Kaminai, dūmtraukiai

Rodomi įrašai 1-70 iš 70.
Ar reikia kaminą apšiltinti iš lauko, jeigu kamine įdėtas įdėklas? Gal galima iškart skardinti ir nedėti šiltinimo medžiagos?
Esant stipriam vėjui, o ypač stipresnių vėjo gūsių metu, kaminas nebetraukia, dūmai grįžta atgal, katilas pradeda rūkti ir gęsti. Katilas yra rūsyje, namas dviejų aukštų, kamino viršutinė dalis ant stogo - mūrinė iškyša su anga dūmams. Beje, ramių orų metu trauka normali. Ką turėčiau daryti? Pagarbiai - Kęstas.
Individualiame name, 220 m2 šildomam plotui, planuoju įsirengti kieto kuro katilą. Tik nerandu informacijos apie reikalingą kamino angos dydį. Jau padaryto kamino angos dydis 130x140 mm. Manau kad, bus reikalingas kamino įdėklas. Prašau patarti, ką būtų galima padaryti nekeičiant kamino, jei esamo kamino anga per maža.
Bute įsirengėme krosnelę (buržuiką) DOVRE. Gan dažnai (ypač, kai už lango pliusinė temperatūra) dūmai iš krosnelės eina ne į kaminą, o į kambarį. Jie verčiasi ne tik pro oro paėmimo angas, bet ir per nesandarias krosnelės siūles. Kartais taip atsitinka vos užkūrus krosnelę, kartais ir pačioje kūrenimo pabaigoje, kai, atrodo, kaminas pakankamai įkaitęs ir traukimas turėtų būti puikus. Kaminas virš stogo apie 1,5m, apmūrytas. Prašome patarti, o gal ir pagelbėti, nes toks šildymo būdas mums būtų labai priimtinas.
Turiu bėdų su kamino trauka. Kaminas "Schiedel absoliut" 180 mm. Gal yra kokių sprendimų, kaip galima būtų padidinti kamino trauką?
Perkant židinio kapsulę yra nurodytas reikalaujamas dūmtraukio skersmuo. Kas atsitiks, jei dumtraukio skersmuo bus mažesnis ar didesnis nei reikalaujama. Kaip numatyti, kokį dūmtraukio diametrą statyti statant namą ir dar neparinkus židinio kapsulės?
Su statybininku susiginčijom. Jis mūrija namą iš akyto betono blokelių ir kaminą mūrija ne kartu su kaminu, o palieka nišą, tik paskui įkiša į tą nišą kamino blokelį. Taip neturėtų būti. Reikia kartu mūryti. O kaip Jūs galvojat? Kaip reikia įrengti kaminą?
Ar kondensacinio katilo darbo efektyvumui turi įtakos iš kamino grąžintas kondensatas? Ar tik ant šilumokaičio susidaręs kondensatas virsta papildoma energija? Ar verta iš kamino grąžinti visą kondensatą į katilą?
Ruošiamės statyti namą, bus dujinis šildymas, kokio kamino reikia? Ir ar gali stovėti du kaminai šalia dujinio katilo ir židinio?
Kokį reikėtų pasirinkti kamino angos dydį. Planuoju pirkti modulinį Tona DIN dūmtraukį. Kamino aukštis - 7 m, namas karkasinis, 2 aukštų 80 kv. m (sienos 25 cm paroc akmens vata). Šiemet planuoju pastatyti tik dūmtraukį. Dėl židinio kol kas nežinau, galvoju apie židinį su ortakių sistema (ortakiai antro aukšto šildymui). Pirmame aukšte didžiausias atstumas nuo židinio iki sienų 3 m. Šis namas yra sodų bendrijoje, kol kas jame neplanuojama gyventi žiemos metu, bet laikui bėgant nuomonė gali pasikeisti. Galbūt užduosiu 3 klausimus: Kokį kamino angos dydį pasirinkti (moduliniam dūmtraukiui)? Vieni siūlo 200 mm, kiti sako, kad tokiam namui tai tikrai per didelis diametras. Kokiame aukštyje daryti pajungimo trišakį (galvoju dėti 45 laipsnių)? Dėl židinio nesu apsisprendęs. Kokio galingumo kapsulę (su ortakių sistema) siūlytumėte 80 kv. m namui?
Gal patartumėt, kur kreiptis, nes per langus iš kaimynų kamino pastoviai veržasi dūmai. Vakarais praktiškai neįmanoma išsivėdinti kambarių. Mūsų namas kotedžas, stogas plokščias. Kaminas išvestas iš rūsio išorine lauko siena ir iškeltas virš stogo maždaug 30 cm. Ar ne per mažai?
Ar galima tiesiogiai glausti apšiltinimo medžiagas prie šamotinių plytų kamino? Ir kokias? Arba kokie kiti galimi perdangos apšiltinimo ties kaminu sprendimo būdai. Šiaip tai domintų, ar galimas kontaktas su ekovata, ar tai saugu?
Ar yra kokių priedų kaminui, kad pagerėtų trauka. Esant žemesniam slėgiui trauka pradingsta, kaminas plytinis ir mažoka anga, viršuje yra 13x14 cm. Gal yra koks sprendimo būdas neperstatant kamino.
Koks turi būti atstumas tarp kamino ir rąstinės sienos? Ar daugiasluoksnio kamino „Shiedel rondo“ blokelis gali glaustis prie rąstinės sienos ar turi būti 5 cm tarpas? Ar reikia dar papildomos izoliacinės medžiagos tarp rąsto ir blokelio?
Niekaip negalime issirinkti kaminu, vienas kaminas reikalingas zidiniui 200d (namo viduje), kitas katilui 160d (lauke). Renkames is keramikiniu kaminu sistemu. Ar tikrai verta moketi daugiau uz Schiedel kaminus, negu Brata, HOCH ar kitokias kaminu sistemas?
Mūsų kaminas yra primūrytas prie lauko sienos. Stogas šlaitinis. Pakūrus židinį visada yra dūmų kvapas ar kartais net dūmai kambaryje. Ką daryti? Kas blogai padaryta?
Ar turi įtakos kamino trauka ir dervų susidarymas kamine? Stuacija tokia, kad užsidega kaminas, nors valytas prieš mėn. laiko. Katilas dujų generacijos, Dakon gazogen 24, kokia turėtų būti trauka butent šiam katilui, ir kas ją gali išmatuoti?
Židinių meistras sumontavo židinį ir kaminą iš Schiedel Isokern blokelių (vulkaninės lavos blokeliai 40 ant 40 cm, kiaurymės skersmuo 19,5 cm). Šį kaminą meistras sumontavo be įdėklo, tvirtindamas, jog toks įdėklas nereikalingas. Kiti, nusimanantys apie šį reikalą, teigia, jog įdėklas - būtinas. O kaip yra iš tikrųjų? Jeigu įdėklas tikrai neišvengiamai būtinas, ar galima būtų jį įdėti į jau sumontuotą kaminą? Kaminas pristatytas prie namelio.
Iškilo dilema, kada reikia armuoti kaminą. Yra sumūrytas kaminas TONA DIN. Ir kamino apdailai pasirinkau Klinkerio tipo plyteles. Klausimas: kaip geriau daryti ar užarmuot kaminą tinku ir paskui klijuoti plyteles ar konstruoti drėgmei atsparias plokštes ir ant viršaus klijuoti Klinkerį? Nes nuomonių yra visokių, vieni sako, jog armuoti nereikia, kiti sako, jog reikia, treti sako išvis, jog reik dėt tas atsparias plokštes ir tada klijuoti (maždaug, kad drėks kaminas be tų plokščių).
Gyvenu name. Kambaryje pastatyta krosnelė Jotul, pavasario rudens mėnesiais ja šildausi. Krosnelė pajungta į kaminą, jame yra indėklas. Kamino aukštis apie 8m. Papildomų angų karštam orui patekti į patalpas nėra. Kamino anga aplink indėklą pačiame viršuje neužtaisyta. Taigi šiluma, susidariusi nuo indėklo, nenaudingai šildo lauką. Noriu pasidaryti papildomas šilto oro angas I a. (kitame kambaryje, esančiame kitoje kamino pusėje) ir II aukšte, užsandarimant kamino angą viršuje. Ar gausiu papildomą šildymo efektą? Ir ar nenusižengsiu statybos reikalavimams.
Statau namą ir dar nežinau kokį kieto kuro katilą montuosiu. Norėčiau sužinoti kokiame aukštyje reikia montuoti dūmtraukio trišakio pajungimą į kaminą, kad vėliau nebūtų problemų jungiant bet kokį kitą katilą.
Norime įrengti židinį. Išmūryti 3 kaminai iš Rokų keramikos blokelių (dabar paaiškėjo, kad tai ventiliaciniai blokai - keraminis ventiliacijos kanalų blokas BVT 25-2-q20 ). Ar dūmtraukiui įrengti galime panaudoti vieną iš jau išmūrytų kaminų? Individualus gyvenamas namas (keramikos blokeliai, apšiltintas mineraline 20-25 cm vata , išorė - klinkerio plytos ir apdaila ) - su daline vidaus apdaila.
Kokią kaminų sistemą pasirinkti kieto kuro katilui? Norisi gero kainos ir kokybės santykio. Ar tikrai galima židiniui naudoti Schiedel isokern kaminą, kuris neturi keraminio indėklo? Ar nebus problemų dėl suodžių kaupimosi?
Skaičiau, kad granulinėms krosnelėms nereikia specialaus kamino, dūmai išmetami priverstiniu būdu. Kaip yra iš tikrųjų, kokie kaminai reikalingi granulinėms krosnelėms.
Statom sodo namelį, kokiu atstumu plytinis kaminas turi būti nuo medinių gegnių, sijų, jei ta vieta prie medžio ir kamino izoliuosim keramikine vata.
Norėčiau sužinoti, kokio diametro kamino įdeklo man reikia. Katilas žvakinis Stropuvos S20, apšildantis 100-250 m2, kiek kw nežinau, katilo dūmtraukio diametras 200 mm. Kamino aukštis 12m. Ar užtektų 180 mm?
Norėjau pasiteirauti, kokio tipo kaminą geriausia pasirinkti?
Į ką reiktų atkreipti dėmesį montuojant kaminą, nuo krosnelės į viršų?
Pagal ką reikia rinktis kaminą? Kokį kaminą geriau pasirinkti ar izoliuotą pristatomą ar "Schiedel" tipo?
Planuoju statyti namą (gyvenamo ploto 110 m2) ir noriu pasikonsultuoti su Jumis dėl kaminų diametro. Pagal projektą bus du kaminai su ventiliacija. Į vieną kaminą noriu pajungti skandinavišką krosnelę su vandens kontūru apie 10 Kw, o į antrą kaminą planuoju pajungti kieto kuro katilą, kurenamą malkomis apie 14 kw ir pirties malkine krosnele (pirties tūris 10 m3). Kaminų ilgis 10 m. Kokio skersmens kaminus pasiūlytumėte?
Kuo trijų sluoksnių kaminai (su termoizoliacija) pranašesni už dvisluoksnius? Kodėl reikia apšiltinti kaminą/dūmtraukį?
Kokia kamino sistema tinkamiausia A klasės namui? Namas vieno aukšto, židinys stovės 50 kv.m. patalpoje koks diametras turėtų būti? Oro padavimą yra galimybė paduoti iš lauko.
Pakuros plotis 70 cm aukštis 50 cm, gylis 50 cm. Kokio reikia kamino diametro? Ar užteks 20 cm diametro?
Koks skirtumas turi būti tarp kapsulės kamino skersmens ir kamino indeklo skersmens, kad kaminas "vaikščiotų". Ar per mažas skirtumas gali buti židinio pakibimo ant kamino indeklo priežastimi. Židinys taip pakimba kelis kartus per sezoną. Meistrai atvažiuoja, atkabina, patepa plytelių klijų ant kapsulės kojų ir tiek. Kol klijai nesutrupa viskas gerai, paskui kapsulė vėl pradeda suptis ant indeklo. Žodžiu, meistrai mane bara, kad aš perkaitinu kapsulę, bet ar 5-6 beržo pjuvenų briketai gali perkaitinti?
Turime šniedel tipo kaminą su 1 ventiliaciniu kanalu, jei kūrenasi krosnelė ir tuo metu įjungiame gartraukį, juodi dūmai virsta į kambarį per krosnelės dureles, kamino aukštis su stogeliu yra aukščiau už ventiliacinę angą apie 50 cm, kodėl taip yra, ačiū. Kol nejungiame gartraukio, kūrenasi gerai.
Kokio diametro pasirinkti kaminą, jei pirties krosnies dūmtraukis 16 cm, kamino aukštis 6,5-7,0 m?
Kokį tarpą reikia daryti tarp kapsulės ir plytų sienos. Kokiu mišiniu mūryti?
Montuojant difuzinę plėvelę ar reikalinga ja apgaubti kaminą, jei taip kaip su priešgaisrine sauga? Gamintojai nurodo, kad difuzinė plėvelė nedegi, bet praktiškai išbandžius nuo ugnies ji lydosi.
Ką daryti, kai iš pečiaus dūmai grįžta atgal? Kaminas išvalytas prieš dvi savaites, pečių valėm vakar, o šiandien net laikraštį pakūrus visi dūmai ne į kaminą, o atgal.
Planuoju statyti tokį nestandartinį židinį, būtent dydžio prasme. Tai turėtų būti atviro tipo klasikinis židinys kūrenimo angos dydis maždaug 180 cm plotis ir 160 cm aukštis. Be abejo pati laužavietė židinyje nebus tokio dydžio, o kur kas mažesnis lauželis, bet vis gi pagal ką reikia skaičiuoti dūmtraukio diametrą šiuo atveju?
Koks turi būti kaminas lauko židiniui, kokio reikia diametro, kad būtų gera trauka? Pakuros aukštis 65cm, plotis 50cm, gylis 50cm. Kaminas apvalus metalinis. Ar užtenka iškelti 70-80 cm virš terasos stogo? Terasa prie namo, stogas nuožulnus.
Norėjau paklausti, kokio skersmens apvalus apšiltintas kaminas (pvz Shiedel) atitiktų 270x270 keturkampį mūrinį kaminą.
Pas mane name bus du kaminai, vienas vienoj pusėj kitas kitoj, jeigu oro paėmimą ir ištraukimą daryčiau atitinkamai skirtingose pusėse ar nesirinktu kondensatas tose vietose kur ortakis išlenda iš kamino viduje namo?
Mūrinis apačioje gyvenančio kaimyno kaminas eina per mano II aukšte esančią atvirą patalpą. Kaminas indėklo neturi. Kūrenant, pro kamine esančius tarpus veržiasi dūmai ir kaminas drėksta. Jaučiamas blogas kvapas. Kaip galėtume sau pagelbėti, nes kaimynas problematiškas. Kamino netvarko, indėklo dėti nesiruošia. Gal yra būdų kaminą kažkaip mums patiems užsandarinti, užhermetinti, apklijuoti plokštėmis ar plytelėmis?
Planuoju įsirengti dujinį šildymą. Esu girdėjęs, kad dujinio katilo dūmtraukiui būtinai reikalingas spec. įdėklas. Ar tai tiesa? Pas mane naujas Shiedell firmos kaminas su keramikiniu įdėklu.
Domina dvigubas židinys. Projektuojamės namelį su dvigubu židiniu (prisegu planelį). Norėjau pasiteirauti kaip tai padaryti geriausiai? Ir ar Lietuvoje yra kompanijų kas šiuos darbus atliktų kokybiškai? Gal yra speciali sistema tokiems sprendimams?
Virš stogo esantis kaminas iš plytų buvo aptinkuotas prieš 3 metus. Dabar tinkas byra, lieka plytos, tarpai tarp plytų. Kuo geriau aptinkuoti kaminą? Ar reikalingas tinklas, kad geriau laikytųsi tinkas?
Pirtyje pastatytas dvisienis dūmtraukis 130/180 su 2,5cm vatos intarpu, palėpėje dūmtraukis vienu šonu beveik kontaktuoja su medine pirties dalimi (rastu), dūmtraukį dar galima būtų pakreipti apie 5cm nuo medienos. Kokia termoizoliacine medžiaga geriau izoliuoti, kad išvengti galimo medienos kaitimo? Ar tiktų tam reikalui keraminė vata, ir koks optimaliausias būtų jos storis?
Pirma kartą kuriant krosnelę po savaitės ar kelių dienų pertraukos iš pradžių dūmai pradeda eiti į kambarį kol sušyla indėklas ir atsiranda trauka. Kokie būtų patarimai įšildant indėklą iki krosnelės kūrimo?
Turim lenkišką ketaus krosnelę "Kratki". Anksčiau buvo pajungta į ventiliaciją, tik virš stogo vamzdis iškeltas. Su trauka problemų nebuvo. Saugumo sumetimais perkėlėm į kitą vietą ir prijungėm pristatomą kaminą. Kadangi gyvename dviaukščio daugiabučio pirmame aukšte, tai dabar kaminas virš stogo parapeto iškeltas apie metrą. Per sieną išvestas 90 trišakis su nusodintuvu (turbūt 85 skaitosi). Bendras kamino aukštis 5m. Kamino vidus (dvigubas, šiltintas), kaip ir krosnelės išėjimas, 130 mm. Užkūrus krosnelę visi dūmai eina į vidų ir pro krosnelės sujungimo siūles, ir pro sandarinimo tarpines, ir pro oro padavimą. Paskui kai "pagauna" - jokių problemų. Bandžiau neužkūręs pridėt ranką ir popierių pridėjau uždegęs prie išėjimo, tai ne traukia, o grynai pučia atgal. Tiesa, po kamino išėjimu krosnelėj yra trūkimas, bet kol stovėjo senoj vietoj jokių problemų nebuvo. O ir dabar ne pro ten rūksta. Dėl ko į kaminą ne traukia, o iš jo pučia? Ar daug įtakos turi oro slėgis?
Norėčiau informacijos apie galimybę į vieną kaminą pajungti du įrenginius, t.y. pirmame aukšte - kieto kuro katilą, o antrame - ketaus krosnelę?
Ar atliekate dūmtraukių traukos matavimus ir kiek kainuoja ši paslauga?
Naujai statomame 180 m2 name bus židinys, tik kyla klausimas kokį kaminą statyt? Kiekvienas pardavėjas giria savo produktą, vieni siūlo statyt su ventiliacine anga, kiti sako negalima, nes namas bus A+ klasės. Kamino aukštis 7 m.
Atšalęs, pristatomas nerūdijančio plieno, apšiltintas kaminas ima traukti atgal. Pečius rūsyje.
Kokio kampo trišakį rinktis 45 ar 90 laipsnių? Kamino įdėklo aukštis 12m, 200 skersmuo, krosnelės kaminėlis išeina į viršų 150 skersmens.
Renovuojame namą ir iškilo dėl kamino klausimų. Kaminas senas, mūrinis. Keliose vietose kamino tinkas patrupėjęs. Kaminas naudojamas židiniui. Kokiomis medžiagomis izoliuoti (dėl gaisro pavojaus) kaminą palėpėje, nes palėpėje perdanga bus apšiltinta ekovata?
Planuoju pirkti keraminį kaminą 6,5-7m aukščio. Norėčiau į vieną kaminą pajungti židinį ir pirties krosnį, ar tai įmanoma? Nesukels didelių problemų, ar verčiau statyti du kaminus? Židinys nebus dažnai naudojamas. Jei tai įmanoma,tai kokio diametro kaminą rinktis, kokius trišakius pasirinkti ir kokiam aukšty juos statyti?
Statom vieno aukšto karkasinį namą. Bus šiltinama perdanga. Stogas dar neuždengtas. Planuoju šildyti krosnele ar židiniu. Man atrodo, kad kaminą (ar bent tą dalį esančią virš perdangos) geriausia būtų sumontuot iš karto prieš dengiant stogą, kad vėliau nereikėtų visko ardyt. Statybininkai teigia, kad tą bus galima padaryti ir vėliau (jau uždengus stogą, apšiltinus perdangą; tą darytų jau kiti). Kaip elgtis?
Kokiu būdu išvalyti kaminą? Ruošiuosi valyti su milteliais pilant ant žarijų. Patarkite kaip tai atliekama ir ar tai patikima?
Noriu įsirengti lauko židinį su atvira anga pavėsinėje. Pavėsinė prie namo. Statant namą buvo išvestas įvadas į kaminą Shiedel su diametru 180mm. Kreipiausi į meistrus dėl židinio sumūrijimo iš skaldyto akmens. Norėtųsi atviros pakuros, kurios dydis būtų: plotis 1m, o aukštis 0,5m. Kamino aukštis nuo židinio įvado sienoje 4,2m. Gal galima būtų kažkokį teorinį paskaičiavimą koks angos dydis galėtų būti su turima anga arba kokia dūmtraukio anga reikalinga su norimos atviros angos dydžiu? Tokiu atveju bandytumėme spręsti su papildomu sumontuojamu dūmtraukiu.
Seniau būdavo, kad pečius rūkdavo dėl didelio slėgio ar vėjo gūsių. Po vasaros kelis kartus buvom pečių užkūrę - buvo viskas gerai. Dabar kelintą dieną iš eilės nebeužkuriam, rūksta į vidų. Pečius, kaminas išvalytas. Valant kaminą dulkes pučia į vidų, popierių uždegus prie kamino liepsna ne į kaminą eina, o į vidų. Taip atrodo, kad ant kamino būtų ventiliatorius ir pūstų į vidų. Nebežinom ką daryti. Kaminas be indėklo, plytinis namas alytnamis.
Turiu apatinio degimo kieto kuro katilą Atrama 10. Veikia gerai, bet jau „eina į pabaigą". Dabartiniai apatinio degimo katilai turi didesnes dūmų išėjimo angas, o mano kaminas „per pusę plytos"- telpa 12-13 cm įdėklas. Pastatyti apšiltinto kamino lauke nėra galimybių. Namas dviejų aukštų, katilinė rūsyje. Ar yra koks variantas? Ar trauktų dūmus 13 cm įdėklas jeigu katilo kamino diametras 16 cm?
Mano kaminas yra su įdėklu, bet dažnai užsikemša. Gal todėl, kad be stogelio?
Sakykit prašau, renkamės kaminą, su laiku planuojama statyti kieto kuro katilą, ar pakanka įdėklo diametro 140 mm? Kaminas Schiedel Rondo plius. Ar rinktis nemažiau 180mm? Namas nėra didelis apie 80kv.
Turim nedidelį kalvio katilą. Rudenį buvo keista katilo tarpinė, nes labai rūko, pasirodo pradegus buvo. Dabar vėl rūksta, nedega, nekelia temperatūros, nors anksčiau viskas buvo gerai. Vasarą gilžiuotas kaminas naujas sudėtas. Dėl ko tai galėtų būti?
Namuose turime atvirą židinį, kurį kūrenant, dalis dūmų neišeina per kaminą. Dūmų nėra daug, bet nemalonu. Kokius galėtumėte parekomenduoti sprendimo būdus?
Ar galima į vieną kaminą privesti kelių krosnelių esančių, skirtinuose aukštuose, atšakas? Pasidarė įdomu, ar visuose Schiedel sistemos kaminuose oras patenka iš viršaus? Pasidarė neaišku, kaip veikia oro padavimas Schiedel Isokern Air kaminuose: A oras patenka ir iš viršaus? ir per papildomai privedamą atšaką per name įrengtą orui pritekėti vamzdį? Ir kaip toks vamzdis turėtų name būti įrengtas: ateiti iš po žemės, pvz. iš plokščių pamatų? ar prakirtus sieną? Ar prie tokio kamino iš greta sumontuotos ventiliacinės angos, statant jau A+A+ klasės namus?
Norėjau paklaust dėl ko gal rūkti dūmai. Aš nekuriu, bet kaip kaimynas virš manęs užkuria. Tokiu tarpu eina dūmai pas mane į apačią, nepastebiu pro kur, ar pro pečių ar per ortakį. Nes pas juos viskas gerai, bet pas mane būna dūmų daug. Ką reikia daryti?
Ar galiu statyti blokelių kaminą, jei prie jo bus jungiamas židinys ir pirties krosnelė? Kokiame aukštyje turi būti atskiri trišakiai?
Ištrupėjusios dalis kamino mūro (silikatinės plytos) siūlių. Kuo užtaisyti tarpus? Kaminas naudojamas šildymui.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto