Karkasinio namo sienos konstrukcija

Klausimas:
Kokią ir kodėl rekomenduotumėte naudoti karkasinio namo sienos konstrukciją (sluoksniais)? Kokią šiltinimo medžiagą ir išorės sienų apdailą geriau rinktis karkasiniam namui?
Komentarai:
Karkasiniam namui apšiltinti naudojamos įvairių firmų vatos ir putplasčiai. Šios šilumą saugojančios medžiagos turi geras šilumos izoliacines savybes, ir kitų su tokiu efektyvumu pasaulyje nėra gaminama. Alternatyvos apšiltinimui visada yra - tai ir šiaudai, ir medžio drožlės su kalkėmis, ir ekovata, ir purškiamas poliuretanas. Karkasinių namų apdailai galima naudoti visus išorės apdailos variantus - išorės tinką, įvairių lentelių apkalimą, apmūrijimą. Kadangi karkasinis namas gali truputį „vaikščioti" dėl medienos, rekomenduojama jį apkalti lentelėmis arba apmūryti, nes aptinkavus gali atsirasti įtrūkimų sienoje.
Yra daug lauko sienos sandarų. Aprašysiu pigiausią ir atitinkančią str. keliamus šilumos laidumo reikalavimus. Pagrindinė konstrukcija montuojama iš 45 x 145 lentų, tarpai tarp jų užpildomi mineraline vata. Iš lauko pusės konstrukcija apkalama priešvėjine plokšte, tada 20 mm pakalas oro tarpui ir ant viršaus - medinės dailylentės. Vidinėje pusėje, ant pagrindinės konstrukcijos montuojama garo plėvelė, tada horizontaliai montuojami papildomi 45 mm tašai, tarpai tarp jų užpildomi mineraline vata ir ant tašų viršaus montuojama dviguba GKP plokštė.
Arvydas Brazulevič, UAB "KARKASA"
Kuo karkasiniai namai patrauklūs? Vakariečiai, visų pirma, statosi namus gyventi sau. Reikalui esant karkasinius namus labai lengva rekonstruoti, priklausomai nuo poreikių, išplėsti arba sumažinti, pakeisti išplanavimą. Karkasiniai namai 20 - 30 % šiltesni už kitų konstrukcijų namus, o tai reiškia pigesnę eksploataciją. Karkasinius namus galima labai greitai pastatyti. Pvz. 350 m2 namo „dėžę" surinkome per 5 dienas, namą užbaigėm per 3 mėnesius, to tarpu statant mūrinį namą tai užtruktų bent 3 kartus ilgiau.Yra įvairių karkasinio namo sienos konstrukcijų. Viena tokių sienos konstrukcijų (vardinu iš vidaus pusės):
1. GKP plokštė;
2. Medinis tašelis 50x50 mm (viduje mineralinės vatos izoliacija). Tai erdvė, kurioje galima išvedžioti elektros laidus, santechninius vamzdelius ir t. t.;
3. Garo izoliacinė plėvelė;
4. Tašas 150x50 mm (viduje mineralinės vatos izoliacija);
5. Vėjo izoliacinė plėvelė;
6. Ventiliacinis tašelis 20x50 mm;
7. OSB plokštė -12 mm;
8. Pageidaujama apdaila. Yra ir kitokių „buterbrodų", bet šitas patraukliausias kokybės ir kainos santykiu. Galima, pvz. nenaudoti OSB plokštės, iškart dedant apdailos lenteles, tačiau tokiu atveju reikia sutvirtinti karkasą metalinėmis juostomis. Vaizdžiai kalbant, toks „buterbrodas" atitinka net 2 m storio plytų sienos šiluminę varžą. Teko matyti „švedišką" karkasinį namą, kur vietoje OSB, gipso kartono plokštė atspari drėgmei. Tačiau tokios konstrukcijos nerekomenduočiau savo klientams. Karkasinių namų apdaila gali būti labai įvairi - dailylentės, tinkas, plytų ir t. t. Dera kombinuota apdaila, bet tai jau skonio dalykas.
Reikia skaičiuoti karkasinio namo šiluminę varžą ir tik tada spręsti ar Jums užtenka ar reikėtų šiltinti konstrukciją. STEICO izoliacinės plokštes turi privalumų dėka savo šilumos akumuliacinės talpos ir konstrukcijos temperatūrinio fazinio postumio, visa konstrukcija yra difuziškai atvira. Namo kosntruktyvui galima naudoti STEICO joist dvitėjines sijas. Rekomenduočiau karkasinį namą šiltinti dviem būdais:1) šiltinti iš vidaus pasirenkant STEICO flex + pro-clima difuzines plėveles ir juostas užsandarinimui, arba STEICO flex + STEICO therm internal + pro-clima lipnios juostos.2) šiltinti iš lauko pusės pasirenkant STEICO flex + universal ar special plokštes + pro-clima lipnias juostas. Tinkuojamiems fasadams STEICO protect plokštė.
Karkasinio namo šiltinimui rekomenduojame naudoti GUTEX plokštes. Susidaro geresnė garso izoliacija: fazių poslinkis yra 9.4 val, o vatos 1.9 val. GUTEX plokščių šiluminis laidumas 2100 J/kg, vatos 1480 J/kg. Gavusi drėgmės vata gali pradėti smukti, o GUTEX plokštės nesusmunka, plokštės yra kietesnės lyginant su vata.
 
Sritis:
Sritis: