Skirtumas tarp 2 ir 3 stiklų stiklo paketų

Klausimas:
Šiuo metu name sumontuoti 2 stiklų stiklo paketai. Ar turėsiu apčiuopiamą naudą pakeitęs juos į 3 stiklų stiklo paketus? Ar turėsiu bent 10 proc. šildymo išlaidų ekonomija?
Komentarai:
Mūsų gaminamų 3 stiklų paketų (su dviem selektyviniais stiklais) šilumos laidumo koeficientas 0,7 W/m2K, o dviejų stiklų paketo - 1,1 W/m2K. Tad skirtumas akivaizdus - daugiau nei 36%, todėl daugiau šilumos išsaugotumėte. Žinia, dar galite pasirinkti gaminius ir su "šiltu" rėmeliu, kuris užtikrins mažesnę rasojimo tikimybę.
Ekspertai.lt
6 kamerų lango su 2 stiklų stiklo paketu šilumos laidumo koef. U=1.3, o su trijų stiklų analogiško lango šilumos laidumo koef. U=1.1. Šildymo ekonomija bus jau vien todėl, kad turėsite mažesnius šilumos nuostolius.
Jurate Vaitiekuniene, Megrame medis, UAB
Turėsite keisti pilnai visus langus, nes netiks lango konstrukcija. 3-jų stiklų paketo rėmas yra žymiai storesnis.
Lango šilumos išsaugojimo ypatybės yra apibūdinamos šilumos laidumo koeficientu. Šilumos laidumas – tai vidinės energijos perdavimas iš šiltesnių kūno vietų į šaltesnes. Šiuo atveju šie kūnai yra laukas ir patalpa. PVC langas yra gaminys, kuris turi į patalpą praleisti kuo mažiau šalčio iš lauko. Kuo PVC lango profilis turi daugiau kamerų, tuo šilumos laidumo koeficientas mažesnis. Šilumos laidumas taip pat priklauso ir nuo stiklo paketo. Stiklo paketai dažniausiai būna vienos arba dviejų kamerų (pastarieji būna su vienu ar dviem selektyviniais stiklais). Plastikinių langų profilis gali būti trijų, keturių, penkių ir šešių kamerų. Pvz. 6 kamerų plastikiniai langai su dviejų stiklų paketu turi šilumos laidumo koeficientą U=1.0, su trijų stiklų paketu U=0.8. Pakeitę stiklo paketą naudos manau turėsite, tačiau nereikia pamiršti, kad ne vien nuo langų priklauso namo šiluma, taip pat reikėtų apšiltinti ir sienas.
Arvydas Sabaliauskis, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: