sienai reikės putų poliuretano R poliur.= 10 - 2 = 8 m2K/W, arba tai yra 8 x liamda poliuretano deklaruotina 0.025 = 20 cm. Analogiškai siūlytume daryti ir stogo izoliaciją - ją būtina sandariai sujungti su sienine izoliacija.
Algimantas, Termosnaigė ir Ko
A++ namui 8 R yra per mažai. Reikalavimas 10 R konstrukcinė varža. Pirmiausia reikia išsiaiškinti iš ko bus pastatytos sienos, tada apdailos tvirtinimo konstrukcija ir tik po to galime suskaičiuoti kiek tiksliai R reikia.
10 R sakykim, kad nėra jokių praradimų, tai sudarytų 22 cm uždarų porų poliuretano.
Preliminari kaina 45,5 Eur/m2 su PVM.
Atvirų porų reikėtų 37 cm - 31,5 Eur/m2 su PVM.
Tomas Mikalauskas, TermMax
Šiltinant uždarų porų poliuretano putomis nebereikės dėti priešvėjinės plėvelės. Puta yra nelaidi orui. Sandarumas garantuojamas, kadangi šiltinimas yra besiūlis, vientisas, jokių sujungimu. Šitą mes garantuojame. Šiltinimo sluoksnį parinktume žinodami jūsų sienos blokelio tipą (keramzitas, silikatas, dujų silikatas ir t.t.). Kaip pavyzdį galiu parašyti kad 15cm uždarų porų poliuretano putų varža yra R=6 , U vertė (šilumos perdavimo koeficientas) 0,17.
Jei turite papildomų klausimų drąsiai kreipkitės. Galime aplankyti objekte, tai papildomai nekainuoja.
Termovizija, Ekspertai.lt
Dabartinis reikalavimas yra A klasė ir to pilnai pakanka. Svarbiausia, kaip jūs ir minėjote -sandarus namas. Pasiekus A klasę ir pažiūrėjus šilumos praradimo skirtumą tarp A ir A++ (kai namas sandarus), jis tiesiog niekinis. Bet kokiu atveju padidinti šiltinimo sluoksnį šiltinimo eigoje nėra sudėtinga, tai tik finansinis klausimas. Teikiame konsultacijas sandaraus šiltinimo klausimais.
Raimondas, Ekspertai.lt
Norint išpildyti A++ reikalavimus jums neužtenka varžos R=8. STR reikalavimas A++ namams: šilumos perdavimo koeficientas turi būti U=0.1, arba verčiant į varžą R=10. Geriausias išorinių sienų šiltinimo variantas yra naudojant uždarų porų poliuretaną. Jis nebijo drėgmės ir praleidžia vandens garus panašiai kaip spygliuočių mediena.
Deividas Choromanskis, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto