Akmens vata ar polistirenas

Klausimas:
Statausi namą, greitai ateis laikas, kai reiks pasirinkti, ar akmens ar polistirenas. Planuojamas šiltinimo sluoksnis 25 cm. Ką verta rinktis geriau? Visi kalba, kad vata ekologiška, o kas prakstiškiau ? kieno varža geresne, vata ar polistirenas ? 25 cm akmens vatos (minkštos) ir 25 NEOPORO polistireno ?
Komentarai:
Jei dar sienų nespėjote sumūryti, tai siūlytume rinkitis naujos kartos keramikinius blokelius Heluz Family 2 in 1. Tai Čekijos kompanijos keramikiniai blokeliai turintys ypatingai aukštas varžas, pvz. 50 cm blokelis turi varžą R=9.06 Tai pasyvaus namo standartas ir atitinka 36 cm polistireno ar vatos izoliaciją. 44 cm blokelio varža siekia R=7.60. Taigi, pasirinkę šiuos blokelius, neturėsite dilemos ką rinktis: vatą ar polistireną. Jų abiejų nebereikės...
Jei vis dėlto sienos jau sumūrytos, pamėginsime atsakyti į klausimą, kas geriau-vata ar polistirenas.
AKMENS, STIKLO VATOS PRIVALUMAI:
- vata gerai išleidžia vandens garus, "kvėpuoja". Tai labai svarbu mūro konstrukcijoms, nesiveisia mikroorganizmai
- visiškai nedegi, atspari karščiui (tuo pačiu ir saulei)
TRŪKUMAI:
- greitai įgerianti drėgmę, būtina naudoti dekorus ir mišinius su gerų garų pralaidumu, atsparumu vandeniui
- didelis svoris (įgėrus vandens tai tampa pavojinga fasadui, skilimų tikimybė)
- didelė deformacijos tikimybė ateityje dėl drėgmės poveiko
POLISTIRENO PRIVALUMAI:
- šiltinimo sistemos mažesnė kaina nei vatos
- mažas svoris, didesnis atsparumas drėgmei nei vatos
TRŪKUMAI:
- pakankamai trapus, lengvai pažeidžiamas mechaniškai
- sunkiai praleidžia garus (10-20 kartų blogiau nei vata), todėl mūras uždusinamas. Išlieka grėsmė mikroorganizmų veisimuisi.
- visiškai neatsparus karščiui, įkaites saulėje iki +60 - +80 laipsnių deformuojasi,"vaikšto". Dažnai dėl to įvyksta armavimo mišinio ir dekoro įtrūkimai, ko pasekoje tenka pakartotinai armuoti
- polistirenas degus
Vatos ir polistireno varžų skirtumai neesminiai. Kai kurių rūšių polistireno varžos geresnės nei vatos, tačiau yra ir vatos, kurios turi taip pat padidintą šilumos varžą. Taigi, patartume rinktis pagal kitus kriterijus.
Galime rekomenduoti tarpinį variantą,kuris apjungtų vatos ir polistireno savybes.Tai austriška kvėpuojančio polistireno sistema BAUMIT OPEN. Ši sistema unikali tuo, kad šios sistemos polistirenas turi garų pralaidumo lygį net geresnį nei vatos. Polistireno plokštė visu perimetru išbadyta iki 2 mm skylutėmis ir kas keisčiausia, kad dėl to plokštės varža nesumažėja. Polistireno plokštės Baumit Open Reflect šilumos laidumas sudaro net -0,031 ! Pvz. lietuviško NEOPOR EPS 70 yra prastesnis - 0,033. Visa paslaptis skylučių išdėstyme ir skersmenyje. Taip pat specialiame armavimo mišinyje. Tai BAUMIT koncerno patentuotas gaminys Europoje. Be to, kokybės prasme gautumėte ypatingai kokybiškas medžiagas, nes OPEN sistemos medžiagos gaminamos tik Austrijos BAUMIT gamyklose. Polistirenas, dekorai, gruntai, net klijai ir armavimo mišiniai vežami iš originalo šalies, ne iš Latvijos ar Lenkijos filialų. Tiesa,už teks sumokėti per 30-40 proc.brangiau nei įprastai. Tačiau jei lyginti su akmens vatos sistema, tai kainos gana panašios. Bet kokybė ir ilgaamžiškumas bus geresnis nei vatos ir juo labiau įprasto polistireno sistemų.
Turime ir kitų labai gerų pasiūlymų-storasluoksnę šiltinimo sistemą su akmens vata ir perlito termoizoliaciniu tinku.
Vygandas, UAB Nanoterma
Jeigu klausiate apie sienų šiltinimą tai visų pirma reikėtų pagalvoti kokią rinksitės fasado apdailą.
Jeigu bus vėdinamas fasadas apkaltas lentelėmis ar fibrocementinėmis plokštėmis, tai paprasčiau rinktis akmens vatą, nes polistireninį putplastį klijuoti ant sienos su mediniu karkasu ar kitokiais fasado laikikliais yra nepatogu.
Kai planuojamas dekoratyvinis tinkas ar klinkerio plytelės, tai paprasčiau yra naudoti polistireninį putplastį, nes jį iškart galima tinkuoti ar klijuoti plyteles nepaliekant oro tarpo.
Kalbant apie pačios šiltinimo medžiagos savybes galima pabrėžti, kad vata savo šilumine varža priartėja prie polistireninio putplasčio tik laboratorinėmis sąlygomis. Vėjas, iš lauko patekusi drėgmė, nesandarumai, kondensatas gali iš esmės pabloginti sienos apšiltintos vata izoliacines savybes. Putplastis laidumas šilumai daug mažiau priklauso nuo aplinkos veiksnių lyginant su vata. Polistireninis putplastis yra iš prigimties atstumianti vandenį, hidrofobinė medžiaga, kuri gali įgerti drėgmės nebent dėl savo atvirų porų struktūros, o vata atvirkščiai - hidrofilinė, įgerianti vandenį medžiaga.
Norint gauti gerą rezultatą su vata reikės pasirūpinti ne tik pakankamu vatos sluoksniu, bet ir sandarumo sienose užtikrinimu, dėl kurio gali pradėti kauptis kondensatas šiltam patalpų orui patekus į šaltus vatos sluoksnius, taip pat ilgaamžiu priešvėjiniu sluoksniu, kurį aš rekomenduočiau įrengti ne iš priešvėjinės vatos ar difuzinės plėvelės, bet iš priešvėjinės plokštės. Sausumas yra kritinė sąlyga efektyviam vatos darbui užtikrinti.
Ekologiniu požiūriu neišskirčiau nei vatos, nei polistireninio putplasčio. Jeigu ieškote ekologiškumo rinkitės namą iš šiaudų kitkų tinkuotų plaušmoliu.
Varža priklauso nuo medžiagos storio ir medžiagos šilumos laidumo koeficiento deklaruojamos vertės (lambda d). Kuo ši vertė mažesnė, tuo šiltinimo medžiaga efektivesnė. Visi termoizoliacinių medžiagų gamintojai privalo pateikti šią vertę. Šiuos dydžius Jūs galite atrasti ant pakuočių etikečių ir palyginti. Akmens vatos gaminių pagrindą sudaro išlydytos uolienos.
Giedrius Gelusiavičius, Paroc, UAB
Užsiregistravę
3501 specializuotų įmonių
li
+3706*****89
li***@*dg.lt
Kokia garantija taikoma, jei pazeidziant kliju tepimo technologija suklijuotas putu polistirolas? Ar putu polistirolo klijavimas priskiriamas pasleptiems darbams?
al
0640***17
al*********@***il.com
Kuo skiriasi apšiltinančio sluoksnio paruošimas dekorui ir klinkeriui? Namas dalinai dengiamas dekoru ir ~300kv.m klinkeriu
li
0606***83
li*************@***il.com
Kokiais klijais geriausiai armuoti polisterolį naudojant tinklelį 160?
vi
0648***00
vi*************@***il.com
Statinio (gyv.namo) atsparumo ugniai laipsnis - II (antras), Statinių konstrukcijoms ir (arba) jų apdailai būtina naudoti tokius statybos produktus, kurie nedidintų statinio gaisrinio pavojingumo, lauko sienų apdailai iš lauko draudžiama naudoti žemesnės kaip B–s3, d0 degumo klasės statybos produktus. Ar galima fasado šiltinimui naudoti neoporą? Ar galima vieną sieną šiltinti akmens vata (ta namo siena, kuri ribojasi su garažų masyvu, dėl ko gaisrinė klasė aukštesnė), o likusias neoporu arba polistirolu? Namas A++ .
sj
8652***70
sj*********@***il.com
Laba diena, turime pirmame aukšte šaltas grindis, nors turime apšiltinę grindis iš vidaus, todėl norime apšiltinti dar rūsio lubas polistirenu. Rūsys labai žemas, ar reikia daryti karkasą, paskui dar kokia plokšte paslėpti o gal galima tiesiai priklijuoti ir taip palikti. Ar nepadarysime klaidos?
li
0606***83
li*************@***il.com
Namas karkasinis, apkaltas 12mm osb, noriu apklijuoti EPS 100 15cm. Kokios nebrangios smeigės reikalingos?
al
0619***66
al**********@***il.com
Labas. Pastatas iš 8mm pir sandwich, karkasas metalinis. Noriu iš vidaus klijuoti prie sandwich 15cm polistirolo (būtina tiek pastorinti dėl standartinių grindų ir lubų plokščių), o prie jo klijuoti osb 10mm, kažkiek per polistirolą pritvirtinant prie vidinės sandwich skardos. Įmanoma taip? Ant sienų nieko ne bus kabinama.
ta
4779***87
ta***********@***il.com
Sveiki, reikia apsiltint buta. Koks geriausias variantas ar putoplastas ar vata?
bl
+3706*****92
bl**********@***il.com
Sveiki noriu pasiteirauti kokio storio putplasčiu šiltinti Alytaus tipo namą. Pirmas aukštas yra plokštės, antras karkasinis. Ir ar būtų gerai visą fasadą klijuoti poliuretaniniais klijais Ceresit?
ce
0650***20
ce*******@***il.com
Ieškau putų polistirolo namo fasadui. namas a++ klasės ir noriu įtilpti į 25 cm storio. ką rekomenduotumėt?
termoputa-300x300px.gif
300x250.gif
skaiciuokle-kauno-silas-25-1.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 445730 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3501
Iš viso buvo užduota 150460 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 42 specializuotų įmonių