Atvirų ir uždarų porų putų skirtumai

Klausimas:
Kas galite pasakyti, kuo skiriasi atvirų porų ir uždarų porų putos? Kurias geriau rinktis ir kodėl? Kokios firmos is išvardintų yra patikimos? Gamo, Togo, Izoputos, BASF, Synthezia?
Komentarai:
Kiekvienos šilumą izoliuojančios medžiagos šilumines savybes apsprendžia medžiagos šilumos laidumo koeficientas liamda λ (W/mK). Kuo liamda mažesnė - tuo šilumą izoliuojanti medžiaga efektyvesnė, ir jos reikės mažesnio storio siektinam šiluminiam efektui. Visų šilumą izoliuojančių medžiagų liamda yra privalomai nurodoma ant pakuotės, arba jei įmonės daro šiluminę izoliaciją, jos privalo pateikti deklaraciją su panaudotos medžiagos liamda. Nuo to pradedu, nes tai svarbu žinoti suvokiant atvirų ir uždarų porų poliuretano skirtumą.
Uždaros poros: tai kietos putos, jų tankis prasideda nuo 35kg/m3, uždarų porų turi virš 90%, liamda yra nuo λ= 0,022 (W/mK). Plačiai naudojama statyboje, techninėje izoliacijoje (boileriai, talpos, vamzdynai). Statyboje užtikrina gerą sandarumą, todėl nereikia jokių priešvėjinių ar difuzinių plėvelių.
Atviros poros: tai minkštos ir lengvos putos, jų tankis 10-20kg/m3, liamda kaip akmens vatos ar polistirolo, apie λ= 0,038 (W/mK). Kaip šiluminė izoliacija statyboje naudojama, bet reikia storo sluoksnio ir visų plėvelių kaip vatos. Atvirų porų poliuretanas yra geras garso izoliatorius bet ne šilumos.
Dėl gamintojų. Iš jūsų išvardintų BASF ir Synthezia yra gamintojai, o kiti - LT įmonės arba įmonės pasivadinusios įvairias putas, kai kuriais atvejais pasinaudojusios užsienio kompanijų brendais. Didžiausia dauguma poliuretano gamintojų gamina kokybiškas ir patikimas putų poliuretano žaliavas, didžiausia problema - kas ir kaip jas perdirba. Internete pilna putų poliuretano problemų, bet dauguma jų yra perdirbėjų o ne poliuretano žaliavos gamintojų. Didelę patirtį ir gerą vardą europoje turi lenkų gamintojai (Polychem, Purinova, PCC) populiarios ir BASF, Synthezia, Bayer (Covestro), Huntsman, Lackfa ir kt.
Gintaras, Termosnaigė ir Ko
Ką rinktis - uždarų porų poliuretaną ar atvirų porų poliuretaną, reikia kiekvienu atveju individualiai žiūrėti ką ruošiatės šiltinti: pamatus, sienas iš lauko pusės, sienas iš vidaus pusės, stogą iš vidaus ar iš lauko? Nuo to priklauso kokį poliuretaną naudoti uždarų porų ar atvirų porų.

Purškiamas poliuretano putas TOGO Lietuvoje pirmieji ir vieninteliai gamina UAB „Ekotogas“. Siekdama užtikrinti aukščiausią produkto kokybę, įmonė glaudžiai bendradarbiauja su VGTU Termoizoliacinio instituto mokslininkais ir Lenkijos tyrimų laboratorija Instytut Techniki Budowlawej. Visos medžiagos yra sertifikuotos atsakingų Lietuvos institucijų.
Togo, Izoputos, Basf ir Synthezia yra poliuretano putos. Visas poliuretanas turi vieną didelį trūkumą - putos labai traukiasi, keišiantis oro temperatūrai ir santykinei drėgmei. Apšiltintame plote atsiranda daug mikroplyšelių, per kuriuos iš patalpų pabėga šiltas oras.
Gamo technologijoje kanadiečiai išsprendė šią problemą ir užtikrino ilgalaikį apšiltintų patalpų sandarumą.
Atvirų ir uždarų ląstelių puta naudojama priklausomai nuo konstruktyvo: stogas, atitvarai, pamatas ir t. t. Taip pat nuo statinio paskirties, nes pagal tai parenkamas putos tipas. Kad galėtume pakonsultuoti Jus, reiktų sužinoti, ką planuosite šiltinti, o mes savo ruožtu patarsime, kurią sistemą naudoti.
Visos medžiagos yra geros, jei jos turi atitinkamus gamybos ir panaudos sertifikatus, galiojančius pagal EU ir STR standartus. Šiuo metu tik Synthezia turi galiojantį sertifikatą, visi kiti mano žiniomis - ne.
Labai graudu, kai kolegos dergia vieni kitus. Visos poliuretano putos susideda iš dviejų komponentų polyolio ir isocyanate. Isocyanatą gamina tik kelios didžiausios gamyklos pasaulyje, todėl didelė dalis gamintojų šią medžiagą perparduoda. Teigti, kad visas poliuretanas traukiasi yra visiška nesąmonė. Visos gamyklos turi sertifikatus, nes poliuretano panaudojimas yra be galo platus. Protezai, bičių aviliai, memory ir kiti čiužiniai, automobilių detalės, baldų furnitūra, batų padai ir tai tik labai maža dalis kur naudojamas poliuretanas.
Atvirų porų poliuretanas yra minkštas poliuretanas, kurio tankis yra 10-14 kg / 1m3.
Uždarų porų poliuretanas yra kietasis poliuretanas, kurio tankis prasideda nuo 28 kg / m3.
Atvirų porų poliuretanas naudojamas patalpų šiltinimui, tai tik šiltinimo medžiaga neturinti hidroizoliacinių savybių. Jas reikėtų saugoti nuo tiesioginės drėgmės.
Jei patalpose gali būti padidėjusi drėgmė (baseinas, pirtis, gyvūnų fermos ir t.t.) naudojamas uždarų porų poliuretanas.
Kita vertus didėjant tankiui didėja ir šiluminė varža. Palyginimui atvirų porų poliuretano šiluminės savybės atitinka vatą. Uždaros poros 37 kg/m3 atitinka neoporą (pilkąjį polistirolą).
Gamo, Togo, Izo yra tik lietuvių sugalvoti pavadinimai. BASF, Synthezia ir daugelis kitų yra gamintojai
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto