Karkasinio namo apkalimas OSB plokšte

Klausimas:
Statant karkasinius namus Lietuvoje daug kur matau, kad karkaso išorė apkalama OSB plokšte. Girdėjau, kad tai nėra gerai, nes OSB plokštė nekvėpuoja. Kokia jūsų nuomonė?
Komentarai:
Patys visada apkalame karkasinio namo išorę OSB plokšte. Ji kvėpuoja ir tikrai išgarina nereikalingą drėgmę iš vatos.
Sveiki. OSB puiki statybinė medžiaga, ji ir neturi „kvėpuoti“, būtina pasirinkti atitinkamą namo konstrukciją, kad būtų gerai išspręsta ventiliacija, kas ypač svarbu medinių namų statyboje. Pvz. namo sienų „buterbrodo“ struktūra iš vidinės pusės: GKP, tašelis 50*50, garo izoliacinė plėvelė, izoliuotas medinis karkasas 150*50, vėjo izoliacinė plėvelė, pastorinimo tašelis 25*50, OSB ir norima išorinių sienų apdala. Kur dar reikia kokio „kvėpavimo“? Namas puikiai izoliuotas ir šiltas, belieka pasikviesti uošvę, šunį, įsirengti židinį ir laukti kol uošvė atneš arbatos su brendžiu :)
Darius Laskys, Timber tech, UAB
Labai teisingai girdėjote. Išorė negali būti kalama OSB. Turi būti naudojama difuzinė plėvelė arba specialus vėjinis gipsas. Namo karkasas turi „kvėpuoti“, t.y. kondensatas iš sienos turi vėdintis į ventiliacinį tarpą tarp sienos ir lauko apdailos.
Ekspertai.lt
OSB apkalimas iš išorės yra neteisingas, nes tada pats karkasas nekvėpuoja. Galimas apkalimas tik tose vietose, kur norima klijuoti plyteles arba tinkuoti, tačiau tada reikia plokštėje išgręžioti skyles, nors tinkavimui yra ir kitokių būdų.
Ekspertai.lt
Tam reikalui yra priešvėjinis 9 mm impregnuotas gipso kartonas arba, net geriau yra naudoti priešvėjinę arba difuzinę plėvelę.
 
Sritis:
Sritis: