Balkonų stiklinimas aliuminio konstrukcijomis, kainos

Klausimas:
Planuojame stiklinti balkoną stumdų aliuminio konstrukcijų sistema. Balkonas standartinis, sename daugiabutyje. Kokios balkonų stiklinimo kainos? Ar nuo pasirinktos stiklinimo sistemos priklauso balkonų stiklinimo kainos.
Komentarai:
Balkono stiklinimo kainos priklauso nuo daugelio dalykų: bėgelių, varčių skaičiaus, pasirinktos konstrukcijos ir pan. Pateikiu kelis aliuminio konstrukcijų sistemų kainų pasiūlymus.Aliuminio konstrukcija (2 bėg. 2 varčių), išmatavimai 3 x 1,65 m - sistemos kaina 182 Eur, su montavimu ir skardinimu 255 Eur. Aliuminio konstrukcija (3 bėg. 3 varčių), išmatavimai 3 x 1,65 m - sistemos kaina 230 Eur, su montavimu ir skardinimu 305 Eur.
Kadangi yra įvairūs balkonų tipai, tai ir kainos yra skirtingos. Be to, balkonų stiklinimo kaina skiriasi nuo to, kokio tipo balkonų stiklinimo sistemą Jūs pasirenkate dviejų ar trijų bėgelių rėmus, balta ar anoduota spalvą, varstomus, nevarstomus ar stumdomus, iki turėklo ar nuo grindų iki lubų ir t.t.
Balkonų stiklinimo kainos už 1m2 ploto - 66 Eur su PVM.
Populiariausia sistema 20-40 metų daugiabučių namų balkonų stiklinimui - aliumininė rėminė stumdomoji. Ji yra sandari, patvari, lengva, saugi, gali būti rakinama. Balkonų įstiklinimo kaina labai priklauso nuo balkono konfigūracijos - ar stiklinimas vyktų tik tarp sienų, ar reikalingi ir šoniai langai. Namai, nors ir standartiniai, tačiau yra 4-5 tipų pagal kodus, išplanavimus ir rajonus. Todėl, kad paskaičiuoti stiklinimo kainą, turėtume žinoti nors tai, kokiame rajone gyvenate. Nuo balkono įstiklinimo sistemos taip pat priklauso stiklinimo kaina. Rėminė stumdomoji ir berėmė stumdomoji kainos labai panašios, o berėmė stumdomoji-atveriama yra brangesnė. Pavyzdžiui, balkonų stiklinimo kainos (balkono ilgis 4000 mm, aukštis 1650 mm):
Balkonų stiklinimas rėminė stumdoma balkonų sistema 4000 x 1650, kaina - 540 Eur, Balkonų stiklinimas berėme stumdomąja balkonų sistema 4000 x 1650, kaina - 460 Eur, Balkonų stiklinimas berėme stumdomąja-atveriama balkonų sistema 4000 x 1650, kaina - 940 Eur
Balkonų stiklinimo kainos nurodytos su sumontavimo darbais, cinkuotos skardos stogeliu ir lauko palange, bei montavimo putų padengimu iš lauko pusės konstrukcijos šonuose.
Vadybininkė Aurelija Trubilienė, Ekspertai.lt