Rąstinio namo šiltinimas naudojant ekovatą

Klausimas:
Sename rąstiniame name atliekant remonto darbus iš vidaus sienos bus lyginamos gkp. Ar galima šiltinimui naudoti vietoje vatos - ekovatą? Bus susuktas karkasas iš profilių ir atviruoju būdu norima apšiltinti sienas. Pučiant vatą ar ji išsiplečia? Koks turi būti profilių "krokodilais" tvirtinimo dažnis?
Komentarai:
Ekovatai būtinos visos apsauginės plėvelės lygiai taip pat, kaip ir mineralinei vatai (nežiūrint į tai, ką deklaruoja ekovatos rangovai, ir nežiūrint į tai, kokiu būdu bus šiltinama - šlapiuoju ar sausuoju). Tai patvirtina ekspertizių rezultatai.
Kai šiltinimo medžiaga turi potencialą įgerti drėgmės iki 25% (ekovata), ją nuo tos drėgmės būtina apsaugoti, nes sudrėkusi ji sunkėja ir slūgsta, nekalbant jau apie šiluminių savybių prastėjimą. Kai šiltinimo medžiaga yra nesandari, konstrukcijų sandarumą reikia užtikrinti papildomomis priemonėmis. Teoriškai tai įmanoma, bet praktiškai dažniausiai nepavyksta. Todėl ir gaunasi taip, kad teoriškai dabar projektuojamų namų išlaidos šildymui turėtų būti iki 0,45 €/m2 per mėnesį, o faktiškai gaunamas rezultatas viršija 0,9 - 2 €/m2 per mėnesį.
Kokią bepasirinksite šiltinimo technologiją, esu pasirengęs padėti Jums gauti kuo geresnį namo energinį efektyvumą. Paskambinkite man.
Šiltinant rąstinį namą ekovata yra vienintelė tinkama termoizoliacinė medžiaga, nes pagal savo sudėtį ir savo fizinėmis savybėmis ji nesiskiria nuo medienos, tik jos šiluminė varža dvigubai geresnė nei medžio. Ekovata, užpūsta šlapiu būdu užklijuoja visus nelygumus ir plyšius rąstinėje sienoj ir rąstinė siena tampa neprapučiama vėjo.
Pučiant ekovatą karkasas tinka toks, koks yra montuojamas gipsokartonui, t.y kas 60 cm.
Tik, jei storis iki sienos 10 cm ir daugiau - 2 vietose prie sienos reikia prisukti horizontalų bruselį 5 x 5 cm ( pav 80 ir 160 cm aukštyje), kuris prilaikys šlapios ekovatos svorį, o išorinis sluoksnis bus vientisas - be siūlių.
Pučiant ekovatą ji nesiplečia - ji užpučiama truputi didesniu storiu nei karkasas ir vėliau specialiu peiliu nupjaunama lygiai sulig karkasu.Nupjauta vata neišsimeta, o pučiama vėl.
Apšiltinimo darbų kaina 1,25 eur/kg + PVM, arba 56 eur/kub.m + PVM.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Rąstinį namą galima šiltinti ekovata, galima poliuretano putomis. Ekovata per laiką turi savybę susėsti, Vilniuje Pilaitės malūnas šiltintas ekovata šlapiuoju būdu, vadovas sakė, susėdo per laiką. Apie poliuretaną to nesu girdėjęs. Kaina gal truputi ir didesnė, tačiau dėl susėdimo ir kitų kokybinių parametrų garantija. Pučiant visos medžiagos plečiasi, tačiau techniškai viskas išsprendžiama. Tvirtinimo dažnis putoms jokios įtakos neturi.
Užsiregistravę
3415 specializuotų įmonių
ar
0687***51
ar***********@***il.com
Laba diena, Medinis sodo namas 4x5. Noriu apsisiltinti ekovata ne tik sienas, bet ir stoga, nes sauleta diena namelis ikaista iki 40 laipsniu. Kokio storio reiketu apsiltinti ekovata
gi
0615***57
gi************@***il.com
Laba diena, norėčiau sužinoti, ar parduodate austrišką Eco vatą, kaip produktą, be pūtimo paslaugos? Ir kiek kainuoja? Ačiū
gi
0615***57
gi************@***il.com
Laba diena,kiek kainuotų apšildinti perdanga Eco vata 120m2,o aukštis 45cm
gi
0615***57
gi************@***il.com
Laba diena,norėjau paklausti kiek sveria maišas ir kuriame mieste esate? Ačiū
Va
8654***04
Va**********@*****ok.com
Laba diena, Norėčiau apšiltinti lubas rastiniame name ekovata, ar reikia iš apačios dėti garo izoliacinę plėvelę? Iš apačios lubos jau pakaltos, dėta osb plokštė ir dailylentės, o iš viršaus buvo apšiltinta spaliais.
Al
0699***33
Al***************@***il.com
Sveiki. Norėčiau apšiltinti rastinę pirtį ecovata. Sienų plotas apie 60 m2 15 cm. storio.
ro
+3706*****44
ro****************@***il.com
Namas tričytis, viršuje negyvenama tik spalių senai užpiltas. Kokį storį dėti vatos ant tų pačių spalių ir ar reikia kokios plėvelės? Stogas naujai keistas.
Da
0647***65
Da********@***il.com
Reikia apsiltinti namo dali apie 60 kv.
ce
0612***07
ce****************@***il.com
Kokiomis medžiagomis geriau šiltinti gyvenamo namo medinę perdangą? Ar tinka uždarų porų putos?
li
+3706*****20
li***********@***il.com
Turime mūrinį namą su nešildoma ir negyvenama palėpe. Perdanga apšiltinta stiklo vata, keramzitu, vietomis šlaku. Planuojame perdangą šiltinti ekovata arba akmens vata. Kuri šiltinimo medžiaga būtų geresnė? Ar galimas šiltinimas nepašalinant dabar esančių šiltinimo medžiagų, o tiesiog purškiant vatą ant viršaus?
ŠILTINIMAS EKOVATA
ŠILTINIMAS EKOVATA
UAB Lumenas
7 atsiliepimai 86% rekomenduoja
45 €/m³
Suomiška ekovata Termex
Suomiška ekovata Termex
UAB Ekovela
54 atsiliepimai 88% rekomenduoja
9,50 €/vnt.
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 432789 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3415
Iš viso buvo užduota 139845 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 52 specializuotų įmonių