Fasadinis tinkas tinkantis putų polistirolui

Klausimas:
Statome namą iš blokelių. Šiltinsime putų polistirolu. Kokio tipo tinką reikia pasirinkti, kad fasadas nepasidarytų žalias, ant fasado paviršiaus neatsirastų dumblių?
Komentarai:
Tinko tipas neturi tiek reikšmės kiek jo kokybė, ant polistirolo tinka visų rūšių tinkai. Optimaliausiai tinka akrilinis tinkas (kainos atžvilgiu), nes labiausiai atlaiko polistirolo deformacijas, geresnis silikoninis tinkas pigmento laikymo ir nesvarumu priėmimo atžvilgiu (bet bus brangesnis). Mineralinis tinkas mažiausiai elastingas, todėl jis gali būti naudojamas jei polistirolas priklijuotas labai atsakingai, šiuo atveju nereikia žiūrėti tinko pralaidumo garams, nes jūs naudojate ant polistirolo kuris ir taip yra nepralaidus garams. Apdailos tinko žaliavimas, samanojimas, užsiteršimas rodo gamintojo atsakingumą į savo produkto kokybę, nes visi šie priedai kainuoja. Kai gamintojas jų nenaudoja tada produktą gali pasiūlyti pigiau. Šiuo metu ir žymiausi gamintojai laviruoja šią temą. Patarčiau rinktis gamintoją pagal atliktų darbų ilgaamžiškumą, tikrai ne pagal šalį kurioje jis "tipo" pagamintas, nes finansiškai neapsimoka gaminti toli nuo Lietuvos ir vežti todėl gaminama vietoje arba kaimyninėse šalyse.
Rimtų gamintojų fasadinių tinkų sudėtyje turėtų būti fungicidinių ir algicidinių priedų. Tokie tinkai turi specialią žymę - pvz. Diessner gamybos tinkai žymimi raidėmis FA. Taip pat atkreipkite dėmesį į tinko polimero kilmę ir sudėtį. Jis turėtų būti kuo mažiau termoplastiškas, nes priešingu atveju karštomis vasaros dienomis įkaitęs tinko paviršius darysis lipnus ir ant jo pateks įvairūs aplinkos taršalai - dulkės, pelėsinės sporos, dumbliai. Ilgainiui jie pradeda daugintis ir sienos žaliuoja, tamsėja. Trečias faktorius - aplinkos savybės. Suprantama, jei arti prie namo bus didelių augalų, ypač spygliuočių, šis procesas bus spartesnis. Turi įtakos ir dirva. Rūgšti žemė, mulčius, daug pavėsio taip pat veikia samanų, dumblių ir pelėsių naudai. Siūlyčiau pasirinkti Diessner SHP-FA-K arba SHP-FA-R, nes pagal aprašytus rizikos faktorius šie tinkai yra ilgaamžiškiausi.
Rasas Pabarčius, Cela, UAB