Karkasinių namų kainos

Klausimas:
Kokios karkasinių namų kainos? Kiek kainuotų karkasinio ar skydinio namo statyba su langais, durimis ir stogu, be vidinės apdailos. Nuo ko priklauso karkasinių namų kainos? Pastebėjau, kad jos gali skirtis dvigubai. Namo užstatymo plotas 180 m2, ilgis 17,5 m, plotis 14,5 m. Kokia apytiksliai 1m2 grindų ploto namo kaina?
Komentarai:
Esame skydinių-karkasinių namų projektuotojai gamintojai, statytojai, pasistengsiu šiek tiek plačiau atsakyti į jūsų užduotą klausimą bei tam tikrus niuansus, kurie įtakoja karkasinio namo kainą.

Visą laiką prieš atsakydami į klausimą kiek kainuos karkasinis namas, stengiamės išsiaiškinti kliento poreikius ir lūkesčius. Tad prieš pradedant su architektu projektuoti erdves bei namo koncepciją reikia visada užduoti sau klausimą, ko aš tikiuosi iš namo? Žinoma visi svajoja apie pigų greitai pastatomą ir ekonomišką namą, bet tai tikrai nėra lengva užduotis.
Iš mūsų praktikos pats geriausiais kainos ir kokybės rezultatas pasiekiamas tada, kai nuo pat skydinio-karkasinio namo architektūrinės dalies projektavimo stadijos bendradarbiavimas vyksta tarp kliento, architekto bei rangovo. Daug kartų teko matyti nusivylusius klientus, kuriems tekdavo perprojektuoti architektūrą dėl nevisiškai tinkamų techno-ekonominių sprendimų, kurie paaiškėdavo gavus galutines namo sąmatas, todėl reikdavo daryti architektūrinius pakeitimus. Ne paslaptis, kad dažnas architektas siekia maksimalaus estetinio rezultato ir nevisalaik įvertina inžinerinius konstrukcijų sprendimus, kurie gali smarkiai pakelti namo savikainą. Aukštą kompetenciją turintis rangovas visalaik atsakys kokie sprendimai yra geriausi skydinio-karkasinio gamyboje ir statyboje bei medžiagiškume, taip optimizuojant gamybos statybos bei medžiagų kaštus. Mūsų įmonė turi 9 konstruktorius, kurie jau pradinėje stadijoje įvertina geriausius sprendimus, kaip galima būtų sutaupyti konstrukcinės medienos, laikančių klijuotų ar metalo sijų ar netgi pamatų sąskaitą. Nes tinkamai parinktos ir išskirstytos apkrovos leidžia sumažinti laikančių sijų ir sienų kiekį, bet ir tuo pačiu mažėja ir pamatų savikaina. Kaip pavyzdys vieno iš paskutinių gaminto-statyto namo projekto po konstrukcijų optimizavimo su nežymiais architektūriniais pakeitimais 150 m2 namo, klientui sutaupėme 6000 Eur.
Kita svarbi dalis tai medžiagiškumas. Kainos diapazonas gali būti labai įvairus, priklausomai nuo keliamų reikalavimų energetinei klasei sandarumui bei estetinėms savybėms. Kaip pavyzdys norint statyti namą iš ekologiškų kiek įmanoma natūralios kilmės medžiagų: su tinkuotu fasadu, karkaso užpildyto su medžio vata, kokybiškais mediniais langais durimis, molio čerpių stogu, naudoti aukščiausios kokybės sandarinimo medžiagas: namo dėžutės kaina gali siekti ir 650-700 Eur už grindų plotą. Lyginant medžiagų kainas - medžio vata pustrečio karto brangesnė už mineralinę, mediniai langai gali būti tris kartus brangesni už PVC, tinkas daugiau kaip 2 kartus brangesnis už dailylentę, molinės čerpės lyginant su skarda, įvertinus ir reikalingą daug solidesnę stogo struktūrą gali siekti 4 didesnę kainą už 1 m2. Kokybiškos sandarinimo medžiagos, lipnios juostos aktyvios garo izoliacinės plėvelės lyginant su nesertifikuotom, kaina gali skirtis du kartus. Bet pasirinkus paprastesnius, bet optimalius medžiagiškumo sprendimus, A klasės dėžutei galima tilpti 330-400 Eur už grindų 1m2.
Apibendrinant, visalaik geriausia vertinti pagal faktą, konkrečius sprendimus ir ieškoti optimalių variantų.
Ir jei reikės profesionalios pagalbos kreipkitės į mūsų komandą visada padėsim rasti geriausius sprendimus.
Vaidas Maisevičius, SVM BALTIC
Skydinių namų kainos, jei kalbame tik apie namo karkasą, priklauso nuo namo architektūros, nes kuo ji sudėtingesnė, norimos išgauti didelės vitrinos, plačios erdvės, tada reikia naudoti didesnius atitinkamų medžiagų kiekius, pvz. medieną, tvirtinti konstrukciją ir t. t. Visais kitais atvejais skydinio karkasinio namo statyboje naudojamos medžiagos yra tos pačios, tai yra mediena, kurios kaina labai priklauso nuo jos kokybės, šiltinimo medžiaga ir plokštė namo karkasui apkalti. Šiuo metu parduodamų skydo kvadratinio metro išorinės sienos kaina yra 48 Eur/m2 plius PVM ir vidinės sienos 40 Eur/m2 plius PVM. Kaip minėjau, medžiagų kokybė turi įtakos namo karkaso kainai. Kaip pavyzdį galiu paminėti medienos kaina, kuri priklausomai nuo kokybės, gali svyruoti nuo 150 Eur/m3 iki 440 Eur/m3. Namo apdailos kaina priklauso nuo būsimo namo savininko, kokios jis nori išorės, vidaus apdailos ir kt. Tiesa, dar noriu paminėti, kad norint šiltesnio namo, reikia daugiau investuoti į šiltinimo medžiagą, t. y. didinti jos storį. Dėl šios priežasties karkasinis namas brangsta.
Be vidinės apdailos toks namas galėtų kainuoti apie 290-350 Eur, skaičiuojant pagal bendro ploto kvadratinį metrą. Į kainą įeitų: namo dėžė su pilna lauko apdaila (viduj GKP plokštė), langais ir pamatais. Karkasinių namų kainos priklauso nuo labai daug faktorių, pvz. namo projekto sudėtingumo, naudojamų apdailos medžiagų, pamatų sudėtingumo, apšiltinimo medžiagų ir jų storių, skirtingos įmonių pelno bei savikainos maržos ir daugelio kitų faktorių. Labai abejoju, kad skirtingų rangovų statomų, vienodų karkasinių namų kainos gali skirtis dvigubai. Manau, dažniausiai žmonės neišsiaiškina, kas įeina į kainą, o tai padaryti sunku, nes kiekvieną įmonė turi savo skaičiavimo būdą ir kainos pateikimo būdą, taigi jei norite lyginti kainas turite labai nusimanyti namo statybos procese.
Arvydas Brazulevič, UAB "KARKASA"
1 m2 tokio namelio kaina apie 435 - 600 Eur už vieną kv. grindų metrą. Taigi Jūsų namas kainuotų apie 870 000 Eur. Dažnai mūsų klientai klausia kokia tokių karkasinių namų kaina? Kai gauna skaičiavimus, nustemba, ir sako, kad tikėjosi sutaupyti perkant medžiagas. Noriu patikslinti, karkasinis namas tai ne pigus namas, tai ekonomiškas namas, kurio eksploatacija žymiai pigesnė. Gink Dieve, nepatariu taupyti nekokybiškų medžiagų sąskaita, turėsime atvirkštinį rezultatą. Karkasinių namų statybos grožis - statybų greitis, tik isivaizduokit „saubą" mūrinių namų statybos aikštelėse - visur plytgaliai, skiedinio atliekos, lentgaliai ir t. t. Tai tęsiasi metus (jeigu pasiseks). Karkasinių namų statybvietėse, blogiausiu atveju pasiliks lentų galiukai ir tuos galėsite panaudoti namo užbaigimo proga.Grubiai galime aptarti karkasinių namų kainą . Namo „dėžė" gali kainuoti apie 170-230 Eur/m2 grindų ploto. Tą kainą sudarytų - namo sienos, stogas (visos konstrukcijos be stogo dangos). Namas „iki rakto" kainuotų nuo 435 Eur/m2 grindų ploto. Noriu patikslinti, ką reiškia „grindų plotas". Tai reikštų, kad 100 m2 namo „dėžę" pastatytumėte už 17400-23200 Eur, o „iki rakto" nuo 43500 Eur. Naudojant šiuolaikines medžiagas, karkasiniai namai tapo ilgaamžiai, ekonomiški, modernūs ir ekologiški.Statant tokius namus, galima išvengti samdyti brangią kėlimo techniką. Pvz. pastatėme 110 m2 namą nenaudodami kranų, štai kur yra galimybė sutaupyti ir laiko, ir nervų, ir pinigų.
Darius, Timber tech
Mes neturime standartinių projektų ir visus namus darome pagal klientų brėžinius ir norus. Galime padaryti, ar pakoreguoti pagal kliento pageidavimus. Bendram supratimui galiu pasakyti, kad kainos maždaug būtų 350–435 Eur/m2 (be PVM) nuo bendro grindų ploto. Aišku tai priklauso nuo daug dalykų: kokios naudojamos apdailos medžiagos, langai, durys, stogo konstrukcija bei danga ir t.t. Į šitą kainą nėra įskaičiuota: pamatai, elektros ir santechnikos instaliacija, kosmetinė vidaus apdaila (špakliavimas, dažymas, plytelės, galutinė grindų danga).
Antanas, Liskandas, UAB
Karkasinio namo kainą lemia jo konstrukcija, dydis (kuo didesnis - tuo pigesnis), modelis. Apipavidalinimas ir apdaila gali būti visokios, priklausomai nuo užsakovo pageidavimo. Įprastai A+, A++ karkasinio namo kaina 500 Eur/m2.
Kaina dvigubai skiriasi pavieniais atvejais, iš esmės kainos labai panašios pas visus statytojus, ji gali svyruoti iki 20% brangiau pas patikimus rangovus, kurie vykdo garantinius įsipareigojimus ir rūpinasi statybos kokybe, naudoja kiek kokybiškesnes statybines medžiagas.
2 pagrindinės didžiulio kainų skirtumo priežastys:
1. Pateikiami skirtingi pasiūlymai. Iš jau esamų komentarų galima matyti, kad vieni kvadratinio metro kainą skaičiuoja be pamatų įrengimo, kiti su pamatų įrengimu. Vieni skaičiuoja su elektros instaliacija, kiti be. Vieni skaičiuoja su vidiniu gipso kartono sluoksniu, kiti be. Vieni skaičiuoja su grindų įrengimu, pertvarų įrengimu, kiti skaičiuoja tik juodgrindžių įrengimą arba iš viso be jokių grindų.
Logiška, kad kaina skiriasi dvigubai, jei vieni įskaičiuoja tik išorinę dėžutę su langais ir durimis, o kiti pilną komplektą, kur dar papildomai įskaičiuoti pamatai, grindų apšiltinimas ir betonavimas, pertvarų montavimas ir t.t.
2. Kaina skiriasi dėl skirtingų statytojų grupių. Jei pasiūlymus gaunate iš įmonės, dažniausiai kaina yra kiek didesnė dėl didesnių mokesčių (PVM, soc. draudimas ir t.t.). Jei tiesiog susirandate karkasinius namus statančią brigadą pagal patentus, tokių mokesčių jie nemoka, todėl kaina yra žemesnė.
Už kainos skirtumą gaunate pilnas garantijas iš įmonės, ir daug mažiau rūpesčių - jums nereikia kasdien rūpintis, kad statybininkai turėtų medžiagų, nereikia patiems organizuoti statybos ir t.t. Taip pat įmonės turi sukaupusios projektavimo patirties, gali patarti daugeliu klausimų, paspartinti statybą pridedant daugiau žmonių objekte ir pasirūpinti kad ir langų užsakymu ir montavimo, ko dažniausiai paprasta brigada nepadarys.
Puikiai statybų procesuose nusimanančiam žmogui tikrai verta rinktis statybininkų brigadą, tačiau nenusimanančiam tokios brigados gali kainuoti ir brangiau, nes atsiradus darbų, kurių ,,nepriklauso" atlikti reikės samdyti kažką kitą, atsiras papildomų darbų ir išliks garantijų klausimas.

Skydinio (tokio paties karkasinio) namo pilnas komplektas su pamatais, grindimis, pertvaromis, elektros instaliacija kainuoja apie 600 eu/m2. Atmetus daug dalių ir palikus ,,pliką" dėžutę, kaina gali nukristi ženkliai, tačiau tokie atmetimai tik iškreipia kainos pateikimą ir sudėtinga suprasti kiek tas namas iš tikro kainuos pilnai pastatytas.
Vaidas Šaltmeris, Ekspertai.lt
Naudojame klijuotą medieną namų statyboje, todėl galime pasiekti aukštą namo tvirtumą, stabilumą. Statant namus naudojame naujos kartos termoizoliaciją, pasiekiame šiluminę varžą 12. Mūsų pasyvus namas neapsorbuoja drėgmės, išlieka sausas. Kalbant apie kainą – pilnai įrengto namo (apdaila, vėdinimo sistemos, visi inžineriniai tinklai, sutvarkyta aplinka) 1 m2 kainuoja apie 800 Eur (jei namas 150 m2).
Laura, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto