Kokios karkasinių namų kainos? Kiek kainuotų karkasinio ar skydinio namo statyba su langais, durimis ir stogu, be vidinės apdailos. Nuo ko priklauso karkasinių namų kainos? Pastebėjau, kad jos gali skirtis dvigubai. Namo užstatymo plotas 180 m2, ilgis 17,5 m, plotis 14,5 m. Kokia apytiksliai 1m2 grindų ploto namo kaina?
Planuojame statyti namą, tik vis neapsisprendžiame, kuris variantas yra geresnis: karkasinis ar mūrinis namas. Kokie yra pagrindiniai skirtumai ir jų privalumai? Koks namo tipas, Jūsų nuomone, yra labiau tinkamas lietuviškam klimatui?
Kokią ir kodėl rekomenduotumėte naudoti karkasinio namo sienos konstrukciją (sluoksniais)? Kokią šiltinimo medžiagą ir išorės sienų apdailą geriau rinktis karkasiniam namui?
Mane domina kokio storio turi būti karkasinio namo "sumuštinis" naudojant akmens vatą, kad karkasinis namas būtų priskirtas A klasei, jei name bus įrengtas rekuperatorius ir šildymas oras-vanduo, apdaila klinkerio plyta (name nebus židinio-kamino).
Galvojame statyti karkasinį namą, bet mus labai atkalbinėja dėl karkasinio namo kokybės.Girdėjome nuomonių, kad karkasinio namo negalima tinkuoti, sienos vaikšto, trūkinėja. Visos sienos bei medinė perdanga baisiai girgžda ir viskas kiaurai girdisi. Nepaisant kiek vatos bedėsi, garsas eina per medį. Girdėjome, kad jei stogas čerpinis, tai sudėtingesnė (ir brangesnė) stogo konstrukcija, nes stogas sunkus. Taip pat skirtingoms stogo dangoms reikalaujami skirtingi nuolydžiai. Baisu dėl pačios medienos - ar tikrai nusipirksi gerą ir kokybišką. Vieni sako, kad reikia statyti iš pusžalės medienos - džiūdama sutraukia namą, kiti sako, kad tik reiktų rinktis džiovintą ir impregnuotą, nes mažiau vaikšto. Į medį gali įsimesti pelėsis, grybelis, kirvarpos, pelės ir dar bala žino kas. Sako, karkasinis namas neilgaamžis. Klausimas kaip išgauti namo sandarumą, nes, pvz. jei tik apkalus dailylentėmis, tai prakstiškai tokios tvirtos „realios" sienos kaip ir nelieka. Sako, kad karkasinis namas labai greitai prišyla, bet greitai ir atšąla, neturi akumuliacinių savybių ir t.t. Aišku, čia ne iš praktikos, bet kaip sakoma iš VBS („viena boba sakė") šaltinių. Beje, kiek jau skaičiavomės, tai mums neišeina karkasinis namas pigesnis kažkodel, praktiškai ta pati kaina kaip ir iš blokelių, tai ir neapsisprendžiame.Ką galėtumėt patarti, ir kodėl nerekomenduoja dviejų aukštų karkasinių namų.
Kaip taisyklingai karkasiniuose namuose yra dėliojamas sienos „sumuštinis“ Lietuvos klimato sąlygomis. Esu girdėjęs bent penkis skirtinus variantus ir visi teigia, kad vienas ar kitas geriausias. Žinau, kad apšiltinamo sluoksnis turi būti 20 cm akmens vatos ir kvėpuojanti plėvelė.
Kokie geriau pamatai tinka karkasiniam namui: poliniai ar lietiniai?
Kaip geriau tvirtinti medines konstrukcijas statant karkasinį namą: sukti medvarščiais ar kalti vinimis?
Mums reikėtų pastatyti karkasinį ūkinį pastatą šinšiloms laikyti. Pastatas būtų 80 kv. Kokia būtų preliminari 1 kvadrato kaina?
Meistrai stato karkasinį namą. Iš lauko pusės namą apkalė 6 mm OSB plokšte, ant jos uždėjo Tyvek plėvelę, po to yra oro tarpas ir apdaila. Ar taip gerai, ar namo siena kvėpuos? Kokia turi būti teisinga karkasinio namo sienos konstrukcija. Iš vidaus planuoju po 15 cm vatos sluoksniu dėti garo izoliacinę plėvelę, po to 5 cm vatos ir OSB 12 mm. Ar sukant OSB tarp plokščių reikia palikti oro tarpelius.
Laba diena, planuojame statyti karkasinį namą. Kiek maždaug kūbų medienos reikia 140 kv.m karkasinio namo statybai?
Esu NT brokeris, todėl kartais klientai domisi apie karkasinius namus jų privalumus ir trūkumus. Gal galite atsakyti į kelis esminius klausimus. 1. Kiek kainuoja pastatyti karkasinį namą su pilna apdaila iki 80 kv.m.,120 kv.m. ir 150 kv.m.? 2. Koks karkasinio namo ilgaamžiškumas? 3. Kodėl taip brangiai parduodami karkasiniai namai, kokia priežastis? 4. Koks šildymas turi būti karkasiniame name, kad nesušalti žiema prie -25? 5. Kiek laiko užima pastatyti karkasinį namą nuo pamatų iki rakto? 6. Gal yra komentarų,atsiliepimų iš karkasinių namų gyventojų? 7. Koks didžiausias minusas karkasinio namo?
Ar galima karkasinį namą šiltinti poliuretano putomis?
Kas lemia šiaudinių namų kainą? Ar kaina priklauso nuo namo gamyboje naudojamų medžiagų?
Kaip geriausia būtų apšiltinti karkasinio namo lauko sienas iš vidaus. Karkaso storis 15 cm, iš lauko pusės OSB plokštė, o apmūrytas skaldyta plyta.
Koks gali būti maksimalus medienos drėgnis karkaso statybai? Ar statybos metu karkasą būtina apsaugoti nuo kritulių poveikio?
Mane domintų karkasinis namas apie 80 kv. Kokia tiksli medinio karkaso (griaučių) kaina ir pamatų kaina atskirai?
Ar tinka karkasinio namo fasadui tinkavimas. Visi gąsdina, jog tinkas sutrūkinės. Ar tai tiesa?
Kai yra stiprus vėjas karkasinis namas greitai atšala, o kai vėjo nėra - jame šilta ir prie minus -30. Karkasinis namas apkaltas špuntuotomis 30 mm storio lentom istrižai ir plastikinėmis lentelėmis. Namas apšiltintas 150 mm storio akmens vata karkaso viduje. Ar galiu nuėmus lauko dailylentę, apšiltinti dar 50 mm akmens vatos ir tinkuoti dekoru? Ar tinkuotas fasadas išspręs vėjo problemą?
Planuoju statyti karkasinį namą. Ant karkaso iš lauko pusės galvoju dėti OSB plokštę. Ar galima iš karto ant plokštės klijuoti vatą ir ją nutinkuoti? Ar nepraras namo siena kvėpavimo? Koks būtų optimaliausias sprendimo būdas?
Kiek apytiksliai reikėtų kūbų medienos norint pasistatyti karkasinį namą. Namo dydis apie 150 m2 gyvenamo ploto.
Norėčiau Jūsų nuomonės, ką geriau rinktis karkasinio namo vidaus apšiltinimui - polisterolį, stiklo vatą ar termovatą? Daugumos nuomone, polisterolis - graužikų veisykla, apie stiklo ar kitą vatą girdėjome, kad sukrenta po kažkiek metų, o termovata - karkasinio namo pūdymas. Ką patartumėte rinktis? Reikia apšiltinti 80 kw sienas ir 120 kw stogą.
Kaip įrengiama sąrama virš lango po medine perdanga karkasiniame name, kad per medį nesusidarytų šalčio tiltas? Kokio maždaug maksimalaus ilgio langas įmanomas po siena, ant kurios remiasi perdanga?
Ar galima ant karkasinio namo karkaso iš lauko pusės, vietoje medinių dailylenčių, tiesiai ant OSB plokštės be jokių plėvelių ir oro tarpų tvirtinti putų polistirolą, tinkuoti jį struktūriniu tinku ir dažyti.
Sveiki. Ar galima karkasinį namą statyti iš drėgnos medienos, koks skirtumas statant iš sausos ir drėgnos medienos ir kokie pliusai ar minusai statant iš drėgnos medienos?
Ruošiamės statyti namą ir norime žinoti, kai kuriuos karkasinių namų konstrukcinius ypatumus, kad architektas per daug "neprifantazuotų": 1. Kaip įrengiama karkasinio namo sąrama virš lango po medine perdanga, kad per medį nesusidarytų šalčio tiltas? Kokio maždaug maksimalaus ilgio langas įmanomas po siena, ant kurios remiasi perdanga? 2. Kaip karkasiniuose namuose įrengiami kampiniai langai, kad per statramstį nesusidarytų šalčio tiltas? 3. Ar įmanoma virš 1a įrengti eksploatuojamą terasą ir kaip ją tinkamai hidroizoliuoti, kokie sluoksniai turėtų sudaryti šio denginio konstrukciją? 4. Ar karkasinis namas kažkiek susitraukia (kaip pvz. rastinis), ar reikia montuojant langus numatyti erdvės sienų susitraukimui? Ar galima patalpos centre naudoti metalinę koloną, ar nebus taip, kad medinės sienos susitrauks, o metalinė kolona - ne ir perdanga deformuosis dėl to? Ačiū už atsakymus, o su kompetentingais specialistais bendradarbiausime ir statybose.
Žadu statyti karkasinį namą. Noriu sužinoti kokio storio turi būti namo siena ir apšiltinimo (izoliacinė) medžiaga, kad namo šiluminė varža būtų geresnė?
Kokį namą pasirinkti, medinį karkasinį ar mūrinį?
Ar reikia impregnuoti karkasinio namo medinį karkasą statant karkasinį namą?
Pasistačiau karkasinį namelį 5x6 m, tik nežinau, kodėl juda antro aukšto perdengimo sijos (lagės)? Ką daryti?
Ar galima pastačius karkasinį namą iš karto atlikti vidaus apdailos darbus, dažyti sienas? Ar karkasiniame name reikia laukti, kol medinės konstrukcijos susės?
Laba diena, aš noriu paklausti. Kiek žinau karkasinio namo ugniai atsparumo laipsnis yra III, ar įmanoma ugniai atsparumo laipsni sumažinti iki II, jeigu galima gal galite pasiūlyti kaip.
Noriu statytis namą ir renkuosi tarp karkasinio, skydinio ir SIP namo. Namo dydis 110-140kv.m vieno aukšto plokščiastogis. Ant namo stogo planuoju statyti saulės baterijas bei įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą. Lauko-vidaus apdailos bei stogo darbus darysiu pats. SIP pagal kainą atrodo patraukliausiai, tačiau turiu abejonių dėl el. instaliacijos, santechnikos bei ventiliacijos. Jeigu namo moduliai atkeliauja jau surinkti iš gamyklos, tai tada mano aukščiau paminėti darbai turi būti atliekami po namo dėžutės surinkimo? Taip pat koks būtų kainų skirtumas tarp paminėtų namų variantų, bei pagrindiniai jų privalumai ir trūkumai?
Kokia turi būti karkasinio namo sienų, lubų sudedamoji konstrukcija (buterbrodas) pritaikyta pirčiai? Planuojamos pirties 2 sienos yra lauko, viena skirs poilsio kambarį ir ketvirta prausyklos siena, lubos šiltinamos(palėpė šalta). Karkasas 150/50 medienos konstrukcija uždengta iš vidaus garo izoliacine plėvele ir planuojama pripūsti steico medžio pluošto birią vatą. Ar taip galima, ar reikia panaikinti garo izoliacinę plėvelę ir sudėti ne birios vatos lapus, kad sekantys sluoksniai neužsidarytų vakuume, kur bus prausykloje plytelės ir pirties aliuminė plėvelė?
Ruošiuosi statyti karkasinį namuką. Neramina vienas labai svarbus momentas, kai karkasinių namų sienos iš lauko apkalamos OSB-3 plokštemis. Apšiltinimo vata būna uždaroma, o juk vatos oro laidumo koeficientas yra 1. Tai reiškia, jog oras vatoje cirkuliuoja be jokių trikdžių, laisvai gali savarankiškai išsivėdinti kondensatą iš rasos taško. Bet su viena sąlyga, jeigu visa fasado konstrukcija yra laidi orui, OSB-3 nėra laidi orui - tai yra hidroizoliacinis produktas, nepraleidžiantis oro ir skirtas negyvenamų namų statyboms, apsaugai užtvėrimui ir t. t. Uždėjus OSB-3 ant fasado oro cirkuliacija dingsta ir kondensatas sienoje niekur neišsivėdina. Vata stovi šlapia, o šlapios vatos šiluminės savybės lygios nuliui. OSB-3 šlapios vatos neprilaiko, ji smenga žemyn. Pasitikėjimo vata nekelia, daug rimčiau, kai sienos pripurkštos putomis. Tik brangiai kainuoja, o ir Lietuvoje kažkaip įprasta karkasą apšiltint vatomis. Patarkite, kuo šiltinti sienas, ir kaip su OSB-3 plokšte.
Kokie turi būti pamato išmatavimai, jeigu karkasinio namo išoriniai išmatavimai bus 880cm x 890 cm. Pamatas iš išorės bus šiltinamas 5 cm storio polistirolu.
OSB 3 12mm karkasiniame name išorėje teisingas sprendimas, kuris yra nelaidus drėgmei, ar vis dėl to geriau priešvėjinis gipsas, kuris kaip ir laidus drėgmei? OSB tvirčiau atrodo.
Statysim 80kv.m gyvenamą namą be projekto sodų bendrijoje. Kokį patartumėte statyti kainų atžvilgiu?
Sode statome karkasinį namuką. Noriu pasiklausti dėl sienos sandaros. Planuojame iš lauko pusės apkalti dailylentėmis, oro tarpas, priešvėjinė plokštė, šiltinamas sluoksnis, garo izoliacinė plėvelė, karkasas garo izoliacijai sutvirtinti ir apdaila (dar neapsisprendėme ar osb ar gipso kartono plokštė). Ar tokia konstrukcija yra tinkama?
SIP skydinis ar karkasinis 120 kv. m ploto namas. Apytikrė kaina ir statybos laikas.
Domina karkasinio namo statyba, 100 kv.m kokia būtų kaina bei gręžinio ir Traidenio įrenginio?
Domimės karkasinio namo statybomis. Kokia preliminari m2 kaina?
Kiek kainuos pastatyti karkasinį 90 kv.m namą? 1 aukštas. Nieko ypatingo. Kuo paprastesnis, tuo geriau.
Gal galit paskaičiuoti kiek kainuotų karkasinio namuko dėžutė apie 50-60m2?
Domimės karkasinio namo statybomis. Norime statyti apie 50m2, dviejų aukštų namuką. Kokia kaina maždaug būtų? Nuo ko ji priklauso?
Norėčiau paklausti, kokia kaina būtų karkasinio ar skydinio namo iki 80m2? Langai, durys, stogas, pamatai. Mane domintų vieno aukšto namas su vienašlaičiu stogu. Norėčiau sužinot maždaug orientacinę kainą.
Noriu statyti namą vieno aukšto 100-110kv/m + su garažu vienam automobiliui. Kokį namą statyti pigiau mūrinį ar karkasinį? Kokia apytiksliai tokio namo kaina iki pilnos dalinės apdailos? Ir kiek kainuoja visi leidimai ir dokumentai reikalingi statybai? Kokia grindų kvadratinio metro kaina ir kas į ją įeina?
Statau karkasinį namą 6x9m, dviejų aukštų, didžioji dalis darbų jau atlikta, vasarą planuoju pereiti prie antrojo aukšto įrengimo darbų. Bėda tame, kad įlinko nežymiai antrojo aukšto grindys, per visą namą, viduryje. Su viena puse problemos kaip ir nebus, statysiu pirmame aukšte iš plytų vonios kambarį, sandėliuką, taigi susitvirtins iš apačios viskas. Ką pasiūlytumėte daryti su likusia puse? Kaip sutvirtinti grindis antrame aukšte?
Statau karkasinį namuką savo jėgom ir kyla klausimas ar gali būti tokia sienos konstrukcija iš vidaus: gkp, osb, 150 akmens vata+50 vata, priešvėjinė plėvelė, oro tarpas, osb, 50 polistirolas ir tinkavimas. Nelabai aišku ar polistirolas atliks savo darbą, jei yra oro tarpas? Ar nebus blogiau, ta prasme ar nesirinks kondensatas ant vatos?
Ruošiuosi statyti karkasinį namą 80 kvadr. ir nežinau kokią medieną pasirinkti ar žalią ar džiovintą? Ar labai yra dideli skirtumai?
Planuoju statyti karkasinį pastatą. Preliminarūs išmatavimai 15mx10m, pastatas turėtų būti su gyvenamąja palėpe. Ar įmanoma tokį pastatą pasistatyti be kolonų viduje? Kokio pločio medieną naudoti efektyviausia (šildymo atveju)? Kiek kainuotų kvadratinis metras (karkaso be apšiltinimo, be stogo ir kitų darbų)?
Domina karkasinio namo statybos. Kiek kainuotų pastatyti 85 kv.m karkasinį namą stačiakampio formos? Sienos, langai, stogas, durys?
Domina namo statybos. Turiu žemės sklypą Kauno rajone 6a, kiek kainuotų namukas iki 80 m2 su daline apdaila, šildymas oras - vanduo, šiuo metu keičiama paskirtis, elektra per kelią. Iki sklypo yra senas keliukas.
Statausi A klases karkasinį namą. Sumuštinis: apdaila/oro tarpas/priešvėjine plėvelė/karkasas 5cm+20cm+5cm (atitinkamai vata)/garo plėvelė ir papildomi 5cm tašeliai laidams su vata. Kaip teisingai reikėtų įrengti garo plėvelę vonios kambaryje, sandūrose su laukine siena ir nevėdinama palėpe? Kad paskutinis tašelis neliktų izoliuotas iš abiejų pusių ir tai nepakenktų sandarumo testui? Gal yra kažkokia vonios apdaila pralaidi orui, bet nepraleidžianti drėgmės į 5 cm vatos sluoksnį? Kokie įmanomi variantai?
Niekur nerandu teisingos informacijos apie karkasinio namo sumuštinį vidaus senoj, kuri skiria virtuvę ir kambarį. Ar reikia kokia specialia plėvele ar celofanu apkalti, kad vata nebyrėtų? Ir su perdengimu tas pats, kuris skiria kambarį nuo negyvenamos palėpės. Noriu šiltinti tik perdengimą, ar taip galima ir kokia plėvele būtų geriau, kad vata nebyrėtų ant galvos?
Nusipirktame sklype galima statyti tik 1-2 priešgaisrinės kategorijos namus, o mes planavome statyti karkasinį būstą. Iš ko statyti namą, kad statybos kaštai būtų panašūs į tuos, kurie susidarytų statant karkasinį namą. Beje, statybos trukmė taip pat labai svarbus niuansas.
Karkasininio namo karkasas iš išorės apkaltas 10 mm orientuotos medienos skiedrų plokšte. Iš vidaus planuoju šiltinti 15 cm akmens vata. Norime, kad pirmojo aukšto fasadas atrodytų kaip tinkuotas. Ar galima tiesiai ant OSB plokštės klijuoti putų polistirolą ir tada tinkuoti? Suprantu, kad prarasiu oro tarpą. Patarkit kaip pasiekti norimą rezultatą.
Ar galima karkasinį namą, apkaltą OSB plokšte, apšiltinti putų polistiroliu su struktūrinio tinko apdaila?
Norėčiau paklausti ar 4x3 m mediniam karkasiniam ūkiniam pastatui rekomenduotumėte daryti gręžtinius pamatus? Ar šiuo atveju reikalingas rostrverkas, ar galima tiesiog ant polių tvirtinti pamatinius balkelius (10x10)? Kokio aukščio virš žemės turėtų būti poliai? Dėkoju už atsakymą.
Norėčiau sužinoti apie karkasinio namo sandara. Turiu kelis sienos sandaros pasiūlymus (iš vidaus): 1. GKP, OSB, 5 cm vatos, orą ir garus izoliuojanti plėvelė, 20 cm vatos, OSB, oro tarpas, putplastis, klinkerio plytelės. 2. GKP, OSB, 5 cm vatos, orą ir garus izoliuojanti plėvelė, 20 cm vatos, OSB, 10 cm neoporo, klinkerio plytelės. 3. GKP, OSB, 20 cm vatos, OSB, 10 cm neoporo, klinkerio plytelės. Kaip jūs manote, kuris variantas geriausias? Gal turite geresnių pasiūlymų dėl namo sienos struktūros? Ar prieš vėjinė plokštė sutvirtina namo konstrukciją lygiai taip pat kaip OSB plokštė?
Noriu statyti nedidelį karkasini namuką sode - 36 m2. Klausimas toks - ar būtina karkasą apkalti OSB plokšte? Jei taip, tai kaip ją kalti? Ilgąja kraštine horizontaliai ar vertikaliai?
Dviejų aukštų karkasinio namo perdangos tarp pirmo ir antro aukšto balkių storis – 25 cm. Planavau šiltinti visą storį (25 cm) akmens vata. Tačiau dabar pradedu galvoti apie 10 cm. Ar 10 cm nebus per mažai?
Ar prieš garo izoliaciją reikia daryti oro tarpą ar galima montuoti gipso kartoną be tarpo? Ar yra tinkamas toks sienos sumuštinis iš lauko: dailylente, medžio plaušo plokštė, vėjo izoliacija (ar difuzine plėvelė), vata 15 cm, garo izoliacija ir ant jos gipso kartonas. Ir r yra būtinas oro tarpas, kai dedama medžio plaušo plokštė?
Kokio stiprio mediena naudojama mediniams karkasiniams pastatams. Pastatas 17x10m, vieno aukšto su mansarda.
Ar būtina karkasiniame name dėti difuzinę plėvelę, jei siena yra tokios sudėties: iš vidaus - OSB, vata tarp statramsčių, iš išorės - OSB, oro tarpas, dailylentės?
Karkasinio namo karkasą iš lauko galvoju apkalti OSB, paskui dėti 5 cm vatos sluoksnį. Ar ant karkaso papildomai reikia tvirtinti plėvelę prieš kalant OSB?
Norėjau paklausti kokia šiltinimo medžiaga geriausiai tiktų karkasinių pertvarinių sienų užpildymui?
Kokios medžiagos labiausiai tinka medinių konstrukcijų šiltinimui. Ar galima naują karkasinį namą šiltinti iš lauko putų polisterolu, ar medinės konstrukcijos kvėpuos?
Ar galima daryti karkasinio namo išorinę sieną iš MDF plokštės? OSB plokštės man nepatarė, nes ji nekvėpuoja, o šitą plokštę, sakė, kad galima iš karto tinkuoti. Ar po tinkavimo darbų ši plokštė nepraras „kvėpavimo" savybių?
Noriu pasikonsultuoti dėl karkasinės sienos konstruktyvo varianto: KARKASAS-150*50; OSB - iš lauko pusės; ant OSB klijuojamas 70mm storio polistirolas ir atliekama lauko apdaila dekoratyvinis tinkas. Į pagrindinį karkasą mineralinė vata ir taip toliau kaip ir karkasiniame name. Iškyla klausimas dėl vėdinamo oro tarpo? Ar tokia konstrukcija galima ar ne?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391125 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162932 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 85 specializuotų įmonių