Karkasinio namo šiltinimas poliuretano putomis

Klausimas:
Ar galima karkasinį namą šiltinti poliuretano putomis?
Komentarai:
Poliuretano rūšių yra labai daug. Ir užpurškiamų poliuretano putų, skirtų šiltinimui, taip pat yra daug. Pagrindinis jų privalumas yra gera šiluminė varža, bet pagrindinis trūkumas – jos neišlaiko ilgalaikio sandarumo, nes labai traukiasi nuo temperatūros ir drėgmės pokyčių, suskylinėja arba pakraščiuose atplyšta nuo konstrukcijos. Pastato atitvarų sandarumas lemia apie 80 proc. šilumos išsaugojimo efektyvumo, todėl šilumos izoliacija privalo būti sandari.
Robertas Karvauskas, Sandarus namas
Poliuretano putomis šiltinti karkasinį namą tikrai galima, jeigu mediena pilnai išdžiovinta, mes apšiltinam su vata, skirta lauko senoms.
Nepatarčiau karkasinio namo šiltinti poliuretanu – medžiaga medienai neleis kvėpuoti, medinės pastato konsrukcijos sušus .
Šiltinti karkasinį namą poliuretano putomis galima. Poliuretano putos – tai maždaug tas pats kaip „Makroflex“, tik gaunamos pramoniniu būdu, sumaišant vandenį su tam tikromis cheminėmis medžiagomis. Joms reaguojant ir gaunamos poliuretano putos. Jos yra labai degios, jų kaina pakankamai aukšta. Kokybiškos poliuretano putos kainuoja apie 120 Eur/m3. Tiesa, dabar jau yra sukurtos ir nedegios poliuretano putos, bet abejoju ar Jums bus įkandama jų kaina, nes jos žymiai brangesnės. Gyvenamąjį namą siūlytume apšiltinti ekologiška organine apšiltinimo medžiaga – ekovata.Tai visiškai nekenksminga, natūrali šiltinimo medžiaga, turinti visas medienai būdingas gerąsias savybes. Priklauso sunkiai degių medžiagų grupei. Degumo klasė E (pagal EN). Apšiltinti pastatą ekovata kainuoja maždaug dvigubai pigiau, nei poliuretano putomis.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: