Betoniniai blokeliai namų statybai

Klausimas:
Domina, koks yra sienos iš betoninių blokelių stiprumas. Ar betoniniai blokeliai tinkami tiek mažaaukščių, tiek daugiaaukščių namų statyba?
Komentarai:
Betoniai blokeliai skirti tiek mažaaukščiams, tiek daugiaaukščiams namams statyti. Betoniniai mūro blokeliai HAUS SM6(M) atitinka nustatytus LST standartus ir skirti atlaikyti dideles apkrovas. Blokeliai išbandyti ir sertifikuoti. Iš šių blokelių buvo sumūritas sienos fragmentas ir laboratorijoje išbandytas veikiant apkrovoms. Bandymai parodė, kad mūro blokų HAUS SM6(M) sienos fragmento vidutinis gniuždomasis stipris yra 6,4 MPa. Pagal šiuos pažymius tai yra I kategorijos betoninis mūro blokas skirtas naudoti mažaaukščių ir daugiaaukščių pastatų ir kitų statinių statyboje apkrovą laikantiems mūriniams.Statybos metu HAUS mūro blokeliai surenkami be skiedinio. Į suformuotą iš blokelių pamatinį klojinį užpilamas betonas. Iš blokelių galima statyti pamatus, rostverkus, sąramas, mūro sienas, betoninius žiedus ir t.t.
Taip betoniniai blokeliai puikiai tinka sienoms. Jie stiprūs, bet sunku užtikrinti sandarumą, todėl retai naudojami. Šiuo atveju geriau keramika.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto