Karkasinio namo sienos konstrukcija

Klausimas:
Meistrai stato karkasinį namą. Iš lauko pusės namą apkalė 6 mm OSB plokšte, ant jos uždėjo Tyvek plėvelę, po to yra oro tarpas ir apdaila. Ar taip gerai, ar namo siena kvėpuos? Kokia turi būti teisinga karkasinio namo sienos konstrukcija. Iš vidaus planuoju po 15 cm vatos sluoksniu dėti garo izoliacinę plėvelę, po to 5 cm vatos ir OSB 12 mm. Ar sukant OSB tarp plokščių reikia palikti oro tarpelius.
Komentarai:
Pas jus statomo namo konstrukcija yra teisinga, tik iš išorės reikėtų bent jau 10cm storio OSB prisukti, nes 6cm yra mažai.
Iš lauko pusės, tam, kad garintusi drėgmė iš akmens vatos, naudoti OSB nėra pats geriausias sprendimas. Jei montuojant difuzinė plėvelė prisaudė tiesiai ant OSB, be jokiu lotų tai yra neteisinga technologiskai, dėl „kvėpavimo". Kad siena kvėpuotų reikia ant OSB tvirtinti lotus, prie jų tvirtinti difuzinė plėvelė, tada dar vienas sluoksnis lotu ir tik tada kalama dailyentė (kai namo fasado apdaila yra dailylentės).Tokiais atvejais, mes naudojame norvegiška medžio plaušo plokštę impregnuotą bitumu, kuri turi difuzinės plėvelės savybių, bei išgarina drėgmę iš vatos, o tuo pačiu namui suteikiama papildoma varža.
Jūsų aprašomą karkasinio namo sienos konstrukciją, meistrai padare lyg ir gerai. Gal galėtume ginčytis dėl 6 mm storio OSB plokštės, mes bevelijame dėti 10-12 mm OSB. Tarp OSB tarpelių galima ir nepalikti, ji nedesiformuoja (nereaguoja į atmosferos pasikeitimus). Jūsų atveju neaišku kas bus vidaus apdaila. Kam reikia 12 mm iš vidaus, ar neužtenka gipso kartono plokštės?
 
Sritis:
Sritis: