PIR plokštės ar putų polistirolas

Klausimas:
Kuo PIR plokštės geriau nei paprastas putų polistirolas?
Komentarai:
PIR (poliizocianuratas) turi geresnius šiluminio laidumo ir priešgaisrinius parametrus nei polistireninis putplastis. Taip pat skiriasi kaina. PIR yra brangesnis. Be to, polistireninis putplastis yra lengvesnis už PIR.
Dainius, Nord Profil, UAB
PIR plokštės pasižymi geresniu šilumos laidumo koeficientu. Pvz., FF-PIR šilumos laidumo koeficientas yra 0,022 W/mK, tuo tarpu FF-EPS - 0,031 W/mK. Tačiau tai yra dvi skirtingos medžiagos, kurių pritaikymas šiek tiek skiriasi. FF-PIR netinka tinkuojamam fasadui, kitaip nei EPS. Bet naudojant FF-PIR šilumos izoliaciją vėdinamam (pakabinamam) arba trisluoksnio mūro fasade, galima žymiai sumažinti sienos storį. Negalima drąsiai teigti, kad kažkuri šilumos izoliacija yra geresnė už kitas. Renkantis šilumos izoliacinę medžiagą konkrečiai konstrukcijai, reikia pasidomėti ir įvertinti, ar pasirinkta izoliacija tikrai yra tinkamiausia tai konstrukcijai. Visos izoliacinės medžiagos yra geros, jeigu naudojamos pagal paskirtį.
Tomas Makaveckas, FINNFOAM
1. PIR plokštės yra 50% efektyvesnės už putų polistirolą. Reiškiasi jų reikia plonesnio sluoksnio.
2. PIR plokštės nepalaiko degimo ir nesilydo.
3. PIR plokštės nesitraukia, negaruoja, matmenys išlieka stabilūs.
4. PIR plokštės neįgeria drėgmės.

Polistirolo negalima naudoti nei šlaitiniuose stoguose nei ventiliuojamuose fasaduose.
Andrius Augūnas, Moderni Izoliacija
Techniškiausiai ir aiškiausiai produktus galime palyginti pasirinkę konkrečios paskirties tiek EPS tik PIR/PUR gaminių techninių duomenų lapus.
Kalbant bendrąja prasme gali teigti, kad PIR/PUR plokštė (remiamasi RECTICEL PIR/PUR plokščių parametrais) yra pranašesnė šiais aspektais:
PIR/PUR medžiaga “šiltesnė” - dažniausiai λd=0.022 W/mK nei EPS – 0,034-0,038 W/mK ;
Kietesnė nei tradiciškai naudojamas EPS 70-100 kPa, o PIR/PUR 120-150 kPa;
Mažiau įgerianti drėgmę nei EPS – iki 1-2%;
Išlieka tikslesni matmenys nei EPS;
Labai ilgaamžė ir mažai senstanti;
Įvairesnės paskirties – PIR/PUR priklausomai nuo gaminio tipo gali būti atspari liepsnai ir tinkama darbui su bituminėmis dangomis, tinkama klijavimui karštu būdu ir agresyviais klijais, lengvai praeina Broof testus naudojant tiesiogiai po stogo danga, plokštės gali būti didelių matmenų (pvz 2,2m x 13m), gaminama su GKB ir kitokiais padengimais ir t.t.
Daugiau informacijos http://recticelizoliacija.lt/produktai
Justinas Luneckas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: