Medinio karkaso tvirtinimas vinimis ar medvarščiais

Klausimas:
Kaip geriau tvirtinti medines konstrukcijas statant karkasinį namą: sukti medvarščiais ar kalti vinimis?
Komentarai:
Statant karkasinį namą nelabai svarbu ką naudosite, jei medžiagos kokybiškos. Jei naudosite pigius geltonus medvarščius, tai jų galvos gali trūkinėti, kai medis vaikšto. Jei naudosite nerifliuotus, necinkuotus vinis, tai jos rūdija ir gali atsipalaiduoti. Naudokite ką norite, bet tik kokybiškus produktus.
Gamyboje karkasai kalami tik vinimis dėl spartesnio ir greitesnio darbo. Tačiau iš praktikos pasakysiu, kad būna (bet retai) tokių situacijų kur be medvaržčio niekaip neišsisuksi. Priklausomai nuo jūsų poreikių bei galimybių sukti medvaržčius, to daryti nepatarčiau vien dėl dvigubai brangesnės medvaržčio savikainos. Įrankių nuomos punkte išsinuomokite kompresorių ir pistoletą kalti vinims, bus našesnis ir efektyvesnis darbas bei sutaupysite šiek tiek pinigų, kuriuos galėsite išleisti brangesnei, gražesnei, kokybiškesnei vidaus apdailai.
Karkasų gamybai naudojame šaudomas vinis, nes jos sutaupo gamybos laiko ir yra tampresnės/atsparesnės medžio "vaikščiojimui". Medvaržčiai naudojami oro tarpų/lotelių prisukimui bei sienų tarpusavio jungimui, nes su jais galima lyginti.
 
Sritis:
Sritis: