A klasės karkasinio namo sienos storis

Klausimas:
Mane domina kokio storio turi būti karkasinio namo "sumuštinis" naudojant akmens vatą, kad karkasinis namas būtų priskirtas A klasei, jei name bus įrengtas rekuperatorius ir šildymas oras-vanduo, apdaila klinkerio plyta (name nebus židinio-kamino).
Komentarai:
Jei norite tikslaus atsakymo ir jis būtų skirtas būtent jūsų namui, taip pigiausias ir racionaliausias būdas būtų užsakyti energinio naudingumo modeliavimo paslaugą ir pagal atliktus skaičiavimus rinktis grindų, sienų ir stogo apšiltinimo sumuštinius.
Realiai namo klasė priklauso nuo visumos. O namo visumą sudaro ne tik sienos, bet ir grindys, stogas, langai, lauko durys, ilginiai namo šiluminiai tilteliai, šildymo sistema. Netgi namo tūris turi nemažai įtakos namo klasei.
Dažniausiai šiai dienai, jei yra šildymas oras-vanduo, be rekuperatoriaus (jis A klasei neprivalomas, tai komforto lygis), langai U iki 1, lauko durys iki 1, grindys 25 cm EPS-100, sienos - mineralinė vata 5+20+5 cm, stogas 40 cm, sandarumas iki 0,6. Tai A klasė gaunasi, bet ar ji gaunasi jūsų atveju, be detalių skaičiavimų atsakyti į tikslų klausimą sunku. Rekomenduojame užsisakyti energinio naudingumo modeliavimą. Jei reikės, kontaktą galėsime duoti.
Karolis, UAB "KARKASA"
A klasės karkasinio namo sienos U=0.12 pagal reglamentą. Tai pasieki karkasiniam namui daromas dvigubas karkasas, bendras vatos storis daug maž 33-35cm, naudojant vatą, kurio šilumos laidumo koeficientas (neįvertinus įmirkio) ne mažesnis kaip 0,035W/(m*K).
Naudojant purškiamas termoizoliacijos priemones papildomai išgaunamas pastato sandarumas, be to sienoms gali būti naudojamas uždarų porų poliuretanas, kurio deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas yra ženkliai geresnis - 0,022W/(m*K), tokiu atveju termoizoliacinės medžiagos reikės mažiau, karkasas bus paprastesnės konstrukcijos. P.S. - be rekuperatoriaus, nors jis A klasei neprivalomas, neišsiversite, nes namas turės būti sandarus, natūrali ventiliacija bus nepakankama, ir namuose apsigyvens pelėsis, puvinys.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: