Perdangos apšiltinimas, kai palėpė nešildoma

Klausimas:
Ar tinkama tokia perdanga tarp 1 aukšto ir ventiliuojamos palėpės: medinės lubos, 20 cm vata, medinės grindys? Ar reikalinga plėvelė? Kokia turėtų būti perdanga, jei palėpė būtų apšiltinta, bet negyvenama?
Komentarai:
Svarbiausia, kad nebūtų į viršų sklindančios šilumos nuostolių. Ar bus tinkamai izoliuota negyvenamos palėpės pardanga, ar stogas - nėra svarbu (priklauso nuo situacijos). Stogo (ar šiuo atveju perdangos) suminė šiluminė varža R turėtų būti ne mažiau 6,25 m2K/W. Panaudojus 20 cm vatos, pvz. URSA DF37, tai sukurs 5,40 m2K/W šiluminę varžą. Kažkiek prisidės pati stogo konstrukcija. Rekomenduočiau instaliuoti papildomus 5 cm vatos.Jei nėra galimybės apšiltinti 25-iais cm perdangą, galbūt galite papildomai apšiltinti patį stogą? Jei imsitės papildomai apšiltinti stogą, tai instaliuokite bent 10 cm - darbas tas pats, sąnaudos padidėja nežymiai, o rezultatas bus ilgam. Kaip žinome, didžiausi šilumos nuostoliai yra būtent pro prastai izoliuotus stogus ar negyvenamų palėpių perdangas.Nežiūrint izoliacinės medžiagos kainos, svarbu atkreipti dėmesį į izoliacines savybes nusakantį rodiklį - šilumos laidumo koeficientą lamda (kuo jis mažesnis, tuo geriau izoliuoja šilumą).Reikia pakloti garams nepralaidžią plėvelė po vata. Be jos sklindantys iš apačios garai drėkintų vatą ir ši parastų nominalias šilumos izoliacines savybes.
Ekspertai.lt
Minėtame perdangos šiltinimo variante reikia įrengti garų izoliaciją tarp perdangos ir šiltinimo medžiagos. Kadangi palėpė vėdinama, būtina įrengti apsaugos nuo vėjo sluoksnį. Apšiltintos palėpės perdangos papildomai šiltinti nebūtina.
Enrika Dudėnienė, Paroc, UAB
 
Sritis:
Sritis: